Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aussiet vagy skót juhászt...

Aussiet vagy skót juhászt válasszak?

Figyelt kérdés
Főleg attól függ a döntésem,hogy mennyi fárasztást, foglalkozást igényelnek. Igaz,hogy az aussie jóval keményebb dió? Első kutyánk lenne!

2015. aug. 2. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Ezek MUNKAKUTYÁK,azaz sok mozgás kell nekik.


Menhelyi keverék a legjobb első!

2015. aug. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Első kutyának egyiket se ajánlanám ezekhez ha rendesen akaroksz velük foglalkozni kell egy ksi tapasztalatt. Német juhászt ajánlanék a Skót helyet mert az könnyebben kezelhetőb és lelkiismeretsebb becsületesebb kutya fajta.
2015. aug. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
EGYIK SEM MUNKAKUTYA! Ez a két fajta egy megrögzült terelőfajta. De nem hinném, hogy az Aussie keményebb dió. Még inkább a skót juhászt mondanám fáradhatatlan terelőnek. Mindkét fajta imádja a gyerekeket.
2015. aug. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Naponta van egy aussie vs collie kérdés...:D

Tűz és víz a két kutya. Az aussie egy örökké és megállás nélkül pörgő, robbanásra kész bomba, belevaló, vagány, félelmet nem ismerő, kíváncsi, hihetetlenül intelligens kutya, aki napi minimum 3 óra aktív foglalkozást igényel, fizikai és szellemi értelemben is. Megteheti az ember persze, hogy ezt a foglalkozást elmulasztja, ezesetben számolni kell vele, hogy nem ,,egyszerű kutyaként" rosszalkodik, hanem olyan kreatívan rombol, azt a csavaros eszét kihasználva, hogy ember legyen a talpán, aki utána nem kap szívrohamot...:D Annakidején még kölyök korában nagyritkán én is elmulasztottam egy-egy nap lefárasztani, mert fáradt, vagy beteg voltam, de aztán hamar megtanultam, hogy kettőnk érdeke, ha minden nap eleget tombolunk...Ha van hozzá kedved, időd, energiád, egészséged, ha nincs - nem mindennapi kutya nem mindennapi igényekkel. Azonfelül domináns, erős jellemű kutyák, első kutyásnak én semmi esetre sem javasolnám, mert oké, hogy egy mutatós, szép és intelligens kutya, de bizony ezen túl is kell látni és igen sok energiát és időt belefeccolni, ha egy élhető kutyát akar maga mellé az ember. Némi kutyás tapasztalat mindenképp szükséges hozzá, nem az a tipikus első kutya.


Vele szemben a collie egy haláli nyugodt, átlagos mozgásigényű kutya, aki elvan magának, kölyökként is mintegy negyedannyira kártékony...:) Párszor elszalad a labda után, a maga nyugodt kis tempójában néha megtanul velem egy új parancsot, trükköt, dog dancing elemet, de nem az a mindenáron-csináljunkvalamit típus. Mindkettő ragaszkodó, imádja a gazdit, de az aussie jobban ,,fenékbekutya", ahogy mondani szoktam :)) Ha tehetné, még a wc-n is velem együtt ülne, a collie szintúgy jön utánam, de ő picit önállóbb. Amolyan kis óvatos, félénk, néha kissé értetlen, persze a magához való esze neki is megvan ám :) Nem az első skótom egyébként a szóban forgó collie és mindegyre azt tapasztalom, hogy ilyen szinten gyerekimádó, nyugis, türelmes kutya nem sok van a fajták között...Nem is feltétlenül egy domináns jellem, persze ez egyedfüggő, de azért nem egy ázsia-kategória, na. :D Első kutyának még inkább őt lehetne ajánlani, viszont ha nincsenek komoly célok vele, csak, hogy ,,kutya legyen a háznál", és legyen kit szeretgetni, sétálni vinni, játszani vele, ezesetben még egy aranyos menhelyi keverék kutyus is tökéletes lehet, ha az igényeiteket ott is elmondjátok. Nekem is vannak mentettjeim is, nagyszerű kutyák tudnak ám lenni ők is és nem utolsó sorban megváltoztatjátok neki a világot.

2015. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm,rengeteget segítettél, ezek alapján a skót juhász a tökéletes nekünk:)

Te mit mondasz a szőrhullajtásról? Kordában tartható? Mert elég eltérőek a vélemények,és természetesen úgy tervezzük,hogy szabad bejárása lesz a házba a kutyusnak.

2015. aug. 2. 16:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, de nekem az aussie az, aki valami iszonyat mód szőrözik, a collie pedig alig. Pedig mindketten ugyanúgy vannak tartva (nappal többnyire kint, éjjel bent), ugyanazt eszik (húsoznak), és mégis ennyire eltérő. A collie-t, ha nem nagyon ,,szemetes", bogáncsos a kert, elég heti kétszer átfésülni. A mi kertünkben sajnos valahol - elég sok helyen - bújik az apró bogáncs, így nekem napi szinten kell fésülnöm őket, de ez is más tészta. :) Annyi csak, hogy a kényesebb részeken, pl fül mögött kell mindig alaposan átfésülni és ügyelni rá, hogy ne csomósodjon össze a szőr, mert hajlamos rá és utána már nehezebb lesz kibontani. Összességében véve viszont egyáltalán nem egy nagy dolog a fésülésük, főleg annak, aki még kicsit szeret is babázni vele, szereti a szép szőrt - gondolom, ez nem hátrány, ha collie-ban gondolkoztok :) - annak meg pláne nem esik nehezére az a kis fésülgetés alkalomadtán.
2015. aug. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Collie kennelt esetleg tudsz ajánlani?

2015. aug. 3. 09:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a collie-ról leírtakkal nem értek egyet, egy jó temperamentumú collie nem ilyen. Az én kutyáim pl egyáltalán nem holt nyugis, lagymatag, félénk vagy lassú kutyák, szinte egész nap nyüzsögnek, kíváncsi, érdeklődő, intelligens, jó humorérzékkel rendelkező, magabiztos, élénk, aktív kutyák, és iszonyú nagy a mozgásigényük (még nem nagyon sikerült őket úgy igazán lefárasztani, 30-40 km-es kemény túrákkal, vagy több órás játékkal, labdázással sem), plusz agyilag is ugyanúgy foglalkozni kell velük. Károkat is bőven tudnak okozni, ha mégis unatkoznak vagy frusztrálja őket valami. Tehát a közhiedelemmel ellentétben nem kerti vagy kanapé díszek, kifejezetten igénylik a gazdájuk közelségét és sok közös foglalkozást. Kezdő kutyásnak azért ajánlanám, mert viszonylag könnyen kezelhető, jól alkalmazkodó, alapvetően kedves természetű kutyafajta, szerintem a legcsodásabbak kívül-belül :) A bundájukat 2-3 hetente elég átkefélni, a túl gyakori fésülgetés nem tesz jót a szőrüknek.
2015. aug. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem említettem, hogy lagymatag vagy lusta lenne :) De az aussie-hoz képest tényleg nem egy nagy kihívás a lefárasztása vagy épp a tanítása. Jön-megy, igen érdeklődő, játszani is szeret, de nem őrül meg, ha nem tombolunk eszeveszett módon napi x órát. A jó temperamentumához pedig nem fér kétség, neves kennel nagyszerű párosításából született, részben klasszikus típusú collie, jellemre is olyan, amilyen ,,a nagy könyvben" meg van írva. Ha ennél jobban pörögne, már border vagy ausztrál lenne ;) Csak mivel a kérdésben a két kutyafajta összehasonlítása szerepelt, így az aussie-hoz hasonlítva tényleg nem egy hiperaktív kutya - önmagában persze aktívnak mondható.
2015. aug. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!