Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha átvágott az...

Mit tegyek ha átvágott az eladó ebből lehet gondja a kutyámnak?

Figyelt kérdés

4 éves kan kutyámról nem rég derült ki, hogy csirkeallergiája van.(Testén sebek jelentek meg).Direkt megkértem az eladót, hogy olyan tápokat ajánljon,amiben nincs csirke hús. A Natural& Delicious vaddisznóhúsos tápját hoztam el és mikor hazaértem adtam is neki belőle pár szemet, amit azonnal befalt. Gondoltam azért utánajárok ennek a tápnak itthon, hogy mik a ontos összetevői azon kívül, hogy gabonamentes prémium táp.Ezt találtam:

Friss csontozott vaddisznóhús (22%), dehidratált vaddisznóhús (20%), burgonya, friss csontozott csirkehús, szárított csirkehús, csirkezsír, szárított egész tojás, friss hering, szárított hering, halolaj, növényi rostok (borsó), szárított sárgarépa , szárított lucerna, inulin, frukto-oligoszacharidok, mannán-oligoszacharidok, szárított alma (0,5%), gránátalma por, szárított édesnarancs, spenót por, útifű (0,3%), őrölt feketeribizli (0,3%), őrölt feketeáfonya, nátrium-klorid, szárított sörélesztő, kurkuma gyökér (0,2%), glükózamin, kondroitin-szulfát.


Tehát csontozott és szárított csirkét,csirkezsírt is tartalmaz. Legszívesebben visszamennék és a képébe nyomnám, hogy egye meg ő, ha már így kitolt velünk de mindegy. A fontosabb az, hogy a kutyámnak szerintetek megint előjöhet az allergiája?


2015. júl. 31. 18:48
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak azt a pár szemet adtad kóstolónak, kicsi az esélye, hogy kijön rajta az allergia.
2015. júl. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
BARFoztunk de állatorvos letiltott róla( Már ha rendes kaján ezt értetted)
2015. júl. 31. 19:09
 13/31 A kérdező kommentje:
#11 Na végre!! Köszönöm, hogy te tudtál a kérdésemre koncentrálni és nem bunkózol pluszban, mint egyesek pedig szerintem rohadtul érezhető,hogy nem akartam rosszat...
2015. júl. 31. 19:10
 14/31 A kérdező kommentje:
Amit tegyek kérdést pedig úgy értettem, hogy a kutyával tudok-e valamit,hogy megelőzzem az allergiát nem az eladóval de szerintem ha a kiegészítést normálisan végig olvastátok volna rájönnétek...idióták
2015. júl. 31. 19:12
 15/31 anonim ***** válasza:
45%

"Legszívesebben visszamennék és a képébe nyomnám, hogy egye meg ő, ha már így kitolt velünk.."


Akkor vidd vissza, ne itt arcoskodj, ideggyenge....

2015. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
63%

Én is barfoztattam a kutyám mikor volt.

Orvos lebeszélt róla? Aztán miért? Keress olyan orvost, aki támogatja a barfot, ugye tudod, hogy egy csomó állatorvost promotálják? Pl a pedigree fizeti, akkor azt fogja ajánlani.

2015. júl. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
75%

Pár szemtől nagy baja szerintem nem lesz neki. Jó, hogy időben észrevetted, hogy van benne csirke.


Egyébként még az is lehet, hogy nem ártana neki a táp, a csirkeallergia se magától a csirkétől van sok esetben, hanem attól a sok szeméttől ami "csirke" címszó alatt még belekerül a tápokba. Toll, csőr, csirkesz.ar, stb.


Ha meg nem tudsz mit kezdeni a táppal vagy vidd vissza és udvarias stílusban kérd meg őket, hogy 1. fizessék vissza az árát vagy 2. levásárolhasd, 3. adjanak helyette TÉNYLEGESEN csirkementeset.


Most nézegetem, hogy a legtöbb "csirkementes" táp csak csirkehúsmentes, de csirkezsír sajnos van bennük :/

2015. júl. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
37%

De nagy a szája valakinek. Ha ennyire okos vagy, akkor úgyis tudnod kellene. Amúgy is állatorvosnál kell érdeklődni, nem gyakorin.

Felelős állattartók gyöngyszeme.

2015. júl. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
56%
tehát vagy vidd vissza a boltba vagy hirdesd meg interneten.
2015. júl. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
51%

Első vagyok.


Nem értem miért gondolod úgy, hogy nem válaszoltam a kérdésedre ("Mit tegyek ha átvágott az eladó"). Az eladónak az a dolga, hogy eladjon. Még ha soha életében nem látta azt a tápot, akkor is mondhatja azt, hogy igen, hogyne persze ő is évek óta etet ezzel és hú de jó. Ez csak a jóindulatán múlik. A mai világban meg sajnos a pénz kerül előtérbe, nem a jóindulat. Ha pénzt kap érte, a híg fost is eladja nutellaként.


Éppen ezért jobb ha az ember saját maga néz utána az interneten. Ezt most nem támadásként írom, hanem tanácsként. Legközelebb majd másképp cselekszel.


Mekkora adagot vettél? Ha nem túl sok akkor odaadhatod neki, de persze benne játszik, ha kiütéses lesz. Ha nagy tételben vettél akkor viszont nem adnám oda a helyedben.

2015. júl. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!