Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyvárosi kutyás lányok! Ti...

Nagyvárosi kutyás lányok! Ti az esti sétát hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Budapesten élek a 7. kerületben. És utálom, hogy sötétedés után nem merek kimenni kutyát sétáltatni. Nappal is kapom a beszólásokat (nem napon barnult egyedektől), sötétedés után pedig még durvább.. Volt már olyan is, hogy követtek hazáig, vagy csak kiabálnak valamit. Utálom ezt. Ha 3 pitbull kutyusom lenne, simán ki mernék menni, de egy kis testű kutyusom van, aki nagyon barátságos.

Szóval a kérdés, hogy ti ki mertek menni sétáltatni, miután besötétedett? Nem szoktak belétek kötni? Hogy "csináljátok", hogy nem féltek?

Sajnos nincs olyan ismerősöm, aki jönne velem, tehát ez az opció is kilőve.


20/L


2015. júl. 19. 16:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A nyócker legkeményebb részén éltem évtizedekig.Nyugodtan kimentem sétálni egyedül éjjel kettőkor is.

Egy szelíd bullterrierem és egy hírhedten tömeggyilkos hajlamú foxikeverékem volt.Utóbbitól rettegett a környék,még a legkeményebb bűnözők is :)

2015. júl. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem őrzővédő fajtám van, így nem igazán félek este a parkban sem. Bár én a 11. kerben lakom, ahol azért elég jó a közbiztonság. Jó itt is vannak genny alakok, de a kutyám még ijesztő is sokaknak, szoval nem hinném, hogy közel mernének jönni hozzánk. Boxerem van amúgy. Esetleg vegyél magadhoz egy nagyobb kutyust is.
2015. júl. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ülj fel a villamosra, gyere el az oktogonig, ott már nem kötnek beléd, mert itt már külföldiek vannak többségben, nem cigányok, hanem bulizó angolok, írek, németek, hollandok, belgák, franciák, de főleg britek úgy veszem észre, angolszászok. De ötletem sincs, hogy mért ide jönnek. Mi itt lakunk az Oktogon és Nagymező utca közt, éjjel 3-kor is mehetek kutyát sétáltatni, semmi nem volt még soha. Max annyi, hogy 1-2 külföldi megsimogatta a kutyámat.


A 7-kerületbe én is félnék. Az nagyon gettó környék. Ott még nappal is féltem végigmenni, amikor arra volt dolgom. A népszínház utca és környékén nem szívesen laknék.

2015. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer jöttem haza éjszaka egyedül a Keletitől a Blaháig, hát halálfélelmem volt, komolyan.
2015. júl. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Pedig az még nem is durva környék.
2015. júl. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Ülj fel a villamosra, gyere el az oktogonig, ott már nem kötnek beléd, mert itt már külföldiek vannak többségben, nem cigányok, hanem bulizó angolok, írek, németek, hollandok, belgák, franciák, de főleg britek úgy veszem észre, angolszászok."


Üdv, én is az Oktogonnál lakom, hát azért a külföldieket se kell félteni, rengeteg a részeg idióta. Nekem valami bull keverékem van, fekete, de vonzza a barmokat :D


KÉRDEZŐ:

Tegyél be egy fülhallgatót és faarccal tojd le, ha valaki szövegel neked.

2015. júl. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Paprikaspray, jellegtelen ruha, semmi szemkontaktus, határozott, magabiztos járás.


Amúgy "brit tudósok" megállapították, hogy a rendezett mozgású, határozottnak tűnő embereket jóval kevesebb atrocitás éri, mint a "csajosan" mozgókat, akiknek ide-oda lötyögnek a tagjaik, rossz a mozgáskoordinációjuk. Tehát nem feltétlen a fizikai erőd határozza meg, hogy jó célpont vagy-e, hanem hogy mennyire tűnsz magabiztosnak. Ebben pedig segíthet a rendszeres sport. Futni amúgy sem árt tudni, bár remélhetőleg sosem lesz rá szükséged. Sajnos nőként a futás különösen hasznos.

2015. júl. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk Óbudán lakom, és nagytestű kan kutyám van (dobermann, ráadásul vágott fülű-farkú), szóval nem nagyon mozdul ránk senki, inkább szép ívesen elkerülnek, de én is azt javaslom, vegyél fel kutyázáshoz kevésbé csinos ruhát, tegyél fülhallgatót a füledbe (én sétáltatás közben nem hallgatnék zenét, nem hallod, ha esemény van), de ne szóljon benne semmi, ne állj le beszélgetni, a füttyögést, gagyi beszólogatásakat ne vedd fel, engedd el a füled mellett, az sem baj, ha a telefonod látványosan a kezed ügyében van. Általában ennyi elég, hogy a fantáziátlan beszólásokkal kifújjon a dolog (a még gyengébb értelmi képességűek esetében füttyögéssel).

Ha lehet, nagyon kihalt környéket ne válassz sétákra a 7ben.

Ha mégis megindulna feléd valaki, akkor a paprikaspray jól jöhet, vagy ha van nálad rendes hosszú esernyő, sétapálca. (Utóbbi kettő akkor sem rossz, ha idegen kutya indul a tiédre)

Minél inkább tűnsz könnyű prédának, annál jobban bevonzod a bajt.

Olvastam valahol egy kutatást pár éve, miszerint azokat elenyésző százalékban támadják meg, akiknél ütlegelésre alkalmas eszköz van, határozott a tartásuk, esetleg telefonon beszélnek.


Néha még mi is benyelünk egy-egy Lipót-szökevényt, de azok többnyire inkább zavarba ejtőek, és/vagy bosszantóak, mint ijesztőek.

Max tőszavas választ kap, szemkontakt nincs, és látványosan nem lassítok, ha cicceg a kutyának, határozottan szólok az ebnek, hogy haladjon tovább (nem mintha a füle botját rezzentené idegenek puncsolására), és lassan lemaradozik a delikvens.

A mi esetünkben tömegoszlató hatású, ha szájkosár is van a kutyán, de nem hiszem, hogy nálad beválna.

2015. júl. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem szoktam kihívóan öltözni, erre mindig odafigyelek. Hosszú farmer vagy mackónaci, sportcipő, bő pulcsi (bátyámé), ha esetleg nagyon meleg van, akkor csak egy poló, de az se a kivágott fajta. Ha beszólnak, nem szoktam odanézni se, csak haladok tovább.

Csak nagyon rossz, hogy az ember tényleg nem mehet el nyugodtan sétálni, mert azért este gondolom mindenkiben van egy kicsi félelem. És sajnos ma már ez a normális. :(

2015. júl. 22. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!