Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutyát válasszak?...

Menhelyi kutyát válasszak? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Azért tettem fel ezt a kérdést, mert számomra egyértelmű, hogy menhelyi kutya KELL, de a családom ebben nem igazán ért egyet. Én nagy termetűt szeretnék, Ők kisebbet, mert félnének tőle. Azt mondják, hogy a menhelyi ebek amúgy is sokkal félősebbek, és agresszívabbak, mert hogy rossz volt a sorsuk... Abban igazat adok nekik, hogy mi nem vagyunk következetesek a kutyákkal... Én most nagyon rajta vagyok, hogy megneveljem a most 5 éves pincser keverék kutyánkat. Már látszik is a javulás, eddig azért nem tettem, mert nem tudtam, hogy ekkora felelősséggel jár, és hogy elfajulhat a helyzet, hogy nem tudja, ki a falkavezér. Eddig azért nem tettem, mert kicsi voltam... Szóval szerintetek elhozhatnék egy KÖLYÖK nagytestű kutyust? Nektek mi a tapasztalataitok? :)

13/L



2015. júl. 31. 14:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Miért ne hozhatnál?


Amúgy a szüleid egy ketrecben nőttek föl? Minek félnének tőle?

2015. júl. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%
Ha a csalad beleegyezik, igen. Kell türelem es meg tudod nevelni. Tudod mi var a menhelyen marado kutyusokra. Mellesleg a keverekek elvileg egeszsegesebbek es tovabb elnek...
2015. júl. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Na ezaz... Érveket szerettem volna, ha írtok, hogy miért JÓ egy menhelyi kutya... Nem, nem ketrecben nőttek fel, csak a nagymamámat megharapta régen egy nagykutya, és azóta fél tőlük... A régebbi kutyánk is megmorogta Őt, és azért kellett elmennie. A mostani kutyánk morog, de tőle nem félnek, mert ha meg is harap, nem kapja le egyből a fél karodat... Valaki valami jó tapasztalat a menhelyi kutyákkal?!


köszi!

2015. júl. 31. 14:54
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van jó tapasztalatom :) Tény, hogy vannak magukba fordult, agresszív kutyák is, de jól körül kell nézni.


Akit mi elhoztunk igaz ő hiperaktív volt, de már akkor látszott mennyire szeretetéhes és hálás kutya. Azóta, hogy rendszeresen foglalkozunk vele a hiperaktív kutyából lett egy nyugodt, puszilgatós, nagyra nőtt szeretetgombóc :D

Egyáltalán nem bántuk meg és tudom, hogy soha nem bántana minket.

2015. júl. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

azért jó mert ezzel megmentesz egy kutyát.

el lehet előtte vinni őket sétálni, nem kell vaktában választani, előtte ismerkedjen meg vele a család.vannak jól nevelt kutyák is ott hidd el.

2015. júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó kettőnek! :)

Ilyesmi válaszokra gondoltam. Igen, már mindent tudok az örökbefogadás menetéről, természetesen először megismerkednénk vele. De eleinte nagyon félénk volt? Hány éve van veletek? Mennyi idősen hoztátok el? Ugyanolyan lett, mint bármelyik más kutya, vagy visszahúzódóbb? Hűséges, nem szalad el? Tehát még ilyenekre lennék kíváncsi.:))


Ment a zöld kéz!

2015. júl. 31. 15:03
 7/16 anonim ***** válasza:

4-es vagyok


Ragaszkodó, nem szalad el. Mikor meghoztuk, akkor se volt félénk és most se. Aznap egész délután szaladgált, meg szaglászott az udvaron, mikor elfáradt kidőlt és elaludt :D

Mondjuk őt 1 évesen hoztuk el, a menhelyi élet egyáltalán nem viselte meg. Ő olyan kutya, hogy bármi történik vele mindig fülig ér a szája, állandóan csóvál :D Idegen kutyáktól és emberektől se fél. A kapun kívül mindenkit ugat, de ha beengedjük az illetőt utána már össze-vissza nyalogatja. Ezt pl. soha nem kellett neki tanítanunk, alapból barátságos mindenkivel. Egyedül a nagyon kicsi kutyáktól fél, amik ugatnak. Egyszerűen nem érti mik azok. :D


Amúgy 2 éve van velünk, tehát most 3 éves.

2015. júl. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az én mentett kutyám 2 éves volt és elég vad. Nem agresszív, csak neveletlen, félelmében minden embert és kutyát megugatott, de ha odalépett hozza valaki, akkor lefeküdt a földre, úgy félt. Pórázhoz sem volt szokva, egyedül maradni sem akart, rengeteg kis komplexust kellett kinevelni belőle. De ami a lényeg, 1 éven belül csodájára járt minden ismerősöm, hogy ez milyen nyugodt, higgadt, jól nevelt kutya. És akik addig károgtak nekem, hogy ne hozzak menhelyit, azok szájából elhangzott, hogy irigyelnek emiatt a kutya miatt. Pedig nem a kutya a különlegesen okos, ő egyszerűen csak megérezte, hogy itt, a mi családunkban "falkánkban" hol az ő helye, mert szigorral ÉS szeretettel bármit el lehet érni még a felnőtt, lelkibeteg kutyáknál is.
2015. júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 mogyoroka ***** válasza:
28%
Szia! még mindig nem tudlak meg erteni...szerintem jo dolog 1 kutyat meg menteni a menhelyről de a staffik nem fognak bantani...ha meg mutatod neki hogy te vagy a főnök akkor a te szavad parancs lessz számára..azon pedig ne aggodj hogy a staffimeg harapja az idosebb kutyust..a fiatalabb kutyak be hodolnak az idosebbnek es nem bantja a fiatalabb az idosebbet akkor se ha a fiatalabb 2ször nagyobb..
2015. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, ment megint a zöld kéz.:D

Utolsó! Értem, már túlléptem rajta, nem szeretnék, majd később. Nem vagyok annyira következetes, nem való nekem ilyen jellegű kutya. Sokkal közelebb állnak hozzám az ilyen kidobott, elhagyott, szomorú kutyusok, akiken tudok segíteni...:)

2015. júl. 31. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!