Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám borzasztóan beütötte...

Kiskutyám borzasztóan beütötte a fejét, nagyon sírt, de utánna már semmi gond nem volt. Ugyan úgy játszott, evett. Lehet ebből komolyabb baja?

Figyelt kérdés
2015. aug. 2. 21:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kisfiú még nem tudja megfogni rendesen, akkor meg kell vele beszélni, hogy ne emelje fel. A kiskutyák ezt csinálják, ha menni akarnak, akkor ugranak.

Lehet, hogy most szerencsétek volt, és nem lett komoly baja, de legközelebb előfordulhat komoly sérülés.

Azért ha később valami rosszullét előfordul a kiskutyánál, akkor mondjátok el a dokinak, hogy volt egy ilyen baleset.

Ha valami belső duzzanat alakult ki az ütés következtében, az akár hetekkel később is előjöhet. Olyan tünetek pl: féloldalasan megy a kutyus, esetleg furcsán felfelé tartja a fejét, indokolatlan ájulás...

2015. aug. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az elejtés mellé írtam a kiugrást is. Nekem is volt kiskutyám ezért tudom, hogy még a felnőtt kezéből is lazán kiugorhat ha épp nem figyel az ember.
2015. aug. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Utolsó!Nem rád gondoltam mikor írtam a leejtést,hanem az akkor előtted íróra.Sajnos vannak olyan emberek akiknek az a leg valószínűbb,hogy le volt ejtve...Hát NEM!

Köszönöm a válaszokat!Ha gond lenne mindenképp jelzem az orvosnak.

2015. aug. 3. 19:27
 14/15 bollocks ***** válasza:
0%
Ha már hagyod a gyerekednek, hogy felemelje a kutyát, akkor elmagyarázhattad volna neki azt is, hogy egy darab kővel ellentétben a kutya mozogni is fog, és tartsa rendesen. És igen, a kutyát meg lehet szeretgetni, de az, hogy emelgetjük össze-vissza, és neki ez láthatóan kellemetlen (nem véletlenül próbált menekülni), szerintem nem a szeretgetés kategória. Ha egy ölelgetnivaló puha aranyos dologra vágyott a gyereked, vehettél volna plüsst is, annak nem árt a beton lefejelése. Érdekes, hogy a 27kg-os sharpei-nj keverékem még egyszer sem ugrott ki a kezemből, amikor a fürdőkádba viszem, sem a tacskóm a mindennapi lépcsőzéskor. Néha indokolt felemelni a kutyát, de akkor figyeljetek is rá normálisan.
2015. aug. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Valószínűleg te is fogsz még úgy járni ahogy máskor sosem...Ennyi,nem vitázom.
2015. aug. 6. 07:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!