Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot vegyek a kiskutyá...

Milyen tápot vegyek a kiskutyámnak?

Figyelt kérdés
Négy hónapos máltai selyemkutya. Tegnap vettem neki egy 400 grammos Pedigree Junior Vital Mini-t, de pár helyen azt olvastam hogy nem ajánlott. Azt csak addig vettem, amíg nem jön vissza a szabadságról az állateledeles. A Royal Canin Starter Puppy-t ette mikor megérkezett hozzánk. Melyek azok a tápok, amelyek jók, és nem olyan drágák, hogy megfizethetetlen legyen az áruk? Szeretném a legjobbat adni a kiskutyámnak. Köszönöm előre is!
2015. aug. 1. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:
A royalt én nem adnám, összetételét tekintve irracionálisan drága. Ha mindenképp táppal akarsz etetni, akkor én a Josera Kids-et ajánlanám közép árkategóriában.
2015. aug. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Joserához hasonló árban a Cibau Puppy Mini/Small Bites, illetve a Brit Care Puppy All Breed, ami talán még olcsóbb is. Mindkettőben kevesebb a gabona, mint a Josera Kids-ben, a Brit Care-ben ez csak rizst jelent. Egyiket se lehet kiemelni ennek ellenére, próbálkozni kell, a te kiskutyádnál melyik válik be (jó általános egészségi állapot, megszokott aktivitás, fényes szőrzet, kevés széklet). Ezeket a tápokat webshopokról (Petissimo, Acanashop, Zoofast) tudod rendelni, gyakran még kiszállítási költséggel együtt is olcsóbb, mint boltokban.

Két plusz megjegyzés:

Akármilyen tápot is veszel, ki kell zárni az olyanokat, amikben tartósítószerek, mesterséges színezékek, ízfokozók vannak, ahol első helyen gabona áll, vagy nagyon szét van szedve a gabonatartalom és többféle is van benne (pl. csirkehús, búza, kukorica, csirkezsír, kukoricaglutén). Ideális a 25-33% körüli fehérjetartalom, melynek minél nagyobb részében állati eredetű fehérjeforrásnak kell lennie, hiszen a kutya ragadozó.

A másik pedig, hogy egy ilyen pici kutyust Acanával vagy Orijennel etetni sem hatalmas kiadás, persze te tudod, mit bír el a pénztárcád. Esetleg a BARF-ot is érdemes megfontolni.

2015. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!