Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves kutya, vélemények?

Törzskönyves kutya, vélemények?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!.


egy 1800-1900Fős kisvárosban élek. mondjuk ki 2ezer fős. gyerekkorom óta itt lakok. ismerem a város 70%-át. szinte minden háznál van kutya, viszont talán ha az emberek 5%-ának törzskönyves a kutyája. ez miért van?. mármint ne értsetek félre a legtöbbnek fajtatiszta van de mégsincs törzskönyv. tegnap megkérdeztem egy leonbergis és egy németjuhászost az utcában ( ez a két ember most vette öket) az egyik 35 a másik 20 ezerért vette a kutyusát. én is törzskönyv nélkül vettem de nem putris szaporitótol. én ugy vélem nem magyar embernek lett kitalálva ez a netto 100ezer kutya darabja TK-val. tudom sok munka van benne meg papirok szürések de akkoris. a gyüjtögetést a kutyára meg haggyuk. akinek kutya kell az vesz amikor kell neki és nem fog hónapokig várni. vegyesen laknak a városba gazdagok - szegények mint minden településen. a szomszédunk tipikus gazdag lenéző ember. milliói vannak mégis pár hónapja vett 2 közép ázsiai-t törzskönyv nélkül. nem vicces? ha milliomos lennék én törzskönyveset vennék és nem szaporitótol. akkor a gazdagok miért nem vesznek törzskönyveset? ti hogy vagytok ezzel? mi a véleményetek ? naggyából százalékot tudtok mondani hogy az ismeröseitek hány %-ának van törzskönyves kutyája?



2015. júl. 29. 11:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Az a véleményem, hogy ez nem pénzkérdés. Ha pénzkérdés lenne, akkor nem vinnék az emberek a lapost TV-t sem, mint a cukrot. Hányan vannak, akiknek ott virít a kezében az iphone, de sajnálnak 10.000 forintot kiadni az állatorvosa, vagy akár csak néhány ezret tisztességes állateledelre.


Egyszerűen ilyen a színvonal, az állattartási kultúra. Nem véletlenül vannak tele a menhelyek és nem véletlenül hallani napi szinten állatkínzásról, rosszul tartott háziállatokról (nem csak kutya).

2015. júl. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Ha a németjuhász, a leonbergi vagy a káj-ok 2 éves korukra allergiásak, diszpláziásak, gyenge idegrendszerű, rákosak stb. lesznek, amiknek a betegségeknek több 100 ezer forint (ha egyáltalán gyógyitható), akkor talán elgondokoznak azon, hog lehet, hogy jobb lett volna tenyésztőtől venni, egészséges, szűrt szülőktől venni, és akkor nem 6 évesen kell elaltatni/hal meg betegség miatt, hanem vigan élne 12-14 éves koráig.

Elrettentő példa:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7019081-6-het..

[link]

[link]

2015. júl. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 bollocks ***** válasza:
71%

"a legtöbbnek fajtatiszta van de mégsincs törzskönyv"

Ez egy paradoxon.

2015. júl. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Az én ismerőseim döntő többségének speciel törzskönyves kutyája van, vagy ha nem, akkor örökbefogadott. Viszonylag keveseket tudnék mondani, akinek fajtatiszta kutyája van tk nélkül. Egyetértek az első hozzászólóval, manapság már egy mobiltelefonra simán kiadnak annyit, amit egy tk-es kutyára sajnálnak. Pedig a mobil nem lesz társuk jó esetben minimum egy évtizedre (legalábbis a mai "szuper" mobilokkal ez a tapasztalatom).
2015. júl. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Külföldön, nyugati országokban 1000 euró a legolcsóbb kutya. Szerintem gondold át, hogy ehhez képest sok-e az a nettó 100 ezer forint...


Nem az ember származása számít, hanem a felfogása. Aki fajtatiszta kutyát akar, de nem tudja összegyűjteni egy tk-s kutya árát, az olyan is amilyen.


"a gyüjtögetést a kutyára meg haggyuk. akinek kutya kell az vesz amikor kell neki és nem fog hónapokig várni."


Pont erről beszélek. Egy árnyalattal sem vagy különb. Remélem okostelefont, autót, lakást vagy akár csak egy kávéfőzőt is úgy veszel, hogy fogod, kifizeted és csá. Aztán otthon kezdesz sípolni, hogy minden baja van.


A kutyára miért ne lehetne gyűjteni? Mert egy érző, élő lény, aki 10-15 évig veled fog élni? Meg támogatod a szaporítást, mert egy önző, türelmetlen, nemtörődöm ember vagy?

2015. júl. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Anno amikor elhatároztam hogy kutya kell szaporítóknál nézelődtem (azt hittem ugyan az mint egy tenyésztő). Majd kicsit utána néztem a dolgoknak és megértettem hogy miért nem veszünk szaporítótól kutyát. Mellesleg volt annyi pénzem hogy 2 nap múlva mentem volna egy szapis kutyáért.


Miután elhatároztam hogy nekem csakis tenyésztőtől törzskönyvvel lesz kutyám, gyűjtögettem még 1 évig és megvettem. Egyáltalán nem vagyok gazdag, nekem elég volt egy "csóró" mobiltelefon, nem kellett az ájfon stb. Ehelyett gondosan megválogattam hogy a TÁRSAMAT milyen helyről hozom.


Miért vásárolnap tk nélküli "fajtatiszta" kutyákat? Mert elhiszik hogy azok, nem tudják mi az hogy szaporító, és hajthatatlanul állítják az igazukat hogy már pedig ők nem szaporítótól vásároltak csak becsúszott az alom stb stb..

2015. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Az én ismeretségi körömben a mentett kutyák vannak túlsúlyban. A sulira jár néhány törzskönyves kutya, de mondjuk minden tizedik az, a többi vagy keverék, vagy szaporítós (látszik is rajtuk egyébként, az egyik boxerünk például jött ovizni 4 hónaposan, legközelebb 8 hónapos korában láttuk, és nem hazudok, közben nem változott a mérete, akkora maradt, mint egy nagyobbacska spániel, és olyan durván deformált a lába, hogy sose fog tudni normálisan mozogni - a kifogástalan pörgős munkára való jelleme ellenére). Szóval gáz a helyzet, ezt kár tagadni.

Mondjuk hozzánk elég sok pénzes gazda jár, nekik általában vagy törzskönyves, vagy befogadott kutyájuk van, szóval velük pont nincs gáz, inkább a középkategória az, aki szeret spórolni a kutyán. Aztán amikor mondjuk nekik, hogy már a kölyök kiválasztásánál megszívatták magukat (ami egy rendes tenyésztőnél ugye nem annyira jellemző), mert kiemelte a legkevésbé neki való kutyát az alomból, és nincs kedve vele annyit és úgy foglalkozni, ahogy kellene, akkor elgondolodnak, de hát már ugye késő bánat.

Viszont amúgy azt a tendenciát látom, hogy hálisten egyre több gyerek okosabb ilyen téren, mint a szülei, sok szervezet végez felvilágosító munkát óvodákban, iskolákban, és ennek látszik is az eredménye. Szóval azért van remény, változik a dolog, csak marha lassan :)

2015. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Én összegyűjtöm a pénzt, ha fajtatiszta kutyát akarok, ugyanis a fajtatiszta kutyák 100 felett kezdődnek. A többi, bármennyire is fáj, fajtajellegű keverék.

És azért, mert ha én egy xy fajtát akarok, elvárom, hogy xy fajtát kapjak, ne pedig zzs-t. És ezért inkább gyűjtök, vagy örökbefogadok.


Egy állatorvosi rendelőben találkoztam a következővel, miközben a mi kutyánkat műtötték.

Két család hozott két különböző kiskutyát, oltásra.

Az egyik kiskutya vígan viháncolt, felfedezte a rendelőt, az asszisztens felvette az adatokat az oltási könyvből, és a törzskönyvből.

A másik kiskutyát oltani hozták, a 2. oltását kell kapnia, mert már kapott, de a "tenyésztő" azt mondta, hogy nincs benne chip, és nem kapott az orvostól oltási könyvet. A gazdik azt is mondták, hogy van egy kis betegsége, mert már 2 napja fáradt, és sokat megy a hasa.

A vizsgálat után kiderült, hogy Parvovírussal fertőzött, és sajnos annyira előrehaladott állapotban van a kór, hogy nem menthető meg. Plusz pénzük se lett volna, mert most vették a kutyát 35.000 Ft-ért, 1 hete...


Remélem, érthető a különbség. Ha ez a család nem ragaszkodik a fajtatiszta kutyához, hanem bemegy egy menhelyre, kb. 5-10. 000 Ft-ért kap egy keverék kölyökkutyát, akinek tényleg csak egy oltás kell még, és azóta is boldogan élnének, mint az első család..:(

2015. júl. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8.as valaszolo. Haggyad mara hulyeseged a fajta jellegu keverekeddel. A kutyam TK nelkul sokkal jobban nez ki mind kulsore mind jellemre mint egy TKs kutya. Az emberek 80%-a nem vesz TKs kutyát. Hanem vesz tk nelkul de fajtatisztat.
2015. júl. 30. 00:08
 10/18 bollocks ***** válasza:
94%
Olyan nincs, hogy tk nélküli fajtatiszta,azt fajta jellegű keveréknek nevezik.
2015. júl. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!