Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a három hónapos...

Mit tegyek ha a három hónapos tacskó kiskutyám harap, ugat, támad?

Figyelt kérdés
Eleinte még csak harapdálta a kezünket, néha rászóltunk, de ha megkérdeztünk valakit, azt mondta, csak játszik. Mostanra már azonban egyre agresszívebb. Ha nem foglalkozunk vele, amikor ő akarja, ugat és harap. Van olyan, hogy csak elmegyünk mellette és ő nekünk fut. Teljes erőből bokán harap és közben morog. Semmi játékosat nem látok benne. Van amikor el lehet terelni a figyelmét a játékával, viszont olyan is előfordul, hogy olyankor a kezem után kap. A "nem szabad" felszólításra nem hallgat. Egy pillanatra leáll, majd még jobban ugat. Mondanom sem kell, hogy ha eltaszítom csak még agresszívebb lesz.

2015. aug. 17. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
13%
Szia!Az én kutyámnak is volt hasonló,kevésbé agresszív problémái, és mivel nem volt annyira de annyira agresszív, ezért nem volt annyira nehéz kezelni, de azért elmondom hogy én mit alkalmaztam:azt csináltam hogy ha durva volt akkor bezártam egy üres szobába egyedül és egy idő után kiengedjük, és ha lenyugodott akkor megdicsérjük,de ha még mindig pörög akkor visszazárjuk, és ezt így tovább addig ameddig le nem nyugszik!! remélem tudtam segíteni!! szia
2015. aug. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, mindenképpen megpróbáljuk!
2015. aug. 17. 15:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen olvassatok utána a tacskó természetének, mert ha így folytatjátok, akkor nagyon hamar a fejetekre fog nőni és egy kezelhetetlen, hisztis, másokra és rátok is veszélyes kutyát csináltok belőle. Ugyanis a tacskó egy kőkemény, önfejű munkakutya, hiába kicsi a mérete, nem alkalmas arra, hogy szobakutyaként tartsák. Ha kell, menjetek vele kutyaiskolába, mert még nagyon sok kellemetlen meglepetés érhet titeket.
2015. aug. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"A "nem szabad" felszólításra nem hallgat."

Mit teszel azért, hogy hallgasson rá? Lehet, hogy meglepő, de a kutya nem úgy születik, hogy tud magyarul ;) Meg kell neki tanítani, hogy ez azt jelenti, hogy be kell fejeznie, amit csinál, azt pedig csak úgy tudod megtenni, ha befejezteted vele. Ha nincs erre jó technikád, látogass el egy jobb kutyaoviba.

2015. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!