Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálják ezt a kutyák...

Miért csinálják ezt a kutyák terület védés, ugatás közben a másikkal? (link, video)

Figyelt kérdés

Sok videóban láttam, ahol több kutya ugat, védi a területét, hogy van egy domináns, és az maga mögé akarja utasítani a többit. Mint ha azt akarná, hogy az ne ugasson, maradjon hátul...pedig együtt biztos többre mennének egy éles helyzetben. Nálunk 3 kutya van, és nálunk sose volt ez, pedig az egyik 11, a másik 5 éves, a 3. pedig 8 hónapos. Illetve sok olyan videót is láttam, ahol mind 2 kutya hevesen őriz, és nem is zavarják egymást ebben.


Pár videó, mire is gondolok:


https://www.youtube.com/watch?v=gNXmPD2JxMk

https://www.youtube.com/watch?v=ZvOHhb2nwjk

https://www.youtube.com/watch?v=1mObCtOByxY



2015. aug. 13. 13:45
 1/9 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=tpocb2RgVH4

Itt pl. egészen eldurvul. Egy ilyen nagy hiba lehet éles helyzetben, ha egymással foglalkoznak, és nem a veszély elhárításával.

2015. aug. 13. 13:48
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálja. A kan van elől ő ugassa az idegent, a szuka meg ugassa a kant. Miért?
2015. aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen durva, mint a videokon, akkor ez a rossz nevelés miatt van. Nekem is volt két kutyám egyszerre, de én már egy rámordulásnál olyan pofont adtam a kutyának, hogy ne morogja meg a másikat, aki kb nem csinált semmit, hogy le is neveltem erről gyorsan... aki nem foglalkozik a kutyáival, olyannál fordul elő, hogy egymásak mennek.És itt nem az ugatásról beszélek, amit az utolsó írt.
2015. aug. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt tudja valaki, hogy az utolsó videonál mi az oka annak, hogy meg sem próbálják átugrani azt a kis kerítést?
2015. aug. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Gondolom azért, mert az már nem az ő területük lenne...jó pásztorkutya meg nem provokál, nem szívesen harcol területen kívül.
2015. aug. 15. 16:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Pedig valahol azt olvastam, persze nem tudom mennyi a valóságalapja, hogy pont a pásztorkutyák olyanok, hogy még az utcát is magukénak gondolják. De lehet, ez csak azokra a kutyákra vonatkozik akiknek korlátozottabb területük van, nem ilyen legelő mint a videon.
2015. aug. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ezen már én is sokat gondolkodtam. nálunk nem támadnak szerencsére egymásra a kutyák (se az ugatás, se más miatt). az egyik 6 a másik 20 kg. mikor viszont jön a szomszéd puli csak a kicsi "acsarkodik" vele a kerítésnél a nagy pedig hátulról nézi. mikor a puli már nagyon közel jön a kerítéshez és nagyon kapdos a kicsi fele a nagyobb kutya nekiveti magát a kerítésnek majd visszamegy hátrébb :) a puli ilyenkor mindig megijed és ő is távolabb megy. olyan mintha a nagy valamiféle szülő szerepbe képzelné magát, mint amikor a vadállatok tanítják vadászni a kicsinyeiket- hagyják, hogy had próbálkozzanak, viszont amikor elmenekülne a zsákmány, megállítják.

ha nekem is így egymásra támadnának a kutyáim, biztos h nem lehetnének felügyelet nélkül együtt. az egyik videón ha a káj kicsit erősebbet harap, vége a kiskutyának...

2016. jún. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kerdezo,az utolso videodban egyaltalan nem durvul el :) Az csak fenyites es jogos.Kutyak kozott altalaban van egy falkavezer es az a legtapasztaltabb legerosebb kutya akinek tobbek kozott az is a kutelessege,hogy megvedje a falkatagokat,ez a megvedes abbol is all,hogy nem engedi a fiatal tapasztalatlan egyedeket fejjel belerohanni a veszelybe. Azon a videon egy fiatal tapasztalatlan egyed hibat kovetett el es meg lett fenyitve. Ha eles helyzet van is pl medvet farkast kergetnek akkor a falkavezer van az elvonalba mindig es ot nem szabad elkerulje mas falkatag,ez naluk torveny,ha eldurvul a dolog es nem lehet "szepszoval" elintezni vagyis verekedesre kerul a sor akkor termeszetesen a tobbi kutya is segit a falkavezernek de addig mogotte a helyuk.
2016. jún. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Es hogy erthetobb legyen:

Ez ugy mukodik mint amikor te is mint "falkavezer" elvarod a kutyadtol,hogy csak kizarolag akkor tamadjon ha te ugy iteled meg a helyzetet,hogy szukseges es parancsot adsz ra. Vagy seta kozben nem engeded,hogy az elre torjon(huzzon porazon) hanem mogotted vagy melletted a helye.

2016. jún. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!