Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszéd felakar jelenteni...

Szomszéd felakar jelenteni mert ugat a kutyám, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Megjegyzem nem egész álló nap vagy éjjel, csak kimegy félórára és ugatja a szomszédokat akiket még nem ismer.

Előtörténet: Szaporítótól mentett, félős, bántalmazott kutyus, még rengeteg idő amíg szocializálódni fog, velünk is még bizalmatlan (csivava) próbálok rászólni hogy ne ugasson, nyugi nem akarja senki bántani de nagyon nehéz..


Meg a szomszédnak ez a baja: Vékony hangja van idegesítő, és a szomszéd nem dolgozik nincs munkája egésznap a kertben van.


A többi szomszédot nem zavarja, napközben miért ne lehetne kint a kutyám , éjjel nem csinálja csendháborításnak nem számít, és maximum 2-3órát van kint (fél-fél órákat) egyébként szobakutya, de a dolgát nyilván hadd végezze már kint.


Szomszéd meg már fenyegetőzik hogy megmérgezi agyonüti stb..


2015. aug. 10. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem 0-24 ugat, meg éjjel emiatt mások pihenését nem veszélyezteti, akkor ha fel is jelent nem lesz semmi.

Neki is megpróbáltad elmagyarázni szépen, hogy miért ilyen a kutyus? Hátha megérti...bár ezek alapján a fenyegetések alapján kétlem de egy próbát megér. Viszont arra nagyon gyorsan meg kéne tanítani a kutyát, hogy csak azt eheti fel amit tőletek kap kézből, vagy a táljában van, nehogy tényleg megmérgezze szegénykét :/

2015. aug. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Feljelenthet, majd kiröhögik és ennyi.

Vigyázz a kutyádra, vidd sétálni, ne egyedül engedd ki a kutyát. Szimatoltasd végig vele a szomszédokat, vagy nem tudom... hátha akkor nem ugatja őket majd.

2015. aug. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi, megpróbálom ezeket

Viszont..hogy ellenőrzik le hogy mikor ugat mikor nem?

Most a rendőr nyilván nem fog stopperrel itt álni és mérni..

2015. aug. 10. 10:10
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Rendőrség ilyennel nem foglalkozik hidd el. Ha kiengeded dolgát végezni akkor menj vele te is, és ha ugat akkor szólj rá.A kutyára is :)
2015. aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Próbáljatok összehaverkodni. Mármint beszélgess pár szót a szomszéddal a kerítés felett, közben határozottan (és látványosan...) szólj rá a kutyára, ha okoskodik. A szomszédot, bármennyire ellenszenves, próbáld nem kioktatni, próbálj barátságosnak, kompromisszumkésznek mutatkozni. Hacsak nem pszichopata, ennyi elég kéne legyen.


Az én kutyám is ugatta a szomszédokat eleinte, szóvá is tették. Mindig következetesen rászóltam, időnként kavicsos palackkal is meghajigáltam (bár ez egy csivavánál nem játszik...), és elnézést kértem, ha csak pár szóban is. Végül már csak akkor ugatott, mikor a szomszéd közvetlenül a kerítésnél matatott, de arról is le tudom állítani. Mióta a szomszédék látják, hogy igyekszem fegyelmezni a kutyát, sokkal kevésbé vannak "kihegyezve" rá.

2015. aug. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ne engedd a szomszéd kerítésének a közelébe,nehogy tényleg megmérgezze,vagy bántsa. A kertes házban az a szép,hogyha zajol a szomszéd vagy az állata,akkor bemegyek a házba,magamra zárom az ajtót,ablakot és kész.Megszűnt a hang forrása.Ellenben egy panelban a környező lakók minden zaját hallod és nem tudsz hova elvonulni.Én is laktam panelban és megőrített éjszaka a hangos veszekedés vagy kutyaugatás.De kertes házban tényleg az a szép hogy nincsenek összenőve a házfalak..Világosítsd fel erről,hogy ne üljön akkor kint az udvaron egész nap.Sokkal rosszabb szomszédai is lehetnének.A miénk hajnalban flexel és barkácsol+ méheket tart és sok kutyát állandóan.Mégsem fenyegetjük egymást,hanem udvariasan megbeszéltük ha zavart valami.

Próbálj jó kapcsolatot fenttartani a szomszéddal.de szerintem nem bűn,hogy pár órát kint van.de tényleg ne engedd a kerítéshez közel,nehogy megmérgezze

2015. aug. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Próbáltunk ezerszer beszélni velük, 30éve kell elviselni , az egész utca utálja mert bolond idegbeteg alkoholista..el sem jut az agyáig bármit mondok sajnos :(
2015. aug. 10. 11:41
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szerelj fel egy kamerát és közöld a szomszéddal, hogy ha a kutyádnak a haja szála meggörbül, akkor készülhet a perre.

Ha ő fel is jelent téged a kutya ugatása miatt, max. kapsz egy ejnyebejnyés levelet a jegyzőtől, de még ez sem valószínű.


Vagy, tegyél olyan nádfonatot a kerítésre. Némi beruházást igényel, de talán működne, hogy a kutya ne lásson át.

2015. aug. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg ugatásgátló nyakörv?
2015. okt. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mivel nem számít csendháborításnak,és ezen a véglényen kívül mást nem zavar,én sem hinném,hogy bármi lenne belőle,még ha el is jutna ez az ostoba a feljelentésig.A kutyára nagyon vigyázz,mert az ilyenektől bármi kitelik :( A kamerás ötlet nagyon jó,lehet elvenné a kedvét fenyegetőzéstől.
2015. okt. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!