Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Mit kell tennem ha ma...

SOS! Mit kell tennem ha ma ossze ragadtak délelőtt a 2 kutya? Tuti kiskutya lesz?

Figyelt kérdés
Ma elmentem a párommal es anyukámra hagytam a szuka kutyám, mondtam figyeljen oda ra Mert tuzel es felek a szomszéd kutyája átszokik. Igy is lett most mondja anyukám hogy ossze is ragadtak 20 percre. Mit tud tenni az orvos?

2015. aug. 2. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Ivartalanítja.
2015. aug. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Ugyanazt amit az embernél.

Abortusz, de ha kéred, mellé ivartalanít is.

2015. aug. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egy másfajta műtétre várunk jelenleg, ezert nincs ivartalanitva!!!!
2015. aug. 2. 20:36
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

4.inkabb magat zárd be egy vödör vízbe...

amúgy ivartalanítás vemhesen is lehetseges, de ne várj sokaig!!! végén is megcsinalja, de az nem humanus szerintem.

2015. aug. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Teljesen abortusz ellenes vagyok, legyen ember kutya vagy rovar. Tehát a kerdesem az lenne mindenképp "sikerült" a paroztatas, tehát tuti kiskutyák lesznek?
2015. aug. 2. 20:57
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy nektek a városi kutyatartóknak, akik csak kirakatban láttok kutyát tabu. Viszont falun ez éppoly megszokott, mint az baromfik, emlősök levágása elfogyasztás céljából. Ti ebből szintén csak azt látjátok ami a kirakatba kiderül. Elárulom a csirkék nem kopasztják és darabolják fel magukat.
2015. aug. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem tuti, de nagyon nagy valószínűséggel lesznek kiskutyák.

Én is az ivartalanítást javaslom, hiszen nem valószínű, hogy fogtok tudni akár 10-12 kölyöknek olyan megbízható gazdát találni, amelyik életük végéig megfelelően gondoskodik róluk. A szukádnak is nagy megterhelés az ellés, kölyöknevelés. Mindenképpen jobban járnátok az ivartalanítással.

2015. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

23%-os, ez amit írsz állatkínzás és börtön járna érte! Meg lehet nézni a törvénykönyvben hány év szabadságvesztés jár egy állat életének kioltásáért. A haszonállat élelmezési céllal való felhasználását meg ne keverjük már a hobbiállatok felelőtlenségből adódó megölésével... A csirkét azért vágjuk le, mert megesszük, nem azért, mert nem tudunk mit tenni a fölösleges szaporulattal (amit meg lehetett volna előzni).


Kérdező, csak gondold át, hogy melyik a jobb eset:

1. Ha a kiskutyák meg sem születnek, és jóformán még embrió formájukban elalszanak,

illetve az ivartalanítással a szukát nem fogják többé zaklatni a kanok, nem lesz emlődaganata, sem méhgyulladása, tehát egy csomó betegségtől megóvod ami hosszabbíthat pár évet az életén, és nem kell rettegni, hogy jövőre felcsinálják-e.

VAGY

2. Megszületnek egy kiskutyák, a szukát teljesen leterheled ezzel, a kölyköket 8 hetes korukig etetni, oltatni, chipelni, féregteleníteni kell (nem tudom milyen árban dolgozik a te dokid, de minden együtt legalább 50 ezer forint kiskutyánként). Ha születik 8 kiskutya lehet 6 a nyakadon marad, keverék kutya nem kell senkinek, vagy ha el is viszik, lehet láncon fogja leélni az életét, moslékon etetve. Szerinted ez jobb élet lenne egy kutyának? Jelenleg 2 millió kutya vár gazdára az országban, de senkinek sem kellenek. Ne bővítsd a számukat kérlek.

2015. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Visszakérdeznék:

szereted a kutyád? Feltétlenül szükséges neki egy alomnyi kölyök kihordása, leellése? Feltétlen szükséges a szervezetét fölöslegesen leterhelni - az ideológiáddal szemben? Baromi jól hangzik, hogy abortusz ellenes vagy, és igen, jó az, ha az embernek vannak elvei, és tartja is magát hozzá. De! Mit fogsz csinálni egy tucatnyi kiskutyával? Ismét kérdezem: szereted a kutyád? Akkor, gondolom, szeretnél neki nyugodt, boldog életet is biztosítani, ugye? Akkor ha már altatva lesz más műtét miatt, menjen együtt az ivartalanítás is, és egy jelentős gonddal kevesebb lesz neked is meg neki is.

2015. aug. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Létezik esemény utáni injekció. Kétszer kell beadatni, a fedeztetéstől számított 2. vagy 3 napon (nem tudom pontosan) és rá két napra asszem. Nem olcsó, de még mindig olcsóbb mint egy alomnyi kiskutya. Ivartalanítani meg kéne, ha ennyire nem tudtok rá figyelni. Mert azt nehezen hiszem el h anyukád ott ült a kertben, látta, hogy jön a kutya, és nem tudott semmit csinálni. Nem volt ott egyszerűen és kész. A tüzelő szukád - akit meg tudnod kéne h mikor van időben és akkor fokozottan!!! figyelni rá, elzárni - meg egyedül volt egy olyan kertben ahova tudvalevő h be tud menni más kutya. Ez szimpla felelőtlenség, mégha anyukádra is akarod hárítani.
2015. aug. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!