Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan az egészséges...

Most komolyan az egészséges mikor gyerekeket így össze nyal a kutya?

Figyelt kérdés
Csomó ilyen videó van a neten, hogy kisgyerekek, babák játszanak kutyákkal, meg hogy nagytestű harci kutyák milyen türelmesek barátságosak kisgyerekekkel. De mikor kezüket arcukat szájukat összenyalják azt nem mondja senki hogy egészséges. A kamerázó személy pedig ezt hagyja. Szerintetek ez normális?
2015. aug. 7. 14:22
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
83%

"Ezt te mind latod a videon? Szuper latasod van, gratulalok. "


Aki így tartja és így szereti a kutyáját, az az esetek 99,99%-ában megteszi ezeket.

2015. aug. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
80%

9#

Mintha az oltás és a féreghajtás olyan mesebeli dolog lenne.


Mind a kettő alap dolog. Aki arra se képes, hogy a kutyájának ezeket a dolgokat megadja, az ne is tartson kutyát. Legalább nem kell azon aggódnia, hogy megnyalja-e a gyereket, vagy sem.

2015. aug. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
85%
Sokkal veszélyesebb a gyereknek ha hozzáér egy kilincshez vagy billentyűzethez, telefonhoz, mert még azokon is több a káros baci mint egy egészséges kutya nyálában.
2015. aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
90%

Nem épp egészséges, de egy tisztán tartott, ápolt családi kutya esetében nem is káros.

Mondjuk én soha nem engedtem a kutyáimnak, hogy nyalogassanak, pláne az arcomat, de én attól is viszolygok, ha egy távolabbi ismerős arcon puszil. Ha gyerekem lesz, pláne nem fogom engedni a nyalakodást, pedig tudom, hogy a kutyáim egészségesek.


A kisgyerekek tényleg minden vicket-vackot a szájukba tömnek, kezdve a saját kezükkel. Egy busz fogantyúja, egy kilincs, az orvosi váróban bármi, az óvodai kisszék, homokozólapát - millió dolog van, ami összehasonlíthatatlanul mocskosabb, mint egy kutya szája.

Ráadásul más gyerekektől sokkal sanszosabb, hogy elkap valami kórságot, mert kevés állati baci terjed át emberre.

2015. aug. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
96%

Régi szép idők! Mikor tyúkkakit ettünk, mert utáltuk az iskolaorvos által unos-untalan felírt csukamájolajat, és a nagyobbak azt mondták, hogy ha azt esszük, nem lesz szükség arra, hogy az orvos felírja az olajt. Mikor egy sokáig keresgélt gyerkőc a kutyaházból, netán a disznóólból bújt elő, mert ott aludt el. Mikor a nyári forróságban macskák, kutyák közt heverésztünk a diófa alatt, és osztoztunk az ennivalón, amit kinéztek a szánkból. Mikor nagyszüleim jutalomként gazdálkodtak az engedéllyel, hogy az istállóban alhassunk.

Kicsiny híján 70 évesen, több fiatalnál én kaszálom a gazt, mert allergiájuk miatt nemhogy vágni nem képesek, de még távolról is könnyük, nyáluk, … a földig ér. Én meg édesdeden alhatnék többhektáros parlagfüves területen is.

45 évnyi munkaidőm alatt mindösszesen 5 nap táppénzen voltam. Azt sem megbetegedés okán, hanem autóból egy nagy kátyú szélére léptem ki és kibicsaklott a bokám. Már több fogadást nyertem a sok hitetlentől: az OEP oldalán meg tudom mutatni a beteg-életutam. Sajnos, csak 10 évre visszamenőleg látható, így messze elmarad a valóságtól. Azért az látszik, hogy csak fogkőleszedésre járok időnként, illetve a vezetői engedély egészségügyi alkalmasságának meghosszabbítására. Legutóbb is jól meglepődtem, hogy az eltelt 3 év alatt minőségi csere történt: a tőlem is korosabb vénember helyett egy gyönyörű középkorú doktornőnk lett.

Holnap hajnalban is megyek kaszálni, mert ahova ma mentem volna, a bolond kutya nem engedett be kaszával. Anélkül bemehettem, MEGNYALTA a kezem és AZ ARCOM is; de a kaszát nem tudtam becsempészni, hiába voltunk puszipajtások.

2015. aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
81%

#19

Na igen, én is emlékszem, amikor a macskatányérból elettem a kaját szegény állat elől. Meg arra is, amikor cca 3 évesen a ház árnyékában, a dobermanunknak támaszkodva aludtam délután vagy amikor nyári melegben a bádogkádban pancsoltam és ugyanez a kutya ült a másik végén. Nekem sincs allergiám és kb 5-6 évente szoktam összeszedni egy futó megfázást.

2015. aug. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
81%
Azt mondd meg hogy konkrétan mi baja lesz, ha a kutya egészséges és a gyerek is? Kíváncsi vagyok dr.kérdező válaszára...
2015. aug. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
87%
Ez teljesen egészséges és higiénikus. Egyetlen olyan esetet se hallottam még, hogy a gyerek beteg lett, mert összenyalta a család kutyája, viszont az rendszeresen előfordul, hogy a gyerek az oviban a másik gyerektől elkap mindenféle nyavaját, hazaviszi és lefertőzi az egész családot. Mégse tiltjuk el a többi gyerektől.
2015. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt kutyánk lett volna, a gyerek olyan fetőzéseket hozott haza az óvodából, hogy csak néztünk, és rengeteget volt itthon betegen.Hiába mosattunk kezet, fertőtlenítettünk. Lett egy kutyánk, aki imádja a gyereket, és néha meg is szokta nyalni. 3 alkalommal volt beteg az elmúlt egy évben, , mióta itt a kutyus.
2015. aug. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
28%

# 15


Gratulalok a szerencsedhez. Arrol miert nem beszelsz, hogy a korosztalyodban a gyerekek hullottak mint a legyek a kulonfele banalis fertozesektol, megbetegedesektol, amiket az ilyen elet miatt szedtek ossze. Hogy te nem lettel beteg az pusztan szerencse es valoszinuleg atlagon feluli immunrendszer kerdese.


Kicsit olyan ez mintha te egyszer atszaladtal volna a 4 savos forgalmas autopalyan es nem utott volna el semmi, most meg mindenkit arra biztatnal hogy fusson keresztbe nyugodtan mert attol fog sokaig elni es attol nem lesz beteg.

2015. aug. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!