Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5 hónapos kutyusom és...

Van egy 5 hónapos kutyusom és kb.1 hete fényes a széklete, kemény, de olyan mint ha olajos lenne és világos, csak száraz tápot kap (Eukanuba), régen száraz és fekete volt, lehet, hogy vmi baja van?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülyeség, de azt hallottam, hogy embereknél, ha ilyen a széklet, az hasnyálmirigy gyulladásra utal, ez előfordulhat kutyáknál is?
2010. márc. 8. 15:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ha számít, a fajtája Westie.
2010. márc. 8. 15:22
 2/12 anonim ***** válasza:
régebben, mikor száraz volt és fekete, akkor is ezt a tápot adtad neki?
2010. márc. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
igen
2010. márc. 8. 15:47
 4/12 anonim ***** válasza:
próbáljatok valami jobb antiallergén tápra áttérni, azt mondják a eukanuba nem annyira jó mint régen, mert már nem a tengerentúlról hozzák, hanem itt csinálják ukrajnában. próbáld ki pl az acana halas tápját.
2010. márc. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Az nemjó neki hogy csak egy féle kaját kap :S adj neki konzerveket meg különféle dolgokat, néha még házi kosztot is kaphatna, de scak húsfélét (virsli, szalámi stb) a kisgyerekeknek is megváltozik a kakija egy bizonyos kortól :P Sztem semmi baja. Nekem Foxim van és neki is volt ilyesmi
2010. márc. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
komolyan nem értem az ilyen kérdéseket... orvosi diagnózist vársz? nem lenne egyszerűbb felhívni az orvost vagy elvinni hozzá? mindenki gyártja a teóriáit és leírja a saját tapasztalatait, ami tök jó, csak nincs két ugyanolyan eset! elolvasol mindenféle véleményt, ahelyett, hogy egy hozzáértőt kérdeznél meg... milyen gazda az, aki a kutyája betegségének okát egy fórumon akarja kideríteni?
2010. márc. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó. Te meg tipikusan az a fajta válsz adó vagy aki csak okoskodni tud és akinek nem vok kíváncsi a fikázására. Nem azt kértem, hogy hordjatok le a sárga földig, hanem, hogy ha valakinek volt már ilyen a kutyájával, akkor az válaszoljon! Nem vagyok kíváncsi a fikázásra, nem tom mit nem lehet megérteni azon, amit kérdek, de ha valaki nem tud mást csak cseszegetni, az inkább ne is válaszoljon semmit!!!
2010. márc. 8. 18:32
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az olajos, fényes széklet önmagában véve még nem jelent feltétlenül problémát, pláne, ha kemény.

Ugyanattól a tápláléktól is megváltozhat a széklet, mert a kutyának nem minden nap pont ugyanazokra a tápanyagokra van szüksége, így a székletbe is más maradék dolgokat választ ki. Ezt az én kutyámnál is tapasztaltam.

A fényes felület utalhat a bűzmirigy megfelelő működésére is (hogy jól "sikosítja" a székletet).

Baj akkor van, ha nyálkás, nyákos, véres, vagy hasmenés van. Az a hasmenés, aminek a teteje olyan, mint az olajtócsáé, az bélgyulladásra utal általában.


Ha nagyon aggódsz, akkor vigyél egy adagot az állatorvoshoz, mutasd meg neki, de szerintem amíg jó kedvű, eszik-iszik rendesen, és hurkát kakil, addig nem kell aggódni.

2010. márc. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Akiteki ***** válasza:

Olajos vagy nyálkás inkább? Az utóbbi lehet bélfertőzés eredménye. Főleg, ha világos is.

Nálunk is mindenki eukanubát eszik, de jó sötétbarnát tojnak:) Szerintem vigyél mintát az állatorvosnak.

2010. márc. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
is-is és puha, de nem hasmenés,ha bélfertőzés, akkor van vmi más tünete, láz vagy vmi más? Mondjuk étvágya az van!
2010. márc. 8. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!