Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyátok halála után mennyivel...

Kutyátok halála után mennyivel hoztatok új kutyát?

Figyelt kérdés
2015. aug. 3. 10:53
1 2
 1/11 Szamosii válasza:
79%
Nekem mikor a kutyám meghalt, utána nem nagyon bírtam ki kutya nélkül, rá 1-2 hónapra már új volt.
2015. aug. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Nekünk 14 évig élt a kutyánk. Úgy 1 hónappal az elaltatása után jutottunk arra, hogy nem akarunk (egyelőre) másikat, de valamilyen állatot szeretnénk, és mivel korábban épp a kutyánkra való tekintettel nem tartottunk macskát (nem viselte el őket), macska mellett döntöttünk. 6 hétig kerestünk megfelelő cicust. (Tehát összesen úgy 2,5 hónap telt el a kettő között)

Amikor az egyik macskánk pusztult el, akkor egyedül maradt egy macskánk a háznál, annak úgy egy hónap múlva hoztunk társat ("beleakadtunk" egy mentett cicusba, és ahogy rá néztünk, úgy éreztük, neki nálunk a helye)

2015. aug. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem lett új kutya. Fura lenne. Pedig már 2 év eltelt. De egy családtag helyére sem tudsz újat hozni. Meg fájó lenne megint elveszíteni valakit. El lett szegényke altatva, beteg volt és már nagyon szenvedett.
2015. aug. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Húgomnak 3 év kellett mire elszánta magát,hogy jöhet egy új kutya.


Sokat gondolkozok ezen mostanság(akarva akaratlanul is ezen gondolkodok),mert az én kutyám 13,5 éves és most még úgy érzem,hogy nem fogok sokat várni,mert szeretnék minél hamarabb egy másik kutyát,hogy a gyászt enyhítse. De aztán lehet nekem is bele fog telni pár hónapba mire lesz egy másik kutya.


Mondjuk mivel van konkrét fajta amit szeretnék,lehet így is úgy is várnom kell.


Vannak akik hamarabb túl lépnek vannak akik nem.

Több ismerősömnek évek kellettek egy új kutyához vki,már 2 napra rá hozott egy új kutyát.

2015. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
A legkedvesebb kutyám egy golden retriver és egy vizsla keverék volt,imádtam,az nem kifejezés.Állandóan elszökött itthonról,pedig már csináltunk villanypásztort a kerítésre,akkor ilyen láthatatlan villanypásztort is,ami megcsípi a telek elhagyásakor,akkor elkerítettük,de semmi sem volt jó megoldás,a láncon pedig meg akart bolondulni,és nagyon sajnáltam,ahogy szenved.Aztán egyszer elszökött,és többet nem jött haza.Nagyon bántott az eltűnés,kerestük heteken,hónapokon át.Talán 3 hónapra rá ellátogattunk a menhelyre egy új kutyusért,és megláttam az én első és legszeretettebb kutyám hasonmását,aki egytől egyig ugyanúgy néz ki,szóval szerelem lett első látásra.Azóta 7 év telt el,és imádjuk!:)
2015. aug. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Le leszek pontozva, ha leírom, hogy 8 nap?

Péntek du. halt meg a kutyám és köv. hétvégén mentem a kiskutyáért.

Ettől az egy héttől is majd' megbuggyantam, hogy nincs állat mellettem.

És sokat segített, hogy lefoglalt a kölyökkutya. És másik fajtát vettem.

2015. aug. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Fél év. De addig sem voltam kutya nélkül, mert volt 2 másik kutyám amellett, aki meghalt. Kutya nélkül azt hiszem, nem nagyon bírnám tovább, mint 2-3 hét.
2015. aug. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hozzánk csak valahogy kerülnek a kutyák.

Fél éve halt meg az egyik kutyánk, mi voltunk a harmadik gazdája (feltehetőleg) akitől hozzánk került, az agyonütés elől hozta el az előző gazdájától. Aztán náluk sem maradhatott, így került hozzánk.

Később meghalt a már nálunk levő kutya, de pár hétre rá hozzánk került egy kölyök, így két befogadott kutyánk lett.

Erre pár hétre az út szélén találtunk kidobva egy kutyát a kölykével. Az anyának lett gazdája, de a kölyök senkinek nem kellett, így nálunk ragadt.

Így most megint 2 kutyánk van.

2015. aug. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

10 hónap.

Megmérgezték a kutyánkat, az a kín amit ő és mi is átéltünk az utolsó 10napban, elmondhatatlan. Utána ha találkoztam is kutyával, távolságtartó voltam, ha eldöntöttem, hogy legyen másik kutyám, elfogott a sírás, a pánik.. aztán 10hónap elteltével olvastam egy hirdetést, hogy vagy elviszi valaki a kutyát, vagy odaadják a cigóknak (mert nagyon érdeklődtek utána). Egy percig nem gondolkodtam, már hoztam is. Nem érdekelt, hogy milyen a természete, hogy milyen a színe..nem az előző kutyámat helyettesítem vele, őt soha nem pótolhatja egy állat sem. De mégis azt hiszem, hogy ez a véletlenül hozzám került kutya az én kutyás "nagy Ő"-m..valahogy egy hullámhosszon vagyunk, megérzi a hangulatváltozásaimat és néha már azt hiszem, hogy olvas a gondolataimban..

2015. aug. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Még nem veszítettem el kutyát, a mostani az első kutyusom, 9 éves lesz.

Amennyire csak lehet, próbálok tudatosan készülni arra, hogy nem lesz velem mindig. Igyekszek mindent megtenni, hogy ha egyszer elmegy, akkor azt mondhassam, hogy szép élete volt, és akkor nyugodtan engedem el.

Ha ő már nem lesz, akkor rövid időn belül szeretnék majd új kutyát. Valószínűleg fiatal felnőttet, menhelyről.

Számomra a halál ugyanolyan természetes, mint a születés, és nincs lelkifurdalásom azért, mert nem gyászolok hónapokig.

2015. aug. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!