Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd pitje ma megtámadta...

A szomszéd pitje ma megtámadta a kiskutyám. Nem történt tragédia, de ezt lehet jelenteni valahol?

Figyelt kérdés

A házuk előtt sétáltunk, a kutyám megugatta a bent levő pitbullt, mire az félretolt egy lécet a kerítésen és nekirontott a kiskutyámnak.


Grabancon fogtam a pitet, és a földhöz vertem párszor, de rendesen megcibálta a kutyám, sőt meg is haraphatta, mert nyüszög ha egy ponton hozzá érek, és a térdemen is van valami foglenyomat.


2013. ápr. 9. 19:30
1 2
 1/19 tetris ***** válasza:
Önkormányzat jegyzőnél kell jelenteni.
2013. ápr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Jegyző, értem. Kösz.
2013. ápr. 9. 19:33
 3/19 anonim ***** válasza:
19%
Igen és kell is. Nyilván a kerítés nem megfelelő. Ennyi erőből ráronthat egy járókelőre is. Egyébként nagyon kell vigyázni a kiskutyákra. A kan pit és más kan is a kis kankutyákra utazik, azok a célpontok. Kan a kiskutyád?
2013. ápr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

:( Borzalmas hogy ilyen emberek vannak akik nem tudják rendben bezárni a kutyát...nem láncra vagy kis kennelre gondolok természetesen, csak hogy a portán belül maradjanak.....

Én már nem is merem sétáltatni a kutyám annyiszor volt baj...és sajnos nem sokat tesz a feljelentés sem.....

2013. ápr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
42%

"A kan pit és más kan is a kis kankutyákra utazik, azok a célpontok"


Ez úgy ahogy van marhaság! Csak az antiszociális kutyák "utaznak" más kutyákra. Az enyém hatalmas, 65 kilós domináns kan, és le se sz@rja a kistestű kutyákat, úgy megy el mellettük, hogy tudomást se vesz róluk. Ha azok "megtámadják", akkor is csak elzavarja őket de nem bántja. Egyedül a hasonó termetű kutyáknak mutogatja magát és testjelekkel jelzi, hogy ő a valaki, de nem utazik senkire!


A kérdésben szereplő veszélyes gazdát pedig tényleg jelenteni kell a jegyzőnek, különben sosem javítja ki a kerítést!

2013. ápr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

Nekem estim van és egy dobermannom mind a kettő fiú és tökéletesen kijönnek a barátnőm csivijével aki szintén fiú és ráadásul ő provokálná a "nagyokat" de max westie szokta néha leütni a mancsával mikor már órák óta csipog neki....pedig a kis "majminak" hárem-je is van :)


Tehát szerintem nem normális a támadás a fiú kutyáknál....

2013. ápr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%
Azt a részt ne felejtsd el, amikor megtanítod a saját kutyád, hogy ne hergelje házőrzőket...
2013. ápr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
29%
Az én kis tacskó kan kutyámat a szemem láttára harapta torkon egy kiszabadult hatalmas keverék kan kutya. Le lehet pontozni, de így igaz. Velem volt egy szuka is. Azt csak megszagolta és egyből nekiesett a kis kannak.
2013. ápr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%
Értjük. És te egy esetből kreáltál egy általános igazságot...
2013. ápr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

nah van itt okoskodás, nem mondom.


először is a keverék kutyáról ne írjuk már azt hogy pit. ha egy pitet hergelnek és idegileg sem túl tökéletes azt nem ússza meg senki ennyivel. hadd be linkelgessek be videókat pites támadásokról tanulság gyanánt. a legszebbekben is a pit SAJÁT GAZDÁJA ököllel veri jól láthatóan tiszta erőből a kutya fejét miközben mások is oda-oda csapkodnak hogy engedje már el a szájába fogott kistestű kutyát. egy másikat pedig a gazdája egy övvel vagy pórázzal kezdett el folytani úgy hogy a pit első lábai a levegőben voltak mire nagy nehezen elngedte az is a kistestű kutyát. a többit meg már le sem írom mert ahhoz 18as karika kell. fontos megjegyezni hogy még ezeknél a könnyű eseteknél is a gazdák jelen voltak. ahol nem ott futottak vagy fegyver került elő maxi, esetleg több ember esett a pitnek, de elnézést én még olyan pites támadást nem láttam ahol a kistestű kutya és annak gazdája ilyen lazán megmenkülnek.


másodszor. tök mindegy a méret, tök mindegy a fajta. az felér egy bunkósággal hogy a kutyádat hagyod hogy janiskodjon befele egy bezárt kutyának. lehet lepontozni de mindketten megérdemeltétek. normális emberek elhaladnak az utcán a kutyáikkal de nem állnak le bámészkodni és főleg nem hagyják szemtelenkedni a kutyájukat.


harmadszor, lényegében már elmondták hol tehetsz feljelentést. ugyanis az valóban nem járja hogy egy kutya kénye kedve szerint kimászhasson és rettegésben tartsa az arra járókat. én még az orvosokat is felkeresném ezügyben főleg ha a kutyának nincsenek meg az oltásai akkor lehetséges hogy nektek szükséges lesz a harapások miatt. persze ezt az állat és a humán orvos mondja majd meg mindkettőtök esetében.


negyedszer. kedves 3as válaszoló. a hihedelmed nagyon is téves bár érthető miért hiszed ezt. általában a kistestű kutyáknak sokkal több mindent megengednek (lásd, a gazdi hagyta hogy az övé ugassa a pitet, tehát hergelte) így nagyon sok esetben a kistestű kutyák saját maguk keresik a bajt. most nem térek ki dominanciára meg testbeszédre meg minden olyan dologra ami mindezt alátámasztja. javaslom informálódj még egy kicsit a kutyák és a manapság szokásos kutyatartás terén hogy megvilágosodj és többet ne akarj ilyen butaságokat kijelenteni.

2013. ápr. 10. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!