Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell házörző papír egy kutyának?

Kell házörző papír egy kutyának?

Figyelt kérdés
Ismerösöm azt mondta, van valami papír, valami házörző kutyának kell, hogy kivan oktatva, meg levizsgázva, és adót kell utána fizetni. Mert, ha nem akkor ha betörnek, és megsebesíti az embert, akkor az bűn vagy mi. Én még ilyenről nem hallottam. Igaz ez?
2010. márc. 9. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
A kerítésre ki kell tenni egy figyelmeztető táblát, hogy a kutya harap. Ha az ki van téve jól látható helyre, akkor ha betör valaki és a kutya megharapja, nem lesz belőle gondod.
2010. márc. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt kell kitenni, hogy harap, hanem azt, hogy kutyával őrzött terület.
2010. márc. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz, butaságot mondott az ismerősöd.

A kapura, jól látható helyre kell táblát kitenni "kutya harap", vagy "kutyával őrzött terület" felirattal.

Illetve azt kell biztosítani, hogy a kutya ne tudjon kinyúlni a szájával a kerítésen, mert ha egy idióta kisgyerek benyúl, vagy a kutya kidugja a buksiját, hogy kiszagoljon, és odakap valakinek, azért téged büntethetnek meg.

2010. márc. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van aogyan az előttem levő írta. De már megbocsássatok ki a franc talál ki ilyen hülyeségeket mint ami a kérdésben szerepel ?? Engem kezdenek idegesíteni az ilyen tudatlan emberek :S Terjesztik a hülyeséget....
2010. márc. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos hiába írjátok ki, hogy a Kutya harap vagy Kutyával őrzött terület, ez nem ment fel senkit a kutyája által okozott sérülések felelősségének vállaláűsa alól. Ha egy idegen bemegy és a kutyátok megharapja, akkor sem az idegen lesz a hibás, hanem a kutya meg a gazdája. :-((( Ez van a jogszabályban, én se értek egyet vele, de akkor is ez van.
2010. márc. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!