Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom rávenni a szüleim...

Hogyan tudom rávenni a szüleimet, hogy legyen kutyám?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyust, de a szüleim nem engedik. (pontosabban az apum) Tudom, hogy a kutya nem játékszer, és az elbúcsúzás is nehéz. Szerintem elég érett vagyok arra, hogy legyen egy kutyuum. Kertes házban lakunk, anyumék már eltemettek 1 kutyát, és már nem akarnak többet(anyum amúgy beleegyezne) Azt mondták majd, ha felnőtt leszeel, akkor. De én addig nem bírom. Amúgy szerintetek Yorshire Terrier-t, vagy Labradort? És ha lehet, akkor inkább kinti kutyát. Segíítsetek, mivel érhetem el, hogy beleegyezzen az apum..
2010. márc. 7. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván nincs nekik 100-150ezer Ft-juk egy kutyára és ezért nem akarják. Meg ha megunod akkor nekik kell majd gondozniuk amire nekik nem lesz idejük és így kerülnek a kutyusok a menhelyre. Biztos nem azért nem engedi mert ki akar veled tolni.. Hány éves vagy amúgy?
2010. márc. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Fajtatiszta kutya 100.000.200.000ft körül van és utána is kell költeni rá(orvos, táp, felszerelés).

De az anyagi részén kívül is nagy felelősség, ki vigyáz a kutyára amíg te suliban vagy haverokkal vagy? Amíg nem szobatiszta takarítani kell utána, napi 3-4 séta, kutyasuli. És egy kutya él 10-15 évig mi lesz vele ha te elköltözöl, egyetemre, fősulira, dolgozni mész?

Itt hiába te akarod a kutyát, a szüleidnek így is úgy is be kell szállniuk, övék lesz a kutya...

te felajánlhatod hogy amíg pici és te még itthon vagy törődsz vele, megneveled hogy később is kellemes társuk legyen ne pedig csak úgy rájuk essen ha te már kirepülsz...

2010. márc. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

állj, állj. mennyi idős vagy? ha fiatalabb 14 évesnél, még ne akarj kutyát. lehet, hogy most még jó ötletnek tűnik, de annyi idősen pedig már lehet, hogy szívesebben lennél a barátaiddal, vagy tanulnál, vagy elmennél valahova, minthogy a kutyáddal foglalkozz. ez neki is rossz lenne, meg neked is, mert utána nem hiszem, hogy jó lenne a lelkiismereted...

amúgy a labrador jó ötet,és nem kerül 200.000 Ft-ba, hanem olyan 60-80.000 körül mozog. de nem a kutya kezdeti ára, hanem a tartása kerül sok pénzbe.

az apukád véleményét pedig csak az idő tudja megváltoztatni. mondd a szüleidnek sokszor, hogy mennyire szeretnéd a kutyát, és ígérd meg, hogy nekik nem kell majd róla gondoskodni...(ezért ne kérj kutyát 14 éves kor alatt. akkor még nem tudsz biztosat ígérni :) )

2010. márc. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
12 vagyok. :/ Köszi a segítséget, de én 3 éves korom úta szeretnék egyet. De annyiraa, nagyoon. Imádom a kutyákat. Már azon gondolkodtam, ha nekem nincs kutyám akkor, hirdetem, hogy ingyen kutyátsétáltatok, pl. azoknak az idősembereknek akik nemtudják elvinni házikedvencüket sétálni. :P Miért? Nem jó ötlet?
2010. márc. 8. 20:44
 5/13 anonim ***** válasza:
én meg 14, és én is mindig kutyát szerettem volna.nagyoon :))) most végre belementek a szüleim, úgyhogy nagyon boldog vagyok, de én sose voltam egy olyan nagy társasági ember, mindig jobban szerettem állatokkal lenni, viszont a kortársaim közül a legtöbben jó ha 9-re hazaérnek... szegény kutyával ilyen gazdánál mi lenne ... és 2 évvel ezelőtt még ugyanúgy hazamentek suli után, mint én. téged nem ismerlek, nem tudom, mennyire vagy társaságban, a tanács csak általános volt :))
2010. márc. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ahogy ismerem magam, egyből hazarohannék a suliból(egész életemben vele lennék), annyira szeretem a kutyákat. A egész napomat rászemtelném. A pénzzel semmi gond, nem azt mondja, hogy nincs rá pénzünk, hanem még nem vagyok elég érett arra, de szerintem igenis érett vagyok. Kszii segítségeteket.
2010. ápr. 1. 16:16
 7/13 anonim ***** válasza:

hehehe! milyen jó, hogy nálunk sose volt kérdés, lesz-e kutya vagy se XD kertes házban vagyunk és szó se volt róla, hogy felelősség kérdése az egész. házőrző kellett, és így mindíg van nálunk kutya :P persze másodfunkcióban családi kedvencek is, talán el is kényeztettem őket XD

mond nekik te is azt, hogy sok a betörés, kell egy jó kutya :D

2010. ápr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha csak az a baj hogy apud szerint nem vagy elég érett hozzá mutasd meg hogy igenis az vagy.
2010. ápr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én elhiszem hogy imádod szereted és biztos vagyok hogy az első hónapokban tényleg csak vele foglalkozol de mi lesz 6 hónap utána? 1 év után? 5év után? mi lesz ha egyetemre, dolgozni mész majd? mert hogy bár most messzinek tűnik de kutya él 10-15 évet. Akkor marad a szüleid nyakán...
2010. ápr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
az hogy 14 év alatti gyereknek nem lehet kutyája hülyeség nekem is van pedig 12 vok ha elmegyek itthonról osztálytársammal a kutyát is viszem magammal meglehet oldani
2010. ápr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!