Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg neki...

Hogyan taníthatnám meg neki az apportot?

Figyelt kérdés

Jutalomfalattal próbáltam, de ha meglátja, akkor elengedi a labdát és úgy jön oda hozzám. Akár közel van, akár távol, ne a labdával együtt jön.

Próbáltam behívással is, de úgy is elengedi a szájában tartott apporttárgyat, és úgy jön hozzám.


2015. aug. 5. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Egészen pici lépésekkel kezdd, vagyis először nulla lépéssel: csak fogja meg a labdát egy helyben, és cseréld ki falatra (vagy húzogatós játékra, vagy bármire, aminek örül). Aztán lépj el mellőle, ha kiejti a lasztit, és úgy megy oda hozzád, akkor nincs jutalom, ha akár csak egy lépést megtesz vele, nagy örülés. Ezt tolod ki apránként.


Gond akkor van inkább, ha nem is szalad a labda után, abból nehezen lehetne apportot csinálni.

2015. aug. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én a kutyánknak saját módszerrel tanítottam meg az apportot. Lehet masoknak nem tetszene ez a módszer, de nálam bevált és azóta is rendesen tudunk vele labdázni. Amikor felengedtem a kertbe, kerestem egy megfelelő méretű botot és megmutattam a kutyának. Ha kicsit piszkáltam, idegesítettem vele, akkor a szájaba vette (keresztbe). Elkezdett érdeklődni a bot iránt. Megpróbáltam tőle elvenni és, ha hagyta visszanyomtam a szájába és mondtam neki, hogy az ővé fogja. Hagytam egy kicsit (nem sokáig talan fél percig) hogy rágcsálja és megint megpróbáltam elvenni tőle. Már erősebbem fogta a botot, mert már a sajátjának nyílvánította. még egy darabig játszottam így vele, aztán amikor már nagyon nem akarta elengedni a botot, kiszedtem a szájából és eldobtam. A kutya futott utána, a szájába vette, majd hívtam, mondtam neki, hogy ,,hozd ide, gyere"(ezeket a szavakat ilyenkor sokat kell ismételgetni, hogy megjegyezze) és visszajött. Megint próbáltam elvenni tőle a botot, ha elengedte a szájába nyomtam ,,a tiéd, fogjad" és megint eldobtam. Kb 3 nap után már magától hozta a botot. Most már rendesen apportírozik labdával is :).
2015. aug. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szabó csaba kevin válasza:
Kezdj el játszani az apporttárgyal (dobáld magasra és kapd el,dobáld a falnak) és mikor felfigyel rá a kutya és nagyon megakarja szerezni ejtsd le és kapd fel a mielőtt a kutya felvenné játszd el ezt háromszor és 4-edszerre hagyd h a kutya vegye fel a tárgyat ha ez már jól megy akk ugyanúgy kezdj el játszani az apport tárgyal és mikor felfigyel rá a kutya dobd el és fuss érte és megint kapd fel a kutya elött ezt is játszd el 3-szor 4-edszerre pedig a kutya vegye fel h legyen sikerélménye ha ez is jól megy akk vidd ki rétre vagy valahova ahol semmi se zavarja a kutyát (lehetőleg oda ahol tanítittad a behívást) megint kezdj el játszani a tárgyal majd ha felfigyel a kutya dobd el és hagyd h a.kutya vegye fel és kezdj el futni a másik irányba és igy elkezd utánad futni és viszi a tárgyat is mert ugye nem akarja ott hagyni és ha már nagyon közel van hozzád álj meg és dícsérd mwg nagyon h odavitte hozzád ezt sokat gyakoroljátoj és meg fogja tanulni
2015. aug. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ugy értelmezem, hogy a kutya elmegy a labdáért, de a kaja láttán kiköpi. hát akkor ne lássa a kaját, és ha igy is kiköpi, akkor küld vissza érte. menj vele, segits neki, hogy tudja mit szeretnél.
2015. aug. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!