Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak-...

Milyen kutyát válasszak- Golden retriever vagy Berni pásztor?

Figyelt kérdés
Annyira szeretem mind 2 fajtát, és pont ezért tanácstalan vagyok melyik az ideális? Továbbá szuka vagy kan? Vagy ezeknél a fajtáknál az ivar lényegtelen?
2015. júl. 26. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
szerintem válasz golden retrivert és szukát mert a kan kutya párzáskor mindent megtesz azert hogy szökjön a lány kutyak utan a szuka kutya meg ha ivartalanitod nem fog szökni mert a kan kutya igyis ugyis menni fog a feje utan a baratnomnek berni pásztorja van nagyon szep erös kutya de sajos nagyon hangos, szomszedunknak van egy golden retriverjuk szuka nagyon szelid gyendes nem ugatos es nagyon okos (ja es kertes házba laksz?)
2015. júl. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen kertes házba!
2015. júl. 26. 11:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Golden retrievert. Szukát vegyél, és ivartalanítsd. Egyébként azért szukát, mert ők barátságosabbak és nem olyan dominánsak, mint a kanok. Honnan vennél amúgy? Privibe is jöhet.
2015. júl. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem mérlegeld a különbségeket és érezni fogod, melyik illik jobban Hozzád.

golden egy kicsit többet szeret mozogni, futni.

berni a nagy meleget nem szereti, veszélyes is lehet neki.


anyagilag nagyon nem egyforma a 2, a bernit jóval drágább "fenntartani"


mind2 nagyon aranyos, megértem a dilemmádat! :)

2015. júl. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bernim van és imádom, de szerintem is olvass utána, hogy milyen mind a két fajta és döntsd el, melyik való jobban hozzád.

Egyébként nekem ez a második bernim és szerelem volt első látásra. Nem mondanám hangosnak, mint amit itt írtak, ugat, ha jelez valakit, de feleslegesen nem szokott. Az enyém kan és így is nagyon nyugodt, nem szökdösött még el soha, pedig már maradt nyitva a kapu, igaz és tanítgattam ilyesmikre.

A goldenről nem sokat tudok, így se ellene, se mellette nem szeretnék érvelni, csak azt tudom, amit a könyvekben olvastam.

Igazából te tudod, hogy milyen vagy és milyen az ideális kutya számodra, így hogy nem ismerünk nem tudjuk megmondani, hogy neked éppen melyik fajta való. Fontos, hogy mennyi időd van, milyenek a körülmények, mert pédául a berni idős korára eléggé beteges tud lenni (lehet a golden is nem tudom), ami eléggé drága mulatság lehet... szóval sok a tényező.

Sok szerencsét, biztos, hogy mindkét fajta tudna örömteli perceket szerezni neked :)

2015. aug. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!