Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweilert?! Mi a véleményete...

Rottweilert?! Mi a véleményetek kedves hozzáértők?

Figyelt kérdés
Kérem szépen mindazok segítségét akik jártasak e kutya fajtában. Vásárlás előtt vagyok és kinéztem magamnak egy tenyésztőt az alábbi párosításból: [link]

2015. aug. 16. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nem akarod versenyeztetni (amit kétlek szaktudás hiányában) akkor teljesen felesleges több százezret kiadni csak azért mert sikeres szülei vannak.

Nekem bullom van de nem akartam 300at adni érte, ezért egy kisebb olcsóbb helyen vettem.

Az egyetlen dolog amit nagyon komolyan kell venned az az egészség. Legyenek tesztjei. Nem tudom, hogy a rotinak milyen jellegzetes betegségei vannak de amit le lehet tesztelni pici korban azt le is szokták. Nézz utána hogy milyen jellegzetes megbetegedései lehetnek és kérdezz rá a tenyésztőnél hogy letesztelte-e. Ha nem akkor húzz onnan. Csak olyat vegyél amelyik egészséges. Erre figyelj nagyon.

2015. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

ha van gyermek akkor nem javasolnám gyermek mellé

Ha nincs akkor egyébként kiváló őrző védő fajta

2015. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szép eredmények, szép kutyák. ha van pénzed rá,szerintem nem lehet nagy mellényúlás.
2015. aug. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

Nem vagyok szakértő, előre leszegezem...

Viszont volt egy ismerősöm, akinek egyik pillanatról a másikra megbolondult a rottweiler kutyusa... Mindenkit támadott, Őt is megtámadta, halálos sebeket ejtett rajta, végül a gazdája lelőtte... Nem szeretek erről beszélni, mert nem érdemli a kutya, hogy ezt tegyék vele, és inkább az embert hagytam volna veszni, mint Őt, dehát megtörtént... Nagyon megoszlóak a vélemények erről a fajtáról. Nagybátyámnak van, és annyira szereti, mint még semelyik állatát. Viszont szerintem egy fajtamentőtől jobban megérné, és segítenél is! :))

2015. aug. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Kell hozzáértés és iskola a fajtához. És igen ,bekattanós fajta, nagyon keményen kell fogni,mert egyik pillanatban békésen bambul, aztán már rajta van egy kutyán emberen és marcangolja,különösebb előjel morgás csaholás nélkül.
2015. aug. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem pont ebben a fajtában vagyok jártas,de szerintem ez a döntés rajtad áll. Annyit azért tényleg érdemes átgondolni, hogy mennyire lesz 'kihasználva' az, hogy a kiskutyák felmenői között ennyi szép eredmény áll. Ha versenyeztetni szeretnéd, nagy valószínűséggel sikeres leszel, mivel nem lesz fajtahibája (legalábbis ritka az ilyen minőségű tenyészetekben). Ha viszont nem fogod vinni ilyen helyekre, lehet, hogy nem éri meg annyira. Mindenképpen egészséges kutyád lenne, ami hatalmas előny, mert megjegyzem én is rendes áron vettem jó tenyészetből kutyát, és ""csak"" egy családi viszont egészséges és szép kutya lett belőle. Ha a pénz nem gond, szerintem megéri,hogy biztosan ne legyenek nagy gondok az egészségével,a szépség pedig már egy más kérdés :) Ha úgy gondolod, nézz utána egy kevésbé híres de megbízható kennelnek, ott is kapsz szép kutyát és remélhetőleg egészségeset, olcsóbban. Sok sikert!
2015. aug. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Rottweileres Gazdi ***** válasza:
100%
Én gyerekkorom óta rottwieler-ek között nőttem fel és nem volt semmilyen probléma erről a "bekattanásról" meg az a véleményem h ha egy kutya tudja h ki a falka vezér az nem mer rátámadni a gazdájára mert egy kutyának a gazdájától jó értelemben "tartania" kell egy kicsit meg amugy sem értem h akinek nem volt soha ilyen kutyája az minek jön ide commentelni nekünk sok ilyen kutyánk volt mert tenyésztettük is őket és semmilyen probléma nem volt ... Imádják a gyerekeket !
2015. aug. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
nekem 22 éves cswak rotim van. semmi baj nincsen velük, gyerekbarátok, intelligensek, szófogadók. nincsenek sosem láncon. ha kölyköt veszl, akkor mérlegeld, hogy mi a célod vele. csak otthonra akqarod kiállítás, versenyenyeztetés nélkül, akkor felesleges 40-nél többet kiadni rá. már 30-35-ért is kapni szép formájúakat. a kutya idegrendszere a te neveléseden fog múlni, sokat kell vele foglalkozni és akkor nem lesz vadállat.
2015. szept. 4. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Jónak tűnik, nyugodtan megveheted. 20 éve vannak rottweilereim, gyerek mellé nem vennék mást. Rottweilerhez hasonlító fekete kutyát ne vegyél, akkor inkább még gyűjts. Van egy 4 hónapos szuka kutyánk, egyik lánytestvére még gazdira vár.
2015. nov. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!