Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem túl vékony a 15 hónapos...

Nem túl vékony a 15 hónapos kan komondorom, ha most 73 cm magas és 40kg?

Figyelt kérdés
Amúgy bő 1 kg kajàt (főleg hús és tàp) eszik naponta és jó kedélyű,jàtékos és viszonylag rövid szőrű példàny.Az értelmes vàlaszokat ďíjazom... thx.

#komondor #vékony kutya
2015. júl. 26. 22:56
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
2015. júl. 27. 15:08
 12/25 anonim ***** válasza:
48%
Nem nagyon van mihez arányítani. Mindenesetre a szőr miatt amúgy sem látszik sok minden. Valamennyit még nőni fog, magasságra már nem sokat 1-2centit max, inkább szélesedni fog valamennyit.
2015. júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Hát igen én is azt mondom hogy a szőre miatt nem látni semmit egy komondornál (vagy akár kau-nál), de amúgy sem eszik többet sajnos...Nem tudnom mivel lehetne kicsit "hízalni"- erősíteni? Akkor van 1 éve ami alatt még hány kg várható tőle, mert a kb.12-14 kg hoz havonta híznia/erősödnie kéne kb. 1kg-t , de nem tudom hogyan mert április óta (akkor átesett egy babézián sajnos) nem igazán hízott semmit, ahhoz képest hogy 1000-1200 g kaját nyom be egy nap (komótosan..)+ havonta Drontal plust kap, szóval remélem nem lehet férges és azért nem hízhatott a nyáron...

Amúgy köszönöm a segítő hozzászólásokat!

2015. júl. 27. 16:10
 14/25 anonim ***** válasza:

1 kiló kaja egy ekkora állatnak nem sok, sőt.

Milyen tápot eszik?

2015. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Happy dog, bár két tipust keverek mert elég válogatós.Hozzáteszem ez már nem kölyök táp, így 24 % os fehérje és 14% os zsírtartalommal bír.Bár ez csak napi kb 200 g tápot jelent, mivel mindig is húsmániás volt és most se nagyon rajong érte.FArhát +nyesedék vagy zúza vagy hasonlókat szereti.És a tojást...

Talán kéne neki egy féreghajtás, 2 hét múlva megsimételve, bár az állatorvos szerint normál mennyiséget eszik és nagy kamasz létére nem normális...Én azonban nem mindig értek egyet az állatorvosokkal.... :D

2015. júl. 27. 16:33
 16/25 A kérdező kommentje:
Adjak neki még többet, de mennyivel?? Amivel csak az a baj, hogy a kajáját így is csak késő du. ill. este hajlandó megenni vagy 21 h fele, bár megpróbálhatom a 3 órát legalább kihagyni este az etetések között...
2015. júl. 27. 16:37
 17/25 anonim ***** válasza:
52%

Na, akkor elmondom, hol a hiba.

A táp egy teljes értékű eledel, a hús meg csak hús. Ha még meg is főzitek, akkor kiszedtek belőle egy csomó fontos tápanyagot, és megváltoztatjátok a tápértékét. Amiket leírtál, azok ráadásul elég "gyenge" húsok, attól a pitem is úgy nézett ki, mint egy csontkollekció, kellett neki a marhaszív meg a nyúlnyesedék, meg a zsíros hús (vagy annak híján kacsaháj), amitől normális erős testalkata lett.

Szóval kiegyensúlyozottabb étrendre van szüksége, belsőségekre, vitaminokra, ásványi anyagokra. A táp ezt tartalmazná, ha abból megenné a szükséges mennyiséget, de az a 200 gramm valószínűleg a közelében nincs annak, amire neki szüksége van.

Lehet hússal etetni, de akkor ésszel, megfelelő arányban és mennyiségben, zöldségekkel. Nézz utána a BARF etetési módszernek, és etesd aszerint.

A másik hiba, ha már a hússal etetésről beszélünk, hogy abból a kutya napi adagja az ideális testsúlyának a 2-4%-a lenne, 3% körül van az átlag, a 2% a nagyon lassú és takarékos kutyáknak elég csak. Ha tegyük fel a tiédnek 50 kg-nak kéne lennie (ami gyors guglizás után a kan komondorok alsó határa), akkor ez napi 1-2 kiló kaját jelent, aminek a harmada zöldség (szénhidrátra is szüksége van ugyanis a kutyának, a rengeteg vitaminról nem is beszélve).

A 40 kg súly szerintem kicsit kevés neki így majdnem kifejletten, a farcsontja kiállása meg már aztán végképp jelzés arra, hogy változtatni kell, úgyhogy én mindenképpen növelném picit az adagját, és elkezdeném kiegyensúlyozottabban etetni, rengeteget számít.


Hányszor eszik amúgy? Meg van mozgatva rendesen, jártok sétálni?

2015. júl. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
50%

A komondor pásztorkutya. Pont a pásztorkutyák egyik nagy tudománya, hogy kevés és gyengébb minőségű tápot is jobban hasznosítanak, mint bármilyen más kultúrfajta.


Az én komondorom húst eszik némi ballaszttal és 60-67kg között mozog (nyár-tél).

2015. júl. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
35%
Azért a dolgos komondorok között is voltak ám olyan egyedek, akik nem bírták a gyenge kaját, csak azok elpusztultak. Ma már azért nem így megy - bár megpróbálhatod rábeszélni a kérdezőt, hogy hagyja nyugodtan soványan a kutyáját, amíg elsorvad, nagy sikered lesz vele biztos :))
2015. júl. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
51%

Nem ezt mondtam, de ki lehet forgatni a szavaimat nyugodtan.


Viszont nem biztos, hogy a táplálékkal van a gond. Nem tudunk semmit a kutyáról. Egyáltalán törzskönyves-e vagy sem, mert ha nem, akkor felmerül a dolog, hogy nem is fajtatiszta és akkor aztán lehet tökéletes ez a 73cm/40kg.


A képek alapján egyáltalán nem tűnik aránytalannak.

Amiket leírt a gazda adatokat, azok alapján leginkább a mellkasmélység az, ami számomra szemet szúr. Kissé sekély mellkasú. De nem minden komondor egyforma. Ismerek 40kg-os TK-s kaut is, bár az szuka. A nyáj melletti kutyák amúgy is kisebbek, ott ritka az 55kg feletti pásztorkutya, átlagosan 40-50kg között mozognak a fajták, legyen az káj, kau, komondor, kuvasz, stb.

2015. júl. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!