Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan az egészséges...

Most komolyan az egészséges mikor gyerekeket így össze nyal a kutya?

Figyelt kérdés
Csomó ilyen videó van a neten, hogy kisgyerekek, babák játszanak kutyákkal, meg hogy nagytestű harci kutyák milyen türelmesek barátságosak kisgyerekekkel. De mikor kezüket arcukat szájukat összenyalják azt nem mondja senki hogy egészséges. A kamerázó személy pedig ezt hagyja. Szerintetek ez normális?
2015. aug. 7. 14:22
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
78%

Én azt nem tudom megmondani, hogy egészséges-e vagy sem, de hogy gusztustalan, az biztos :) A kutya MINDENT megnyal, felvesz, stb. szóval ha szájon nyal egy kutya nekem nem az jut eszembe, hogy mennyi baktérium van a nyálában, hanem hogy vajon nem-e a saját vagy másik kutya seggét nyalta-e utoljára :D


Egy kutyás.

2015. aug. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom... biztos nagyon "steril" körülmények között élhet az akinek patkányok vannak a portáján, meg a kert tele van kutyaszarral... Az ilyen embernek nem a kutyanyáltól kéne óvnia a kölkét...


Másrészt meg ma már a legalapvetőbb dolog, hogy akinek kutyája van, az oltja, féregteleníti, meg úgy egyáltalán tisztán tartja. Ja, és mondjuk nem hagyja, hogy a kutya mindent felnyaljon, mert mondjuk megtanítja rá, hogy vannak dolgok amit nem szabad...


Akinél ez nem alap, hát annak én a küszöbére nem lépnék rá. Apósomék szerencsétlen kutyája is bűzlik, mint a franc, állatorvost évente 1x lát, moslékot eszik, a féregtelenítést még hallásból sem ismerik. De nem a kutya miatt nem viszem oda a gyerekem, hanem azért, mert az apósom is úgy él, mint a disznó a putriban.


Tudjátok, amilyen a mosdó, olyan a törülköző.

2015. aug. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Szerintem akik sokat vannak együtt állatokkal, nem lesznek annyira allergiásak. A test hozzászokik.

De ez nem biztos.


A párom kiskorában mindig macskákkal aludt, 1 vagy 2 macska mindig volt az ágyában, néha a fején.

Nekem 4 éves koromig volt kutyám volt. Vagyis anyámnak a kutyája. Utána kaptam egy nyulat apámtól, később meg kóbor macskákat tartottam. Felhoztam az utcáról. Amikor meglógott, akkor hoztam másikat. Felnőttként kb 10 évente egyszer vagyok megfázva. Tehát nem vagyok beteges.

A párom meg még annyira sem, ő még ritkábban beteg. mondhatni soha.


Fém allergiám van. Csak ezüstöt, aranyat tudok hordani. Tehát van egy beépített szenzorom, hogyha gagyit kapok akkor kiütések lesznek a bőrömön tőle :D


A parlagfűre eddig nem voltam allergiás. De most már kételkedek, mert multkor a trolivel átmentem a ligeten és elkezdte valami csesztetni a torkomat. Majdnem megfulladtam. Aztán itthon olvastam, hogy augusztusban nyílt a parlagfű és szeptember végéig lesz. Lehet majd átmegyek mégegyszer trolivala rrafelé és megnézem, hogy megint megfulladok e. Mert nem értettem, hogy ez mi volt. Ülök szépen, elkezdek köhögni mint állat. Aztán meg ahogy elhagytuk a ligetet, elmúlt a köhögés és nem volt semmi bajom. Fura volt.

2015. aug. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
31%

"nekem nem az jut eszembe, hogy mennyi baktérium van a nyálában, hanem hogy vajon nem-e a saját vagy másik kutya seggét nyalta-e utoljára"


Ja, mert nálatok csak úgy jönnek-mennek a kutyák szabad bejárással? Állattartásból te is ötöst érdemelsz! (Y)

Ja, és inkább az jusson az eszedbe, hogy amikor kezet fogsz valakivel, hogy vajon megmosta-e az illető a kezét wc-zés után!

2015. aug. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes módon az emebriségnek az a fele sem halt még ki, amelyik "csókolózik" a kutyájával, de tömeges megbetegedések sincsenek. Így maradjunk annyiban h ez gusztus dolga és pont. Van akinek nem tetszik, valaki meg igényli. A másikat meg emiatt el/megítélni szegénységi bizonyítvány, de legalábbis az intelligenciáról elárul ezt-azt.
2015. aug. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
97%

Tisztelt 20. válasz írója!

Azt tapasztaltam, hogy az állatok közvetlen közelsége, általában, nem jelent egészségügyi veszélyt. Azt viszont nem tapasztaltam, hogy kivétel lennék azzal, hogy megúsztam a korai halált. A 36 fős osztályomból, a 40 éves érettségi találkozó idején 5-en nem éltek, közülük 1 öngyilkosság miatt. Az élők közül egy küszködött tartós – de szinten tartható, tisztességes életet lehetővé tevő – betegséggel.

Korosztályomban ritka kivétel volt, hogy valaki alkalmatlan volt katonai szolgálatra. Aztán a TV, videó, később számítógép elintézték, hogy még iskolai tornából is rengeteg felmentett volt. Ezek veszélyesek az egészségre, nem az állatok.

A közgyógyellátásból látszik, hogy milyen tömegben vannak súlyos, jelenleg gyógyíthatatlan betegek, köztük rengeteg a gyerek. Akiknek problémás még az is, hogy pontosan mikor, mit és mennyit ehetnek; és kómába esnek, fulladnak, ha nem kapják meg időben a rendszeres gyógyszert stb. Én nem tennék hasonlatot embereknél a légyhullással; de azt állítom, hogy most lenne nagy a halandóság, ha a gyógyszerek, a speciális élelmiszerek, estenként akut klinikai beavatkozások, úgy általában a fejlett orvoslás és gyógyszerezés nem léteznének, és nem lennének széles körben alkalmazottak.

Egészségesebbek lennének, ha kutya nyaldosná őket az udvaron, és nem elektronikus eszközökkel babrálnának a lakás valamelyik félhomályos zugában.

2015. aug. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
37%

24-es, mekkora egy gyökér vagy!


"nekem nem az jut eszembe, hogy mennyi baktérium van a nyálában, hanem hogy vajon nem-e a saját vagy másik kutya seggét nyalta-e utoljára"


Ja, mert nálatok csak úgy jönnek-mennek a kutyák szabad bejárással? Állattartásból te is ötöst érdemelsz! (Y)


Nem, te szerencsétlen, de létezik olyan, hogy a kutyát elviszem más kutyák közé és mondjuk egy vizsla felugrik és arcon nyal. Jó ég...Látom az alaptalan feltételezgetés és háttérgyártás nagyon megy.

Gondolkodásból egyest érdemelsz, te retek.

2015. aug. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
És még élsz, annak ellenére, h felugrott és képen nyalt? :D Hihetetlen...
2015. aug. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Ha a kutya parazita mentes és a gyereknek sincs semmi baja / beleértve a hámsérüléseket is/ nagyon kicsi az esély valami parazita ,baci,egyebek átadására.Ettől függetlenül nem hagynám.
2015. aug. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Pont nem érdekel egészséges vagy sem :"D én inkább a kutyám nem engedném oda egy takony kölökhöz sem,nehogy elkapjon valamit :"""""DDD
2016. márc. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!