Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a kutyán...

Mit csináljak, ha a kutyán olyan kullancs elleni cseppet használtam, ami nagyobb testtömegű kutyának való?

Figyelt kérdés
Egy 2-5 hós vizsla-németjuhász kutyáról van szó és még biztos ,h nincs 10 kg,én viszont 10kg fölötti kutyának való szert tettem rá.Nem az egészet de több mint 3/4-ét a nyakára és a hátára.

2015. júl. 21. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Írd le százszor, hogy "Nem vegyszerezem agyatlanul a kutyát. Gondolkodom, mielőtt cselekszem".

A kutyának semmi baja nem lesz, csak ezt a hozzáállást felejtsd el, mert ha véletlenül valami gyógyszerrel csinálod ugyanezt (vagy a spot-onnal rendszeresen), annak nem lesz feltétlenül jó vége.

Amúgy a 2-5 hós az konkrétan mit jelent? Ilyen fiatal korban szemre meg lehet mondani, hogy mennyi idős, nyilván jártatok állatorvosnál, és ő a fogai alapján egész pontosan megmondta. Vagy mi ez az egész katyvasz, hogy nem tudod se a korát, se a súlyát, összevegyszerezed, aztán meg sírsz, mert összevegyszerezted...? Találtál egy kutyát részegen, vagy hogy sikerült ez a sztori?

2015. júl. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Figyelj! Illetve olvasd el a lehetséges mellékhatásit a betegtájékoztatóban és figyeld azokat a tüneteket! Ha jelentkezik valamelyik, akkor irány az állatorvos! Amúgy a betegtájékoztatóban általában az is szerepel, hogy mit kell tenni túladagolás esetén. A legvalószínűbb egyébként az, hogy az ég világon semmi se fog történni.
2015. júl. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2,5 hós a kutya ,csak rosszul írtam.A súlyát nem tudtam megmondani ,ezért vettem az erősebbet.A tájékoztatón le van írva milyen mellékhatások lehetnek,az viszont nincs h mit kell csinálni olyankor.Csak annyi ,h vigyen állatorvoshoz.Ha megfürdetem az segít?
2015. júl. 21. 11:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, lemoshatod róla, csak aztán rakj rá egy neki valót. De előtte most már mérd le, csak van otthon egy szobai mérlegetek. Ráállsz, leméred magad, aztán ölbe veszed a kutyát, leméred kettőtöket, abból kivonod a saját súlyodat, és megvan a kutyáé.

Azt mondjuk még mindig nem értem, hogy ha biztos, hogy nincs 10 kiló, akkor miért vettél 10 kilónál nagyobbakra valót... :)

2015. júl. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!