Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy veszett a szomszéd...

Lehet, hogy veszett a szomszédom kutyája?

Figyelt kérdés
Ahogy én őket ismerem, nem oltatják. Az a szerencsétlen kutya már több éve egy 2 méteres láncon, a kertben tölti életét, elhanyagolva. amiért én aggódok az, hogy a kerítés mellé van kötve, a kerítés pedig elég alacsony, egy kis erőfeszítéssel el tudná tépni a láncát és át tudna ugrani. Az utóbbi pár napban arra lettem figyellmes, hogy csak egyhelyben fekszik, és nagyon rekedt az ugatása. Szerintetek?
2015. júl. 28. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy veszett, de az biztos, hogy beteg. Szólj egy állatvédő szervezetnek!
2015. júl. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Ha megvan, akkor nem veszett. Ha nincs meg, akkor veszett azaz elveszett.
2015. júl. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden lehetseges. Szolj az allatvedoknek.
2015. júl. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már régebben szólnod kellett volna, főleg ha több éve egy két méteres láncon tengeti az életét. Gondolom, milyen kellemes lehetett ez a 40 fokban, meg télen a -15-ben. Az, hogy szenved, és ezért ugat, nem fordult meg a fejedben? Rekedten ugat? Halálra ordította magát, és senki a füle botját nem mozgatta.
2015. júl. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem szokott sokat ugatni. És az a gond, hogy ezek itt afféle "nemesek", ha valaki jelentené, akkor kiutálná őt az egész település. Annyit tudok rajta segíteni, hogy vizet és kenyeret szoktam neki adni, ha észre veszem, hogy nincs neki.
2015. júl. 29. 07:25
 6/6 anonim ***** válasza:
A veszettséget csak fertőzött állat harapásával lehet elkapni, így ha a szerencsétlen kutya ott tengeti a napjait a körbekerített kertben láncra verve, akkor szinte semmi esélye nincs arra, hogy veszett legyen, akár oltják, akár nem.
2015. júl. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!