Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A napokban gazdája lettem egy...

Zsoltee25 kérdése:

A napokban gazdája lettem egy 6 hetes németjuhász kiskutyusnak! Segítséget kérnék tapasztalt gazdáktól, hogy mikor és miként kezdhetem el nevelni? Szabad-e büntetni a kutyust, illetve hogy tudom neki megtanítani hogy bizonyos dolgokat ne csináljon?

Figyelt kérdés
2015. aug. 16. 14:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Huhh hát ezt nem tudtam... Izsákról való a kutyus.A szülőknek mutatta a törzskönyvét és fel is ajánlotta hogy lehet kérni a kölyökre is, de mivel otthoni célra vettem így nem éltem a lehetőséggel.Megpróbálok majd jó gazdája lenni és szeretni fogom. Bízom benne hogy ez "is" elég lesz hogy egészséges lelkivilágú nagy kutya legyen, még akkor is ha előbb került ki a falkából ezek szerint.
2015. aug. 16. 16:42
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, igen. Tenyésztő törzskönyv nélkül nem ad el kiskutyát, nincs ilyen, hogy felajánlja, az jár a kölyökhöz. Ez egy szaporító. Hogy a szülők tényleg azok-e, amelyeknek a törzskönyvét mutatta, arra sajnos ilyenkor semmi garancia nincs, hiszen pont a kölyök tk.-e igazolná ezt, ami nincs.

Ettől függetlenül nem lesz nagy baja attól, hogy 6 hetesen elhoztad, most már úgyis mindegy. Viszont reménykedj, hogy ne legyen pl. diszpláziás, mert a szaporítók nem szokták szűrni a kutyájukat erre a betegségre (sem), és a német juhászoknál sajnos nagyon gyakori. Figyelj az etetésére, hogy ne nőjön hirtelen, ne terhelődjenek az ízületei (ebben állatorvos tud tanácsot adni).

Neveld, tanítsd, szeresd, és reméljük, nem lesz semmi baj vele.

2015. aug. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már ezt a tenyésztő nem ad törzskönyv nélkül, egyik barátomék MEOE által bejegyzett tenyésztők. Megkérdeztem, és ha nem kell törzskönyv akkor nem kérik ki. Ennyi.
2016. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!