Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem túl vékony a 15 hónapos...

Nem túl vékony a 15 hónapos kan komondorom, ha most 73 cm magas és 40kg?

Figyelt kérdés
Amúgy bő 1 kg kajàt (főleg hús és tàp) eszik naponta és jó kedélyű,jàtékos és viszonylag rövid szőrű példàny.Az értelmes vàlaszokat ďíjazom... thx.

#komondor #vékony kutya
2015. júl. 26. 22:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt írta, érezni a farcsontját, ami meg már gyanúsan annak a jele, hogy kéne még anyag a kutyába. Ha elolvastad volna az elejétől a beszélgetést, látnád, hogy én is azzal kezdtem, hogy a centi meg a kiló semmit nem jelent... :)
2015. júl. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Igen, ez elkerülte a figyelmem.

Viszont én továbbra is úgy gondolom, hogy nem a kajával van a gond, ha valóban azokat kapja és olyan mennyiségben a kutya, amiket a tulajdonos leírt.

2015. júl. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Nos fiatalabb korában mindenki csodájára(ezt kell mondjam "sajnos") járt hogy milyen jól néz ki és még 10 hónaposan is 43 kg volt itthon mérve ugyan.De 1 éves korától nem akar igazán hízni, bár szerintem nőtt egy picit, legalábbis fejre az biztos! Viszont áprilisban (1 éves múlt akkor) beszedett egy babéziát és azóta ugyan jobban eszik (addig ugyanis nem volt egy nagy evő), de nem akar megragadni rajta a leírt kaja...kb hasonlót evett mindig is és a komonodorfajtamentés.hu is helyeselte egyebként a táplálkozását már azelőtt is, sőt szerintük sokat is kapott....mellesleg!Szóval ha a táplálékigényesebb időszakában nem okozott gondot neki ez a fajta táplálék összetétel és mód akkor most úgy gondolom nem igazán ez lenne a gond.(amúgy ha csak tápot adnék neki abból még a 1/2 kg nak is örülni kéne, ha megeszi egyáltalán, próbáltam).

Hozzá kell tennem a testvérei sem óriásak és a szülei sem és nincs törzskönyve sem ( mivel sajnos nem tudtam kb. 100.000 ft ot kifizetni egy TK-s komondorért...bocs... és hát abból sem tudni tutira milyen lesz...na de ez még mindig az én gondom marad, attól még lehetne nehezebb ha ráadásul már volt 43 kg is fiatalabban).Ráadául volt egy különösen nagy példány az alomban állítólag azt meg pásztorokhoz adták el, de arról már lemaradtam, mert nagyon korán lefoglalták)tehát attól még benne lehet a normális méret, bár most már nem várok tőle csodát, csak hát azért az 50-53 kg-t azért elvárom majd tőle ahogyan eddig fejlődött, de így nem sok reményem van rá...

Beszéltem Tk-s komondorsokkal akiknek ekkora egyébként a kifejlett kutyája 4 évesen (kan) és 73 cm-sen most 55 kg. A mellkasmélysége meg szerintem abszolút jó, hisz +50% a a marmagasságnak a szélessége pedig még több is a 28%-nál, sőt még a 30% nál is, ami előírt ugye.

A nagytestűekre meg állítólag nem gond ha érezni a bordáját, pláne hogy nem nagy rajta a szőr ... vagy ilyesmi, most akkor mi lehet a gond?

A csípője se látható csak érezhető tompán, de én is úgy gondolom hogy lehetne vastagabb mindenhol.


U.I.: Ha viszont vitamin vagy tápanyaghiányban szenvedne ,akkor nem hagyná meg gyakran a táp felét vagy egy részét, hanem a hiány miatt állandóan megenné, ami sajnos nem jellemző, mint írtam már.

2015. júl. 28. 15:27
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Akumi már leírta mi a megoldás! Ha soványnak találod a kutyád adj neki magas energitartalmú tápot, és mellé zsírosabb húsokat. Estleg még Béres cseppet adagolhatsz neki, fokozza az étvágyat.
2015. júl. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nekem is Komondorom van,másfél évesen 73-74 centi marmagassága van és erős,izmos.Írtad a féregtelenítést,azzal kellene kezdeni.Valamint bolha,rüh és kullancs elleni cseppet kell venni neki.A kutyád egy súlyos betegség után állt talpra ami károsította az emésztőkészülékét,vese,máj,stb.Örülj hogy megmaradt.Időt kell neki adni mire rendbe jön.Ha jó kedélyű,aktív az egy jó jel.A tápot amit szeret olyat adj neki (ismerősöktől kérni egy keveset próbából többfélét) és ad libitum (annyit eszik amennyi jól esik neki) kell kitenni elé.Friss vize mindig legyen.A húsokat mint az előttem szólók írták továbbra is adj neki.(minél húsosabb annál jobb és belsőséget pl:máj a legjobb vitaminforrás) Néha erősebb csontokat is adj neki pl:disznó combcsont beindítja a nyáltermelését,erősíti a harapását,lefoglalja.A birka csontokat is szeretik ha van ilyesmi.Ja a melegben este etesd,nappal nem fog kajálni.Baromfi cuccokat nyersen is adhatod neki,bár én a belsőség kivételével mindent nyersen etetek vele.Amit még tehetsz hogy ilyen flinci-flanci (kutyának való) multivitaminokat adsz neki.Bár egy normális táplálás mellett nem szükséges viszont ha rendben van a vitaminháztartása akkor hízni fog.
2015. aug. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!