Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szökik a kutya, miért...

Miért szökik a kutya, miért nem hallgat rám? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

3 hete költöztünk el, a kutya amikor nyílik a kapu, már indul is a környékre, amit mi jó szemmel elnéztünk 1 hétig (Lehetséges, hogy ez is egy hibaforrás?). 2 hete már úgy ment el hogy szinte nem is volt látható, ezért este-éjszaka kb.3 órán át ki volt kötve lánchoz (fél a lánctól, ezért ha valamit csinál általában kikötjük, és az esetek 80%-ban tanul is belőle),ezután nyílt a kapu nem ment ki (utcán nyírtam a füvet,VÉGIG a kapuban állt és nem tette ki egy mancsát sem). Ma és tegnap eljátszotta ezt újra, tegnap éjjel végig ki volt kötve és most is. Amikor kiszökik és szólok neki rám néz és megy tovább.

Kérdéseim a következők:

-Jó döntés ilyenkor kikötni? Olvastam egy oldalt ahol meg kellene dicsérni amiért visszajött,de én ezt kétlem.

-Direkt nem megyek utána, mert mások mondták, ha megyek akkor ős is megy mert látja, hogy a gazdi is jön. Ha nem megyek utána, de szólok neki, hogy gyere vissza akkor miért nem jön vissza? Problémás a "gyere ide" parancs nála mert nem igazán szokott rá hallgatni

-Ha ne kössem ki, akkor mit csináljak vele?



2015. aug. 14. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Vidd sétálni, a jóég áldjon meg téged. Először kiengeded egyedül(?) aztán meg fel vagy háborodva, hogy miért megy ki egyedül. Aztán az unatkozó kutyát kikötöd, hadd unatkozzon még jobban... azután megint meg vagy lepve, hogy miért szökik meg. Őszintén remélem, hogy csak átszöktél ide a "családi kapcsolatok" kategóriából trollkodni (ott gyakorlatilag már napi 1-2 valódi kérdésnél nincs több) mert ennyire tájékozatlan és buta ember nem tarthat kutyát.
2015. aug. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem egyedül engedtem ki először sem, hanem voltak nálunk és engedtük ki őket és addig itt volt a környéken, de amikor jöttünk be, jött be ő is velünk.

Csak úgy nem szoktam kikötni, csak ha valami rosszat csinál, most is kiszökött, ezért van kikötve most is.

2015. aug. 14. 19:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne kösd ki.

Tanítsd meg neki, hogy parancsra odamenjen hozzád (behívás). Erre legjobb egy kutyaiskola.

Ne engedd, fizikailag akadályozd meg, hogy kimenjen a kapun.

Mindennap vidd sétálni, futni, játszani, eleinte pórázon, amíg nem behívható. Neveld, tanítsd mindennap, foglalkozz vele.

Ha hívásra visszajön, valóban meg kell dicsérni, jutalmazni, hogy mindig szívesen menjen oda hozzád hívásra (ne úgy, mint most).

2015. aug. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hasznos válasz volt! :)
2015. aug. 14. 19:06
 5/5 anonim ***** válasza:

A napi séta kell neki, de nem egyedül, hanem a gazda felügyeletével! Amíg nincs lemozgatva minden nap, addig a behívással és szökés leszoktatásával fölösleges próbálkozni is.

A behívás alap nevelési téma, ehhez tudnod kell kommunikálnod a kutyáddal. A kérdésed alapján nem tudod nevelni, így én is a kutyasulit ajánlom, olyat, ahol a behívásra, szocializációra nagy hangsúlyt fektetnek!

A szökést pedig vedd komolyan! Komoly bírság jár, ha hagyod szabadon kóborolni, számára is nagyon balesetveszélyes és ha bármilyen kárt okoz, téged fognak beperelni!

2015. aug. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!