Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eltanácsolták a kutyámat a...

Eltanácsolták a kutyámat a kutyasuliból, mert nem lehet visszahívni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2015. aug. 16. 09:29
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
20%
Mondjuk ez a bottal ütés, meg rugdosás nekem sem szimpatikus. Nekem egy nagytestű domináns kanom van, eleinte párszor eljátszotta, az alkalmi süketet, de kapott egy-két nyaklevest, és azóta a "hallása" is jobb lett, bátran elmerem engedni. Nálunk a tükör suli az vicc volt, egy domináns munkavonalú kutyának kevés. Na de ilyet még én sem hallottam, hogy rugdosság, bottal ütik a kutyát hagyományos suliba.
2015. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
84%
Bármelyik iskola is az, ma már a VB szintű versenyzők sem terrorizálják a versenykutyáikat. Az az iskola egy elmaradott szemléletű, még akkor is, ha "eredményesek" Bár jó lenne tudni, hol eredményesek?
2015. aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Sajnos, vidéki suli, és nincs konkurencia. Egyértelműen játszani akart, de itt nem szabad egymáshoz engedni a kutyákat, mert a kutya csak a gazdájával lehet, se futtató, se közös séta, és az enyém ezt most megszegte. Elfutott, és kergetőzni akart, (se morgás, se ugatás nem volt)de ezzel a viselkedéssel megzavarta a kiváló versenykutyákat.

Azt mondták, hogy mertem elengedni, mikor nem tudom visszahívni, mert egy neveletlen, hülye kutya. Az egyik , aki meg akarta rűgni, azt mondta, már rég el kellett volna altatni(. (gondolom, velem együtt, hiszen én nem tudtam megnevelni(:

2015. aug. 16. 19:09
 24/37 A kérdező kommentje:
Nincs más kutyasuli a környéken, így majd megpróbálom könyvekből olvasottak alapján nevelni, nincs jobb ötletem. Itt már mi vagyunk az egyes számú közellenség.
2015. aug. 16. 19:12
 25/37 Andizsuzsi ***** válasza:
70%
Tényleg, miért engedted el, főleg ha tudod, hogy nem behívható?
2015. aug. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Mert eddig bárhol voltunk, (erdőben, mezőn, parkban, téren) mindig visszajött hívásra, sőt max 10 méterre ment el tőlünk. Ez a dolog meg egy zárt helyen történt, nem kellett attól tartanom, hogy elfut, vagy balesetveszélyes helyzetbe kerül. Arra viszont nem számítottam (ebben tudom, nagyot hibáztam)hogy ennyire nagy baj lesz az, hogy barátkozni akar(: Alapvetően nagyon barátságos emberekkel és kutyákkal is), és ebből a kutyás közegből nem tudtam visszahívni. Örültem, hogy meg tudtam fogni, pont mielőtt szétrúgta volna a fejét az egyik kutyatulajdonos. Már lendítette a lábát, mire el tudtam húzni.
2015. aug. 16. 20:31
 27/37 anonim ***** válasza:
76%

Szégyen az a suli. Én is munkakutyás vagyok jó pár évtizede. De ilyen hozzáállással még nem találkoztam, pedig jó pár iskolát ismerek, ahol sportkutyákat képeznek.

Sajnos, vidéken nem minden utcasarkon van iskola. nem tudnál a környéketeken körülnézni? Pesti vagyok, de hozzánk járnak Pest környékéről is néhányan. Vállalva az utazást is legalább a hétvégén.

2015. aug. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
41%
Mondjuk az azért alapvető, hogy kutyasulin nem engedjük el engedély nélkül a kutyát. Ott is, ahol alapvetően cél a szocializálódás, haverkodás, játszás.
2015. aug. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Nagyon messze élek Budapesttől(: Itt közel-távol nincs másik suli. De úgy gondoltam, ezután nem viszem többet, mert tényleg nagyon rossz úgy menni valahova, hogy mindenki kinéz és utál téged(:

Az az igazság, hogy rengeteg szakirodalmat olvastam, mielőtt ezt a kutyát megvettük, szóval elméletben elég sokat tudok a kutyanevelésről, de most csütörtököt mondtam(:


Majd ezután megpróbálom én nevelni, kutyasuli nélkül, más lehetőségem nincs(:

2015. aug. 16. 21:47
 30/37 A kérdező kommentje:
Azért, mielőtt megköveztek, nem kiképzés volt, hanem egy kirándulás egy zárt táborban, és minden kutya szabadon volt. A suliban még sosem engedtük el.
2015. aug. 16. 21:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!