Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyivel lesz nehezebb...

Mennyivel lesz nehezebb tanítani? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tavasz vége fele veszünk kutyát.

Június közepéig nekem suli van, ezért arra fele hajlok, hogy addig a tenyésztőnél hagynánk, mivel tudom, hogy 1-2 hétig semmiképp sem szabad magára hagyni, nemhogy 7-8 órára.

Viszont azt is tudom, hogy így pont "lemaradnék" arról az időszakról, amikor a legtanulékonyabbak.

Egész délután tudnám tanítani, így kevesebb lenne a "lemaradása", viszont a délelőttöt egyedül töltené.

Igazából ezt egy ismerősöm javasolta, hogy hozzam el 8 hetesen, kissé el is bizonytalanított, de továbbra is inkább arra hajlok, hogy maradjon inkább a tenyésztőnél addig, amíg sulim van.

Szerintetek jól döntenék, ha magamra hallgatnék?

Illetve így mennyivel lesz nehezebb tanítani?


2015. jan. 7. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan hagyd a tenyésztőnél ha engedi.


az alatt a pár hét alatt kutya viselkedés szempontból tanul sokat, amit te nem tudsz megtanítani neki.


az ül fekszik stb parancsokkal meg csak amúgy is vesződnél kb 5-6 hónapos koráig..

2015. jan. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért nem akkor vesztek kutyát, amikor vége a sulinak?

A szüleid mit szólnak az ötletedhez?


Egyébként a kutyák megfelelő módszerrel (pl. klikker, jutalomfalat, dícséret...) taníthatóak akár 4-5 éves korukban is többé-kevésbé. Igazából talán csak a kutyusnak lesz rossz, hogy megszokja azt a helyét és utána elszakítod onnan... Vannak kutyafajták, amik jobban viselik az ilyesmit, ilyenek fajtákból lesznek a vakvezető kutyák is, pl. labrador, golden retriver, de én a helyedben megvárnám a suli végét és akkor vennék kutyust. Így nem maradsz le a cuki kölyökkoráról sem.

Kár lenne kihagyni azt a kis cuki "plüsskutyusos" korszakot...

2015. jan. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Azért nem akkor vesznek, mert általában tavasszal és Ősszel születnek a kölykök a tenyésztőnknél. Nekem is így lesz kutyám, mert mindegyik tenyésztőnél azt írják, hogy tavaszra várhatóak a kölykök. Nem mondhatom hogy csinálják már úgy, hogy pont suli végén legyenek 8 hetesek, hogy el tudjam hozni.
2015. jan. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2-es: 3-as válaszoló egy az egyben leírta, ami rám is igaz. :)
2015. jan. 7. 16:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Én biztosan megbeszélném a tenyésztővel, hogy nála maradjon még arra a pár hétre.

A kutya ettől nem fog kevésbé kötődni hozzád, sőt, nagyon jót tesz neki, ha minél tovább a testvéreivel és az anyjával marad.


Semmivel sem lesz nehezebb tanítani! :)

2015. jan. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!