Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a kaukázusi,...

Igaz, hogy a kaukázusi, közép-ázsiai, sarplaninai, tibeti masztiff, és kangal fajták sokkal keményebb, megbízhatóbb területőrzők, mint a mi magyar kuvaszunk és komondorunk?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorikerdesek.hu-n is többször olvastam mások kérdéseinél. Hogy néhányat idézzek (mégegyszer mondom, hogy nem én kérdeztem őket, csak böngészés közben találtam meg a kérdéseket, és megleptek a válaszok):


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__604793-melyik..

"komondor helyett tarts kaukázusit, sárhegyit vagy közép-ázsiait, ez mind veri a komondort és keményebb is okosabb is"


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__564055-mi-a-v..


"Én nem vennék komondort, ha lenne hozzáértésem akkor se.

A mai példányok nem nem olyanok, mint a világháború elöttiek. Akkoriban a jobb egyedeket az oroszok és németek lepuffantották.

Javaslom nézd meg a dog-web.info oldalt és csodálkozz. Csak kerülgetni képes a segédet, de megtámadni nem akarja. A nagy hazafiasság kedvéért semmiképp ne válaszd ezt a fajtát. A szememben a megvesztegethetetlen fajták közé a Kaukázusi, Tibeti masztiff és a Közép-Ázsiai juhász tartozik. Nincs több !!!"


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__509082-alkalm..


"Én ketté választanám a dolgot. Ugyanis más ha egy nyájat, és ha egy egy fix területet - nevezetesen házat, nyáj nélkül - kell őrizni ( legalábbis szerintem). Az utóbbira masztiffok hada közül lehet választani, és tökéletesen el tudják látni a feladatuk (tanítani sem kell rá, csak az alapengedelmességet). Amikor egy (juh, kecske stb.)nyájat kell megvédeni rókától,farkastól, uram bocsáss egy medvétől vagy tolvajtól akkor bizony következők közül választanék kizárólag: A KÁJ (közép-ázsiai juhász), tibeti masztiff,kaukázusi (medveölő), sarplaaniac (farkasölő). A többi nem tudná állni a sarat."


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__155558-kaukaz..


"a kaukazusi a legerosebb!!!!!a komondor egy szerencsetlen kutya aminek nagy a bundaja de azert nem erosebb mint a kau;)"


Van ennek valóságalapja, vagy ezek csak rosszindulatú kritikák? Mert ha igaz, akkor lehet, hogy nem a Kuvasz és nem is a Komondor az a fajta, amelyiket keresem. Azért gondoltam ugyanis rájuk, mert magyar fajták, és ezért állnak közelebb hozzám, de ha már nem veszik fel a versenyt a keletiekkel, akkor viszlát magyar pásztorkutya. Mert az akkor azt jelenti, hogy már nem elég bátrak, vagy nem?

Köszi a választ mindenkinek, így előre is!!!

UI: Jó sok kuvaszos-komondoros kérdés van itt a gyakorikerdesek.hu-n, úgy vettem észre. Azért remélem, lesznek majd olyan válaszok, amivel tudok mit kezdeni! ;)


2010. márc. 6. 19:11
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
És a kutyádat hogy hívják? :)
2010. márc. 16. 18:48
 22/24 anonim ***** válasza:

köszi :)

amúgy nekem ilyen nagy szőrben jobban tetszenek a komondorok, őt sem akarom megnyirni.

Látta tenyésztő is, ő is azt mondta, hogy nagyon jó felépitésű, jó kiállású kutya.

Boglárnak hivják:)

Mi Keszthelyen lakunk, itt elég nagy udvarunk van, de igy is elszoktam vinni sétálni, parkba, Balaton partra (gyakran póráz nélkül, a járókelők örömére :D - amúgy nem bánt senkit).

Ha mozgásra vágyik, akkor itthon rohan 4-5 kört, lefárasztja magát :)

Hát a 100 nm valóban nem sok egy kutyának, főleg egy komondornak.

De majd később biztos lesz lehetőséged, helyed tartani egyet :)

2010. márc. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Köszi!

Aranyos neve van!

Igen én is nagyon reménykedek abban, hogy lesz lehetőség, mondjuk amint lehet, én szeretnék elköltözni! Nemcsak a kutyázás miatt, egyszerűen nem szeretem ezt a környéket, nekem túl forgalmas. Jobban szeretem a félreesőbb kertvárosi környékeket. Köszi, hogy írtál:)

2010. márc. 17. 18:31
 24/24 anonim ***** válasza:

:) szivesen

ha majd vmi kérdésed lesz, irj nyugodtan privit!

:)

2010. márc. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!