Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha átvágott az...

Mit tegyek ha átvágott az eladó ebből lehet gondja a kutyámnak?

Figyelt kérdés

4 éves kan kutyámról nem rég derült ki, hogy csirkeallergiája van.(Testén sebek jelentek meg).Direkt megkértem az eladót, hogy olyan tápokat ajánljon,amiben nincs csirke hús. A Natural& Delicious vaddisznóhúsos tápját hoztam el és mikor hazaértem adtam is neki belőle pár szemet, amit azonnal befalt. Gondoltam azért utánajárok ennek a tápnak itthon, hogy mik a ontos összetevői azon kívül, hogy gabonamentes prémium táp.Ezt találtam:

Friss csontozott vaddisznóhús (22%), dehidratált vaddisznóhús (20%), burgonya, friss csontozott csirkehús, szárított csirkehús, csirkezsír, szárított egész tojás, friss hering, szárított hering, halolaj, növényi rostok (borsó), szárított sárgarépa , szárított lucerna, inulin, frukto-oligoszacharidok, mannán-oligoszacharidok, szárított alma (0,5%), gránátalma por, szárított édesnarancs, spenót por, útifű (0,3%), őrölt feketeribizli (0,3%), őrölt feketeáfonya, nátrium-klorid, szárított sörélesztő, kurkuma gyökér (0,2%), glükózamin, kondroitin-szulfát.


Tehát csontozott és szárított csirkét,csirkezsírt is tartalmaz. Legszívesebben visszamennék és a képébe nyomnám, hogy egye meg ő, ha már így kitolt velünk de mindegy. A fontosabb az, hogy a kutyámnak szerintetek megint előjöhet az allergiája?


2015. júl. 31. 18:48
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Minden olyan idiótának, aki nem fogta fel,hogy nem az eladóval és táppal akarok mit kezdeni javaslom a kommentjeim újraolvasását!


A BARF azért nem lett ajánlva neki, mert a gyomra is érzékeny így meg neki nem célravezető(plusz neki mindenféle szárnyas ki van lőve még és hát főtt disznóhússal nem akartam mindig tömni,a marha meg azért nálunk aranyárban van nem tudok mindig azt venni,mert a kiegészítőkkel az ára ott van durván a prémium tápok fölött). Nem nem ajánlott semmilyen tápot pedigree és stb. fost sem...


20# Köszönöm azért ez már teljesen más stílus így:)

2015. júl. 31. 19:52
 22/31 A kérdező kommentje:
#18 Te menj inkább egy jó pszichológushoz, mert nagyon rád fér.
2015. júl. 31. 19:54
 23/31 anonim ***** válasza:
75%

Tuti hogy a csirkére allergiás? Mennyire durván jön ki rajta?

Nekem az egyik kutyám tiszta ragya lett a Josera juniortól (többi kutyánk sosem) de más csirkés táptól semmi baja.

2015. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
80%
Minden tápos zacsin részletesen oda van írva piciri betűkkel az összetevő.sokszor a nagy felirat csak annyit jelent,hogy x ízesítésű a termék.Persze kicsit mérges az ember,én is jártam így.Annyit tehetsz,hogy veszel neki másik tápot,amit alaposan körbeolvasol.Ha elő is jön,amint kiürül a szervezetésből,elmúlnak a tünetek is.Amúgy az eladó is csak ember,van ,aki tudja,hogy a felirat még nem garantálja,hogy teljesen csirke mentes,van aki pedig nem.Esetleg lehet neki jelezni,normálisan.
2015. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Igen,tuti, mert mi bevállaltuk az allergiatesztet.A hasán,hátán,farkánál és lábhajlatokban keletkeztek 10 forintos méretű sebek, amik közepe sötétebb volt és a széle pirosas, a mancspárnái is kezdtek feketéből rózsaszínbe átmenni és a lábujjköze is sebesedett ki neki meg piroslott és iszonyú szaga volt szerencsétlennek szóval nem volt leányálom.
2015. júl. 31. 20:34
 26/31 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a válaszokat de már inkább az se írjon,aki jóindulatú, mert látom pár patkány nem bír magával és titeket is pontoz le :S Undorító mennyire rosszindulatúak egyesek.
2015. júl. 31. 20:36
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm méregdrágán megcsináltatta a tesztet.Kimutatott mindenféle allergiát csirkétől kezdve lóhúsig(a kutya még képen sem látott lovat,nemhogy lóhúst).Gyakorlatilag semmi nem volt,amit etetni lehetett vele a dokik szerint.

Ehhez képest köszöni jól van,mindent eszik,semmi baja.

2015. júl. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
56%

Legközelebb nézd meg előbb az összetevőket, és úgy válassz tápot. Sok weboldalon lehet keresgélni kifejezetten beteg kutyák számára is. Sajnos az eladók sem tudják az összetevőket, így célszerű, ha magad választasz tápot a kutyádnak! Pl itt van ez, ebben nincs csirke:

[link]


De ez csak egy, keress bátran, ha nem megfelelő a pénztárcádnak, vagy nem szimpatikus a csomagolás!

2015. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
59%

Nem értem ezt a hozzáállást...


Bakker ha van egy üzletem ahol tápokat árusítok az a MINIMUM hogy tájékozódom az általam tartott árukról.


Ha valaki nem így jár el az kókler.........ennyi

2015. aug. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Végre valaki megérti....

Nekem is furcsának tűnt DE az szerintem még gázabb,hogy mindenki a torkomnak esett és még én vagyok az ideggyenge...

2015. aug. 4. 20:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!