Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az átlag élettartama a...

Macdln kérdése:

Mennyi az átlag élettartama a tacskó kutyáknak?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves kan hosszú szőrű tacskó kutyusom. Nagyon szeretjük, sokat van vele foglalkozva, (simogatás, sétáltatás stb.), jól táplált, oltásai megvoltak és meglesznek minden évben, féregtelenítve is gyakran volt, jó körülmények között lakik őfelsége. :)

Tacskós gazdik ! (Vagy csak volt tacskós gazdik ): )

A ti kutyusotok mennyi idős/mennyi ideig élt a tacsitok?

Egy átlagos, jó körülmények között tartott tacskó mennyi ideig él?

Szeretném, ha még sok évig velünk lenne Bundi kutyus. :)

Előre is köszönöm a normális válaszokat.



2015. júl. 28. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:

olyan 15 évet szoktak mondani.

ivartalanítva van? akkor még +2-3 évet szoktak mondani.

ha valami baja van, rendellenesen viselkedik, egyből vigyétek orvoshoz.

öreg korában kapjon speciális étrendet, és a fogait is nézessétek meg

2015. júl. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18 éves volt a tacsink, mikor elment. Igaz az utolsó éveiben süket is volt, rosszul látott, már a szobatisztasággal is gondjai voltak, de velünk volt.
2015. júl. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17 éves volt.
2015. júl. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jelenleg sincs semmi baja, soha nem is volt komolyabb betegsége. Utoljára évekkel ezelőtt volt hasmenése, de megfázás, láz, vagy v.milyen szervi gyulladása még sosem volt. Ahogy idősödik, tudom, hogy számolnom kell azzal, hogy lehet, hogy lesz egy komolyabb betegsége vagy megsüketül vagy v.mi hasonló.

Még nem viselkedik/viselkedett rendellenesen, de ha fog, akkor majd elvisszük orvoshoz. Szerintem még nem olyan öreg. Még mindig ugyanolyan játékos, ugyanannyira szereti a sétát és türelmetlenül várja, mint kölyökkorában. :)

Az állatorvostól fél, sokszor megugatja, morog rá, pedig szoktattuk az idegenekhez kiskora óta. Az utcán, mikor sétálunk nem ugatja egyébként az embereket. Azért is lehet, hogy nem szereti, mert évente csak egyszer-kétszer megyünk, oltáskor vagy ha rosszul érzi magát. A féregtelenítő tablettát mi szoktuk neki beadni. Ivartalanítva nincs. Korábban nem néztünk úgy utána, meg nem is éreztük szükségét az ivartalanításnak. De már utánanéztem és több helyen is olvastam meg mondták is, hogy az ivartalanított állatok 2-3 évvel tovább élnek ivaros társaiknál és elkerülhető néhány rákos megbetegedés. Hamarosan esedékes az ivartalanítása, szerintem még nem késő, hallottam olyat, hogy v.ki egészségügyi okokból 12 éves korában ivartalaníttatta a tacskóját. Kinti kutya, van általunk épített nagy háza, játékai, stb., amikor vihar van, vagy pl. szilveszterkor be szoktuk engedni. Sajnos egy kissé rombolós típus. De az udvarunkon nem, csak a házban. :)

Mivel ugye utálja az állatorvost, mi ápoljuk a fogait, eddig nem volt velük gond. De szerintem minél idősebb lesz, annál jobban lenyugszik és egy kicsit lustább is lesz és majd ha később még idősebb korában gondunk lesz vele, akkor szerintem mér engedni fogja a különböző vizsgálatokat. Majd érezni fogja, hogy csak segíteni akarnak, meg idős korban amúgy is nehezebben mozognak, nem hallanak jól a kutyusok stb. Az idős kori speciális étrendnek már utánanéztem, tudom is, hogy miket fog kapni, hogy megőrizze az egészségét. :)

Köszönöm a válaszokat. :)

2015. júl. 28. 17:28
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

Ez az ivartalanítás dolog is olyan, hogy nem feltétlenül lesz baja az ivaros kutyádnak, ha ivaros marad.

Nekem nem tacskóm volt, hanem más kistestű fajtám, de ivarosan elélt majdnem 19 évig.

2015. júl. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!