Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A retriever pórázt hova kell...

A retriever pórázt hova kell felrakni, hogy célszerű legyen a használata? Azt tudom, hogy nem a nyakra, de akkor hova, mert félek, hogy kihúzza belőle a fejét ha például tolatva indul el.

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
WTF???
2010. márc. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De, a nyakra kell felrakni. Ez egy fojtó jellegű póráz, ill. póráz és nyakörv egyben. Szépen belebújtatod a buksiját és olyan lazára hagyod, hogy ne tudjon kibújni,egyébként nem jallemző, mert előbb feszül meg, minthogy kibújna. Csak akkor szorít, ha a kutya nagyon húz, amint enged a kutya, meglazul. Nagyon finom eszköz, nem szabad durván alkalmazni. Amelyik kutya megtanulja hogyan működik, nagyon szépen sétáltatható vele.
2010. márc. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"A retriever póráz: sajnos hazánkban megfelelőt nem lehet kapni, mert amit méregdrágán a vadász- és kutyás boltokban árulnak, az túlságosan vastag. A jól használható retriever póráz kb. 6mm vastag, 120 cm hosszú, nincs rajta karabiner és a póráz egyben nyakörv is."

A póráz egyben nyakörv is, tehát szerinted hová kell rakni? A kutya lábára, farkára (nem a namiszervre gondolok), vagy netán a gazdi nyakába?

Bocsi, hogy így válaszolok, nem nagyon szoktam, csak ha nagyon hülye kérdéssel találkozok. Vagy netán nálad ez a póráz nem így, vagy nagyon hasonlóan néz ki?: [link]

2010. márc. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ide is beteszem neked hátha segít:


Retriever póráz:

[link]


A lényege nagyjából ugyanaz mint a fojtóláncnak, csak az anyaga, vastagsága és kezelése más. Ahogy a képen is látszik a retriever pórázon van egy rögzítő gyűrű. Felteszed a kutya nyakára, felhúzod egészen az álla alá és a füle tövéig és úgy rögzíted h egy nagyon kicsi lazuló játéka legyen, de ne csússzon le a kutya torkához mert akkor nem ér semmit. Nagyjából az első lépések után gyönyörűen fog jönni a kutya, neked csak kicsiket kell korrigálnod (meg-meg húzni, nem tépni, nem végig feszíteni, apró rántásokkal korrigálni) és a jóra (amikro laza a póráz és nem feszül/feszíted meg a nyakán) ráerősíteni. Sokkalta hatásosabb mint egy fojtólánc (amibe egy érzéketlenebb, vagy "leszarom" tipusú kutya ugyanúgy befeszül)

2010. márc. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet kapni tökéltetes retriever pórázokat, méghozzá itt:

[link]

Aktívan vadászok a labradorommal, és mint vadász állíthatom: tökéletes. Nem annyira olcsó, de ennél jobbat a hazai piacon nem találsz.

A használatát már előttem elmagyarázták, ezt nem részletezem.

Üdv!

2010. márc. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A jól használható retriever póráz kb. 6mm vastag"


A julius-os szerintem pont annak nem jó aki a húzásról akarja leszoktatni. Az már egy képzett vadászkutyának jó, de nem egy "suhancnak".

Itt szerintem megfelelőbbet lehet találni:

[link]

2010. márc. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én bőrdíszművestől vettem, 2-3.000 Ft körül volt, de nagyon szép, a karikánál és a csuklópántnál fonott részekkel. Sötét barna bőr, nagyon vékony.
2010. márc. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerntem az a négy miliméter nem oszt, nem szoroz, egyik retrieverpóráz sem arra készül, hogy húzásról szoktassunk le, hanem hogy a vadászkutyákat könnyen és egy mozdulattal le lehessen engedni hajtani, és ne kelljen babrálni a karabínerrel. Az, hogy 1 centi vastag vagy 6 miliméter, annyira tökmindegy!
2010. márc. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:

Hogyne lehetne kapni? Én az Alpha-Vetben szoktam venni.

Azért van rajta az a kis bőr bütyök, hogy ne tudja kihúzni a fejét, ha nem akarod. Egyébként nem igazán tolatáskor, hanem olyankor lazul meg, ha lefekszik a kutya.

A nyakára kell tenni, hova máshová?

2010. márc. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!