Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen agresszivitás normális?

Ilyen agresszivitás normális?

Figyelt kérdés

Van egy befogadott kutyám. Sokszor magammal viszem a munkahelyemre, ahol egy épp használaton kívüli helységbe be tudom zárni, elvan, soha nem tesz kárt, ki tudom vinni sétálni 1-2 óránként, és néha ott tudok lenni vele.


Viszont már párszor előfordult, hogy benyitottak (számára idegenek) hozzá, és ő egyből elkezdett arcoskodni.

A környezetemben mindenki azt mondja, hogy normális reakció, hiszen lehet megijedt tőlük, ismeretlenek voltak, védte a helyet, stb.

Tényleg minden rendben van? (eddig 1 év alatt 2 ilyen eset volt, szóval nem közveszélyes, és csak ilyen helyzetben agresszív, máskor, ha vele vagyok, nem csinál ilyet..)


2015. júl. 30. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Védte a területét. Ha otthon a lakásba,udvarra is bemennek az idegenek akkor is ugatnak a kutyák,ez normális reakció. Viszont az ajtóra ki kéne írni,hogy ne nyitogassanak csak úgy be,vagy zárd kulccsal,nehogy gond legyen belőle!
2015. júl. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos ki van írva, hogy nem bejárat...de mindig van valaki, aki azt hiszi, hogy arra kell menni :/

Már azt fogom kiírni, hogy fenevad van ott:D:D

Én csak azért kérdőjeleztem meg, hogy ez normális-e, mert az előző kutyám minden embert szeretett, postást, mindenkit, és nem vagyok hozzászokva. :)

2015. júl. 30. 12:36
 3/3 anonim ***** válasza:
ez teljesen normális, védi magát.
2015. aug. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!