Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Siket kutya tud morogni, ugatni?

Siket kutya tud morogni, ugatni?

Figyelt kérdés
Egy fehèr boxer kölyökről van szó. Szìnhiba miatt nem törzskönyvezhető, családi kutyusnak vettük. A tenyèsztőnèl nem láttunk semmi különöset rajta, ám itthon olyan, mintha 'alkalmi süket' lenne. Amúgy pörög, játszik ès morog, ugat is... Köszi előre is a válaszokat!
2015. júl. 28. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Színhiba miatt esetleg nem tenyészthető, de a törzskönyv szerintem neki is járna, hiszen az csak egy származási igazolás. Úgy gondolom, alaposan át lettetek vágva.

Ha gyanakszol, hogy süket, a következő oltásnál nézesd meg állatorvossal. Addig meg tesztelgesd, hogy ha alszik, reagál-e hangra, ha leesik mögötte valami hangos (pl. fémtál) úgy, hogy nem látja, felfigyel-e rá, érdekli-e a sípolós játék, satöbbi. Az ugatás meg a morgás szerintem nem jelent semmit, a süket kutya is adhat hangot ösztönből.

2015. júl. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy tud. Ha siket, nem azt jelenti, hogy néma is. Ugyanúgy mint embereknél.
2015. júl. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem lettünk átvágva, az egèsz alom tkv. nèlküli lett, mivel 7 kutyából 6 pici fehèr lett, az egyetlen csìkos pedig elpuszult sajnos, ìgy a tenyèsztő nem látta èrtelmèt letörzskönyvezni őket, mert 'èrtèktelen' ìgy a genetikájuk. Családi kutyus lett az egèsz alom... Beszèltem a tenyèsztővel, ő azt mondta, hogy egy kölyök volt gyanús, de azt az orvossal ellenőriztette oltásnál, ès nem süket. Ezt a tesztelèst amit ìrt egyikőtök, èn is olvastam, de mivel anyósomèkè a pici, ìgy csak kèt nap múlva tudom megnèzni jobban. Ha esetleg egy boxer tenyèsztő ide tèvedne, ès èrdekli, hogy mi a neve a kannak, aki ennyi fehèret hozott, szìvesen megosztom vele, mert a tenyèsztője a kutyusnak elmondta, hogy ennek szukának ez az 5. ès egyben utolsó alma, ès eddig sosem születtek fehèr kölykei, viszont ez az utolsó fedeztetès ezt hozta, xy nevű, sárga-fekete maszkos kantól.
2015. júl. 28. 22:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként köztudott, hogy a fehér boxerek 90-93%-a (pontosan nem tudom) süket.
2015. júl. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy "köztudott", én ismerek pár fehér boxert és köszönik szépen, mind jól hallanak. Itt speciel azt írják, hogy 10% alatti náluk a süketség gyakorisága, szóval nem enyhe túlzás, hogy 90%-uk süket lenne.

[link]

2015. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kutya nem tudja magáról, neki így természetes.
2017. aug. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!