Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever és német...

Golden retriever és német juhász. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

sziasztok!

vettem egy goldit és egy német juhászt (kölykök)

ha megnőnek nem fogják majd bántqni a leendő kisbabámat?

mert bent szeretném tartani

egyáltalán biztonságos lene bemt tartani őkrt?

és nektek mennyi időbe telt míg betanítottátok akármeiket is ülni,szobatissztaSág,akkor egyen amikor adok nekiés pl az asztalról ne vegyen el semmi kaját?

sétáltatni lehet őket együtt?


(az udvaron azért nem akarom tartani mert be van parkosítva teli virágokkal+a ház bár nem emeletes szinte nagyobb mint az udvar,tehát bent nem lenne hely hiányuk.persze nyilván kint is lennének csak nem állandó jelleggel)

kocsiba utaztathatnám őket?úgy hogy ne legyen ha be megyek pl a boltba 10percre


2012. jún. 26. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Hű hallod nagy fába vágtad a fejszédet! Két nagytestű kutyát házban tartani?? Ha úgy neveled őket, a kisbabádat őrizni fogják, nem megenni. Én a benti tartást nem igazán javaslom. Még a golden retriever éppen ellakna, de egy német juhászkutya nem. Akármennyit mozgatod, a német juhász kint szeret lenni. Szaladgál, őrködik, intézkedik. Nekem így viselkedett az egykori juhászkutyám. A tanításuk nem nagy ördöngösség, könnyen tanulnak. két hónapos koruktól kezdve el lehet kezdeni. sétáltatni együtt lehet őket, persze laza pórázzal. Ha neveletlenek, nagyon erősek lesznek ketten. Bár ha egymáshoz szoknak is, lehet nem veszi egyik másik jó néven, ha a társa állandóan mellette van. Kocsiban is megférnek, ha külön lesz mindkettőnek szállítóládája. Szerintem a kertnek egy részét füvesítsd be, telepítsd át a virágokat, tetszik nem tetszik, de kerítsd el a kutyáknak azt a részt. Csak a javukat szeretném, a lakás börtön nekik, amikor ott a kert is. Virág mellett is lehet kutyát elzárva tartani.
2012. jún. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Mind a kettő energikus kinti, kerti kutya. Én nem tartanám őket lakásban.

A retvier hajlamos elhízásra ha nem mozog.. a német juhász meg szerintem igényli a hosszú futásokat, a helyet. Egyik sem lakásba való, nem is beszélve a koszról amit két nagy kutya be tud hozni majd a házba. Az meg hogy autóztatni akarod, oké, de megintcsak a kosz. Gondolom neked is számít a kocsid belülről. Hacsak nem kialkakítasz egy spec. kutya hátsó ülést, bebrorítod, rács meg minden kell hozzá.

Mégvalami, két ekkora kutyát bent akarsz a lakásban wc-tetni?:)) Az egész lakás/ ház büdösebb lesz rövid időn belül mint egy pöcegödör.

Én a helyedben a kertedben gyorsan kialakítanék egy szép kis kennelt a kutyáknak, minél előbb ha már megvannak és az lenne a helyük. Amíg kicsik gyorsan megszokják az új helyüket.Ha meg otthon vagy kiengeded a kertbe őket és felügyeled h ne legyen baj, ha meg akarod be a lakásba.

Lehet h elvetemültnek tartasz a fenti véleményem miatt, de rengeteg nagy kutyánk volt már, német juhász is és sztem mindig azt kell nézni hogy a kutyának mi a legjobb.

2012. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Nyugodtan bent lehet őket tartani a házban. Valójában a sok barom ember miatt lakásban tartani kutyát ezerszer biztonságosabb, mint kertben. Egyik sem fogja bántani a gyerekedet, legalábbis ha megfelelően neveled őket, szóval ez csak és kizárólag rajtad múlik. Én ajánlanám, hogy keress fel egy igazán jó sulit, tanuld meg, hogyan tudod rendezni a viszonyodat a két kutyával, hogyan tudod őket kellően lefárasztani, hogy ne legyen semmi gond.


A szobatisztaság általában 2-3 hét, bár hogy egyszerre két kölyökre kell figyelned, lehet, hogy picit több lesz. Hogy ne lopjanak, ahhoz szabályt kell felállítanod, de ehhez első sorban kellő tekintélyt kell szerezned magadnak a szemükben. Ha nem tudod, hogy kezdj bele, akkor szintén a sulit ajánlom.

Az ül, fekszik, stb. alap feladatok nekem a Svájci Juhászomnál úgy fél-egy órát vettek igénybe összesen. Mind a goldi, mind a nj egy nagyon értelmes, tanulékony fajta, megfelelő módszerrel nem lesz nagy kihívás a tanításuk.

A sétáltatásnál ajánlom, hogy eleinte, az első fél-egy évben főleg külön-külön foglalkozz velük, hogy mind a kettőjüket megfelelően becsatornázd magadhoz, csak így tudsz kellő tekintélyt szerezni magadnak, csak így tudod a megfelelő kötődést kialakítani bennük feléd és csak így tudod elérni, hogy igazán fegyelmezettek legyenek majd. Utána persze már nyugodtan sétálhatsz mind a kettővel egyszerre.

2012. jún. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi ;) akkor azt hiszem az lesz a legjobb ha megveszem a szomszéd telket(nm olyan nqgy de szerintem bőven elég)és szépen elkerítem.

és lehet kapni vqlahol olyan dolgokat amik egy adrenalin parkban vannak?mert akkormár legAlább ott se unatkpznának.

2012. jún. 26. 15:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! ha első kutyás vagy, akkor vidd el őket kutyaoviba! Nem lesz semmi gond, csak ne hagyd, hogy a fejedre nőjenek!:) Vagy kinti vagy benti kutya legyen, mert télen necces a ki-be szaladgálás. Nekünk azt mondta az állatorvos, hogy ha lehet ne engedjük be télen, mert megfázik. Mintkét kutya jól bírja a hideget. Sok sikert!
2012. jún. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

szia! én már írtam, szépen le is pontozták a válaszomat. Nos, aki utánam írt, minden jó tanácsa mellett valószínű nem tartott még ő sem 2 nagy kutyát házban, vagy semmilyen kutyát sem inkább...

Mint mondtam--- és le lehet pontozni---- ezek kerti/kinti kutyák!

És ha ezek az első kutyáid jól bevállaltad, főleg ha van gyereked, férjed és családod. Ha pedig komolyan akarsz velük foglalkozni, ezekhez idő kell.

2012. jún. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 16:01


Imádom, mikor valaki úgy alkot megállapítást, hogy fogalma sincs arról, akiről beszél. Kedves, értelmes barátom. Jelenleg egy nagy testű kutyám van, igen, lakásban. 3 évvel ezelőtt két nagytestű és egy kistestű kutyám volt, szintén lakásban. Ezek közül kettő mentett, rehabra szoruló eb volt, akiket nem tehettem ki az udvarra, hogy akkor majd ott szocializálódjanak az emberekkel. A kutyának nem jó kint a kertben, a gazdája nélkül, főleg míg fiatal kölyök. A gazdája társaságára szüksége van, legalább napi 10-12 órában. Örülök, hogy te azt hiszed, az elég egy kutyának, ha a gazda kimegy hozzá, 2 óra séta, még egy óra egyéb foglalkozás és a kutya le van tudva aznapra. Az a baj, hogy itt kezdődnek a problémák és az elhanyagolás.

2012. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a válaszokat.úgy látom erről igen csak megoszlik a vélemény...majd gpndolkodok még rajta ;)


nem ezek lesznek az első kutyáim gyerekként volt egy csau csau-m ès az bent volt...bár igaz akkor inkább anyámék foglalkoztak vele többet...


és még annyi,hogy lehet kerti kutyák de az utcánkba szinte mindenki tart kutyát és mindenki a házban...legyen akármilyen fajta (lehet magyarországon nem jellemző de én külföldön élek..)


viszont ott is volt aki azt mondta tartsam kint ezért kérdeztem meg itt is...

2012. jún. 26. 17:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is most akarok venni egy goldit de sokat olvastam róla és benne van az 5legnyugodtabb fajtában és őt ajánlják gyerekek mellé a legjobban mert családszerető és nyugodt, német juhászom is volt és ő se bántotta a gyerekeket sőt vigyázott rájuk és nagyon szelíd volt, mind2 fajta egy megbízható nyugodt kiegyensúlyozott kutya.
2012. jún. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!