Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat a szomszédok ugatásáról? (2 éves magyar vizsla)

Figyelt kérdés
Az teljesen természetes dolog, hogy a kutya ugat. Ugasson, ha elmegy előttünk egy idegen az utcán vagy kutyát sétáltatnak, nem bánom. De az már sok, hogy dolgozik a szomszéd vagy kiülnek beszélgetni és a kutyám folyton ugassa őket. Nem szólnak érte, mert jó fejek, jóban vagyunk velük, de biztos, hogy sokszor már agyfrászt kapnak tőle, én meg még annál is jobban. Mindig rászólok, volt, amikor el is zártam, de hiába, nem segített. Az a pláne mikor a madarakat is ugatja, plusz mikor füvet nyírunk, locsolunk.Egyszerűen nem lehet tőle dolgozni sem. Mi a megoldás erre? Hogyan lehet leszoktatni a felesleges ugatásról?

2015. aug. 4. 14:10
 1/4 anonim válasza:
Nalatok is ugatnak a szomszedok?
2015. aug. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sokkal jobban el kell fárasztani, minden nap. Mennyit sétáltatod, mozgatod, futtatod, tanítod naponta?

Másrészt pedig, ha ez megvan, akkor meg kell tanulnod, hogyan kell hatékonyan tiltani a nem kívánatos viselkedést.

2015. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok fárasztás (napi minimum egy óra séta, szabadon, labdázással, biciklizéssel, tanítással), meg hát meg kéne tanulni hatékonyan tiltani, mert ugye a kutya nem tud magyarul, de még ha tudna is, a rászólásnak úgy nincs értelme, ha nem követik a fokozatok. Mert ugye ha nem hallgat rád, mi történik? Semmi. Legalábbis semmi olyan, amitől átgondolná, hogy megéri-e ezt folytatni. Tehát folytatja.

Ha egyedül nem megy a tiltás, keress egy jobb kutyasulit, fárasztásnak se lesz rossz, ha elkezdesz vele aktívan dolgozni.

2015. aug. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fárasztás az egyik dolog, a másik meg, hogy megértesd a kutyával mit vársz tőle. Ha te ideges vagy az ugatásától, az csak tovább ronthat a helyzeten.

Nálunk nagyon bevált, hogy megdicsértem a "munkájáért". Tehát, ha elkezdett zajongani kint egy szomszéd a folyosón (társasház, nagyon visszhangzik a legapróbb nesz is), rögtön ugrott és ugatott a bejárati ajtónál. Na, ilyenkor megdicsértem, majd mikor folytatta volna rászóltam, hogy Cssst! vagy Á-á! és amikor befogta végre a száját, újra megdicsértem.

Ha meg nem volt hajlandó elhallgatni, beküldtem a szobába. Neki hatalmas trauma volt, hogy nem lehetett kint.


Most már 90%-ban lecsökkent az ugatása, most már csak jelez.

2015. aug. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!