Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez szerintetek állatkínzás?

Ez szerintetek állatkínzás?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves ivartalanított beagle kan keverékem aki folyton meg akar lépni. Megkötöttük, de nappal a nagy meleg miatt bent van és néha kimegy de akkor nem szökik csak éjjelre kötnénk meg este 8-9 vagy amikor lemegy a nap elviszem futni. Aztán megkapja a vacsit és megkötjük. Szerintetek állatkínzás?
2015. júl. 22. 22:06
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
55%
Én nem mondtam,hogy a kennelt díjazom egy szóval sem :D Az egész mind nevelés kérdése,de pl volt olyan ismerősöm aki kikötötte a kutyáját,ugyanúgy meg akart szökni és felakasztotta magát. Bocs ha megbántottalak. Egyébként a sör jöhet. :D 22/L
2015. júl. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
81%

Meg lehet kotni!!!

De figyel hogy ne legyen tul szoros a nyakan a nyakorv mert megisfuladhat.

Es min 5-6 meteres lanc legyen neki.

Nem hal bele ha estere megkotik...

Aztan ha este megharap valakit szokes kozben akor meg lehet nezni..

Jajjj a sok okos.. Szilveszterkor bezzeg kilehet kotni a kutyat hogy ne szokjon meg...

2015. júl. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
66%
Ki köti ki Szilveszterkor a kutyát? A normálisabbja elzárja.
2015. júl. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Anyuék mindig szorosra csinálják de én átállítom azt mondják hogy nem kényelmes neki ha túl laza van pár perc amikor utálni tudom őket
2015. júl. 22. 22:46
 15/34 anonim ***** válasza:
2%
Lanc , elzaras egykutya.. Sot a lanc jobb mivel a kutya nem erzi magat bezarva.. Ha lancon van akkor csak lekorlatozod picit ... Ha bezarod akkor akar megis dogolhet... Van olyan kutya amit ha bezarnak kb 1 ora alatt feldobja a talpat..
2015. júl. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

évekig mi is megkötöttük a kutyánkat, de az amiatt volt, mert éjszakánként sokat ugatott, és a szomszéd megfenyegetett, hogy ha továbbra is ugatni fog éjszakánként, akkor meg fogja ölni..., úgyhogy este 10-től reggel 5-ig meg volt kötve, persze ott is ugatott, de úgy csak mi hallottuk jobban, aztán az évek múlásával szép lassan leálltunk a megkötéssel, most már szabadon mászkálhat éjszaka, viszont megszokta, hogy csak a háza mellett először éjszaka, és ha nagyon kíváncsi, csak utána fut oda a kerítéshez

ahogy már fentebb is írták, legyen kényelmes a kutyának, legalább két ujjad kényelmesen beférjen a kutya és a nyakörv közé, oldjátok úgy meg, hogy se a lánc, se a nyakörv ne akadjon be sehova, mert az a kutya életébe is kerülhet

2015. júl. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Eddig nem szökött? Csak éjjel szökik?

Ha igen, akkor este kell egy extra hosszúságú séta, képzés, játék, gyakorlás, s álmos kutya alszik, nem szökik

2015. júl. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ezt érdemli a kutya, már bocs.Nem az ő hibája, hogy el akar szökni.Télen a nagy hidegbe is ki fogod majd kötni?? Vagy tartsd bent, vagy csináljátok meg a kerítést, ha már kennel nem lehetséges...A beaglenek nagy a mozgásigénye, ha rendesen le lenne fárasztva nem szökdösne.Eszembe nem jutna soha kutyát megkötni, és azt sem hiszem, hogy te örülnél ha kikötnének egy fához éjjelre.
2015. júl. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
57%

#11: Nem bántottál meg, csak azért mondtam a kennelt, mert az elfogadott eu-ban is. A láncot Sem úgy értettem, hogy 1 m´teres láncra verjük szerencsétlent, hanem nekünk a 80-as években Volt ilyen brótkötélen csúszó lánc, be tudta az egész udvart futni. Azt jobbnak tartottam mint 2 nm-re bezárni. Amúgy meg az idö 80%-ában szabad Volt, csak akkor kellett megkötni amikor a szomszéd kutya épp tüzelt.

Milyen sör?:)

2015. júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Ha napközben bent lehet akkor éjszakára miért nem?? ESte 10-11 fele vagy mielőtt elmentek aludni ki engeditek egy pisire,vagy pórázon mentek vele egy kört és kész.Valószínű éjszaka unatkozik,meg jobb idő van aztán inkább szökik.
2015. júl. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!