Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy séta közben...

Mit tegyek, hogy séta közben ne rontson a kutyám minden kapunak, ahol kutyus van?

Figyelt kérdés
Másfél éves amstaff kutyusom van.Nagy területen laktunk idáig,és nem volt utcán sétáltatva.Most,hogy elköltöztem,váltam férjem itt hagyta a "kedvencét".Rá hallgatott igazán,én inkább a kényeztetésben voltam csak jelen.Én etettem,velem aludt.Sajnos nem erősségem a fenyítés.De ezért nem adom menhelyre.Kis kertesbe költöztem,és igényli a sétát természetesen.Első napok nehezen mentek mert nagyon húzott.Most már szépen megy,de csak míg nem kezd el ugatni egy kapu aljában egy másik kutyus.Nagyon nehezen tudom megfogni,és nem is merek vele már csak az út szélén sétálni.Hogy tudnám erről le szoktatni,hogy ne támadja az idegen kutyusokat?Előre is köszönöm a segítséget.

2015. júl. 20. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola.
2015. júl. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ordibálj rá egy akkorát, hogy elhallgasson. Ha nem segít ez a dolog, akkor vigyél az útra: vizet és egy pálcát (nem erőset). Ha a vízzel jól telibeküldöd, elhallgat. Ha víz után pálcát alkalmazol pár séta után rögzülni fog benne, hogyha pálcával megcsapod, jön a víz és nem ugathat. Később már csak elég a pálca, végül pedig rendes lesz. De tényleg jobb a kutyasuli.
2015. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kutyasulin kívül csak az segíthet, hogy minden nap, kb ugyan abban az időben viszed el, és ugyan azon az útvonal mész vele végig. Egy idő után Ő is megszokja a többi kutyát a kerítésen belül, és a többi kutya is tudni fogja hogy "Oh, szóval kb. estefele megint majd jön az a kutya errefelé, akkor már nem is érdekel..." Csak tényleg mindig el kell vele menni, ha fáradtak vagyunk akkor is.
2015. júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, ne ámítsd a kérdezőt. xD Én 14 év sétálok ugyanarra és pontosan ugyanúgy őrjöngenek a házőrzők. Amúgy én nem is megyek a járdán ha nem muszáj, a kerti kutyáknak, meg az enyémnek sem jó. Ha nincs nagy forgalom, inkább menj az úton.
2015. júl. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A kutya sulival egy baj van itt,hogy iszonyú messze van tőlünk,és csak gyalog tudunk oda menni.Mire meg érkezünk testileg,lekileg kikészülünk mind ketten.Míg nem szokik jobban az utcákhoz addig nem merek ilyen hosszú utat megtenni vele.A hangos rá szólás az oké,meg meg szoktam fogni a grabancát közben.Olyankor lenyugszik kicsit.Még egy hete megyünk csak,úgyhogy reménykedem jobb lesz napról napra,és végül el jutunk majd a suliig is.
2015. júl. 20. 20:31
 6/6 akotka99 ***** válasza:
Vigyél egy botot vagy pálcát és amikor oda megy a kapuhoz kicsit üsrá párnap vagy max 2 hét és megtanujja
2015. júl. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!