Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó megoldás lenne a szájkosár?

Jó megoldás lenne a szájkosár?

Figyelt kérdés

A tacskóm nagyon ugatós(ivartalanított szuka), a legkisebb zajra ugat, ha ilyenkor le akarom állítani, megharap (nem befogom a száját, vagy megütöm, vagy valami, csak elhúzom a másik irányb, vagy tiltom), a földről is mindent megeszik, ebből egyszer már nagyobb bajunk is volt. Az állatorvosnál is mindig tesznek rá szájkosarat, mert oltáskor már többször is megharapta az asszisztenseket, és egyszer emiatt a földről-felevős-eset miatt infúziót is kapott, akkor is szájkosár volt a megoldás, mert leszedte volna magáról. A környékünkön (szobakutyus, lakótelepen lakunk, földszinten) már nem nézik jó szemmel, hogy mikor levisszük, mindenre ugat.

Vegyünk neki szájkosarat?



2015. júl. 27. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Vegyetek neki szájkosarat, ÉS vigyétek el egy jó kutyaiskolába szocializációs foglalkozásra nevelődni, mert ez nem normális állapot. Nem arról van szó, hogy a kutya ilyen, és nektek bele kell törődni, hanem egyszerűen nincs megnevelve, amin lehet és kell változtatni, mert ez az állapot a kutyának se jó.
2015. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

A szájkosár max. megoldaná azt a problémát,hogy nem harapna és nem enne a földről.

DE

Ugatni ugatna,a szájkosár nem használ.


Minden esetre a szájkosár helyett,én a keményebb nevelést ajánlanám. (Verés,ütés kizárva,inkább jó hangosan rászólni,és nem is gyengén,de ne is úgy,hogy fájjon,megkoppintod az orrát.)

2015. júl. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Plusz kutyasuli.
2015. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kutyasuliba jártunk, ott ajánlották afigyelemelterelést, de sajnos nem vált be, viszont most nyáron nem szeretném vinni újabb tanfolyamra (ugyan oda, vagy máshova), mert nagyon nem bírja a meleget, ahogy én sem.

Az orrára nem tudok koppintani, mint mondtam, harap. A rászólásra nem figyel.

2015. júl. 27. 12:45
 5/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
81%
Érdemes lenne házhoz járó oktatót hívni, most meleg sincs. Egy kis tacskót nehogy már ne tudjatok lefegyelmezni. Akár mellé vágni vmit, vagy grabancon fogni...
2015. júl. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem figyelemelterelés kell annak a kutyának, hanem fegyelmezés. Nehogymár ő bánthasson téged, te viszont őt ne, micsoda kicsavart hozzáállás ez?
2015. júl. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha harap a grabancát fog meg és emeld fel!! Majd egy hangos NEM


ÉN néha a havanese-el csinálom ezt,mert eléggé el van kanászodva(húgom nem igazán nevelte,neveli).Nálunk segít,megnyugszik.Nézettek másik sulit.Nehogy már 3-5 kg körüli kutya dirigáljon nektek. Szájkosár a harapást és a felevést ugyan meg akadályozza.De ugatni fog.


Ha pedig szövetet akarsz az felejtsd el.Az csak rövid időre alkalmas pl állatorvos,kozmetikus,tömegközlekedés, de napi 24 be nem lehet a kutyán.MOndjuk egy rendes szájkosárnak sem kéne.

2015. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!