Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik legyen? Tudnátok pár...

Melyik legyen? Tudnátok pár meggyőző érvet?

Figyelt kérdés

A nővérem fajtatiszta kiskutyát szeretne, vagy akár közepeset, viszont én a menhelyről egy közepes termetű KEVERÉKET szeretnék. Ő csak azért menne bele a közepes termetűbe, mert hogy fajtatiszta. (mindenáron fajtatisztát szeretne) Illetve félnek a nagytestű kutyáktól, mert a mamámat régen megharapta egy. Továbbá nem vagyunk következetesek... Ez abban nyilvánul meg, hogy eddig minden közepes termetű kutyánkat elajándékoztunk, mert a fejünkre nőttek. De akkor én kicsi voltam, és most kezdem érezni, hogy hogyan is kell egy kutyát nevelni.

Tehát, az lenne a kérdésem, hogy ti melyiket választanátok, és hogy mi az érvetek a választott mellett.



2015. aug. 10. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezerszer feltetted már ezt a kérdést. Olvasd vissza az ottani válaszokat!
2015. aug. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha fajtatiszta kutyat akrasz, akkor nagy esellyel nem fog orokolni betegsegeket, de ez NEM garantalt. A torzskonyvezett kutyak dragak, 100.000-nel kezdodnek, az altt csak szaporitos kutyat talalsz ami olyan mint egy menhelyi kutya. A kolykokkel 24 oraban foglalkozni kell. Ne ertsd felre, de fogsz tudni aludni igan nem olyan sokat. Le kell vinni oket WC-re rengetegszer. Draga kolykoknek valo tapot kell adni neki. Es az sem biztos, hogy fel evwn belul nalatok lesz a kolyok, mert ki tudja, hogy mikor kerultok sorra.


Menhelyi kutya:nem kell kezdetben foglalkozni vele 24 oraban, ha nem kis kolykot vesztek magatokhoz. Nagyobb valoszinuseggel hoz magaval betegseget a szuloktol, mert ko tudja hogy kicsoda volt az elodje.


Barmelyiket valsztjatok sokat kell ahoz foglalkozni vele hogy a csaladotok tagjava valjon es mivel, hogy azt irtad, hogy nem vagytok eleg kovetkezetesek jarjatokJO kutyaiskolaba ott segitenwk tanacsokkal is.

2015. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Masodik vagyok

Bocs ha van benne hiba es ha nem tudjatok eldonteni milyen fajtat valasszatok akkor inkabb mentsetek meg egy menhelyi kutyust

2015. aug. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ismet en

Nekem utcarol van kutyam es imadom nagyon okos es jarunk kutya suliba13/L

2015. aug. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

a nővérednek van több száz ezer forintja fajtiszta kutyára?azzal ám szerződés is szokott lenni,ivartalanítási kötelezettség,megfelelő körülmények stb.ismerek olyat akinek a tenyészőtő még évek után is a nyakára jár,hogy jól tartja -e.

ez nem általános,de a 100ezres nagyságrendű ára igen.

szerintem is jobb a menhelyi,ezzel megmentetek egy ebet. vidd el egy menhelyre hogy nézze meg milyen kutyák vannak .ez nem olyan mint a bolt,hogy kiválasztom előre mit akarok és leemelem a polcról.

2015. aug. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Minden közepes testű kutyánkat elajándékoztuk, mert a fejünkre nőttek" - ennek alapján azt gondolom, semmilyen kutyát ne vállaljatok.

Ha mégis, akkor pedig csak és kizárólag úgy, hogyha vállaljátok vele a kutyaoviba, majd kutyaiskolába járást. Ott ti is megtanuljátok, hogyan kell nevelni egy kutyát.


További kérdések merültek fel bennem: a nővéred MIÉRT szeretne fajtatiszta kutyát, és MILYEN fajtát szeretne (miért pont azt?). Van-e pénze rá, hogy megbízható tenyésztőtől vásároljon fajtatiszta kutyát, aminek ára fajtától függően 100 ezertől a csillagos ég? Ha ezekre válaszoltok, könnyebb tanácsot adni.

2015. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tenyésztőtől akar... De ez a téma mindegy is. Igen, kutyaovi, kutyasuli alap lesz.(: Megfogom tudni nevelni, nem fog a fejünkre nőni. Régebben volt egy közepes termetű kutyánk... Már lassan 7 hónapos volt, és a mamám a szemébe nézett, és a kutya nekiindult, morgott. Nem tudjuk, de azóta nem vállaltunk be kutyát... Már alaposan utánanéztem a falkavezérségnek, az iskola/óvoda árának, stb... Én olyan érvekre gondoltam, mint pl: Egy menhelyi kutya hálásabb, hűségesebb, vagy tanácsok, hogy ne nőjön a fejünkre, ha még egyáltalán vannak, mert az összes oldalt elolvastam róla.
2015. aug. 10. 11:17
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tenyésztőtől akar, akkor az a kutya nem lesz fajtatiszta, ellenben nagy az esély, hogy lesz vele egészségügyi és/vagy viselkedésbeli probléma, valamint a szaporítást támogatnátok.

Tehát a válasz ezek után egyértelmű: menhely.

Fiatal, nyugodt természetű, nem ijedős, nem agresszív kutyát válasszatok.

2015. aug. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! :) Végre valaki kimondta:D Én kölyökkutyust szeretnék, 1 év alattit, ami lehet akár 3 hónapos is. Arról is megtudják állapítani, hogy higgadt, nem ijedős, stb?
2015. aug. 10. 11:26
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért javasolnék fiatal felnőttet, mert annak már jobban megállapítható a természete, és nehezebb eltolni a nevelését :). A kölykön is látszik, ha ijedős, olyat ne válasszatok (félénksége miatt akár agresszív is lehet, magyarul félelemből haraphat, és nehezebb a nevelése).

Ha kölyköt választasz, akkor legyen a kutyus élénk, játékos, ugrálós, örömmel, vidáman, farokcsóválva rohanjon oda hozzád első látásra is, ugráljon rád, de ne kezdjen el erősen harapdálni. Ha tapsolsz egyet, vagy leejtesz egy kulcscsomót, ne ijedjen meg, ne rohanjon el, elég, ha csak felfigyel egy pillanatra. A normális, jó idegrendszerű, de még természetesen neveletlen kölykök így viselkednek.

Aztán ha megvan a kutyus, és hazaviszitek, az első naptól kezdve következetesen nevelni kell, nyugodtan, de határozottan. Sok sikert nektek! (Majd írj, ha megvan a kiválasztott eb. :)

2015. aug. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!