Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a nekem való kutya?...

Melyik a nekem való kutya? (többi lent)

Figyelt kérdés

Havanese, bolognese, frise ,yorki vagy shih tzu?


Olyan kutyust szeretnék, aki reggel 7 től 15 ig otthon tud maradni egyedül ,s nem vár otthon szétrágott bútor mellette (sok játéka lenne)... Melyik kutyus az ezek közül, mely igazi öleb és nem hiperaktív? sétálni vinném,tanítanám,naponta kb. 2-3-4 órát csak rá szánnék .(hétköznap),hétvégén akár többet is.

Szempontjaim, melynek meg ellene felelnie

-el van ,ha otthon hagyom

-nem kell neki több kilométeres séta(félreértés ne essék)

-nyugodt, el van ölben is szépen


köszönöm a válaszokat előre :)


(ui.: kérlek ne szapuljatok. Ha van ötlet,egyéb kutyafajtát is szívesen fogadok,csak kérlek indokoljátok. köszönöm)



2015. aug. 7. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
A Yorki szerintem kiesett, abból eddig csak hiperaktívat láttam.
2015. aug. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan kutya amelyik úgy születik, hogy nem rosszalkodik és nem csinál kárt. Ezekre a dolgokra neked kell megtanítanod. A bújósság pedig egyedfüggő, nem minden kutya szeret ölben lenni.


Fontosabb kérdés, hogy van egyáltalán pénzed fajtatiszta kutyára? Mert egy törzskönyvezett, fajtatiszta, egészséges kutya legalább 100 ezer forintba kerül.


Egy kölyökkutyát meg nem hagyhatsz egyedül ilyen hosszú időre. 2-3 óránként le kell vinni elvégezni a dolgát, hogy szobatiszta legyen. Idővel minden kutya otthon tud maradni egyedül, de ahhoz meg kell rá tanítani, hozzá kell szoktatni és előtte jól le kell fárasztani, hogy csak aludni legyen kedve.

2015. aug. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mivel téli szünetben kapnám,ezért természetesen tisztában vagyok vele,hogy le kell vinni...éppen ezért szünet. És tudom,hogy nevelés kérdése,de mégis vannak a fajnak jellegzetességei,s ez érdekelne .


Első: köszönöm,én is így gondoltam elsőként,pláne,hogy terrier.

2015. aug. 7. 19:01
 4/10 anonim ***** válasza:
A pénzre nem válaszoltál! Megtudod engedni magadnak a 100 000 Ft-os kutyát?
2015. aug. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen,összegyűjtöm rá a pénzt. :)
2015. aug. 7. 20:22
 6/10 anonim ***** válasza:

A yorkie-n kívül bármelyik jó lehet. Az alomból a nyugodtabb kiskutyák közül válassz. A többi már nevelés kérdése.

Hozzá lehet szoktatni fokozatosan szobakennelhez is, hogy ha nem vagy otthon, akkor ne tudja pl. szétrágni a bútorokat.

2015. aug. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kiskutya nem csak a téli szünetre szól! Fél éves (azaz 6 hónapos) koráig minél sűrűbben le kell vinni, mert a kicsi hólyagja nem tudja sokáig visszatartani a pisit/kakit, ezért számíts rá, hogy addig bizony lesznek balesetek! Ezt tudod vállalni?
2015. aug. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azt,hogy téli szünet, azt nem úgy értettem, hogy csak addig törődök vele..Van felelősség tudatom,alaposan utána néztem az összes fajtának,és igen, tudom vállalni a következményeket. Leviszem sétálni,amikor tudom. A téli szünetet csak azért mondtam,mert mégis jobb,ha akkor kapom ,hisz nagyon piciként oda kell rá jobban figyelni. És iskolaidőben ,a szünet leteltével egyik családtagom 1x a nap folyamán, míg senki sincs otthon át tudna menni ellenőrizni,hogy rendben van e, víz, táp stb. + elvinné sétálni is.


Köszönöm az eddigi válaszokat

2015. aug. 7. 21:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne legyel benne olyan biztos hogy teli szunetben kapod, mert az alom lehozasa nem biztos hogy akkorra fog esni. Nem hozzad fogjak igazitani.
2015. aug. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én ezzel tisztában vagyok. Egyébként nem ez volt a kérdés,de köszönöm :) ;)
2015. aug. 8. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!