Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a kutyákkal...

Mit gondoltok a kutyákkal kapcsolatos tévhiedemeről, válaszokról? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Mostanában ahogy olvasgatom a kutyákkal kapcsolatos kérdéseket és a hozzá tartozó válaszokat egyre mérgesebb/csalódottabb vagyok h milyen hülyeségeket tudnak beszlni az emberek.Pl: sovány kutyát szeretnének hízlalni és többen az olcsó kutyakonzerveket mondják h azzal jó hízlalni a kutyust miközben annak 80%-a víz (sok olyan ember ad tanácsot aki nemis ért a kutyákhoz)...Meg h 1-1 kutyafajtára rámondják h milyen rossz kutya meg agreszív és megtámadja az embereket ok nélkül (pl.pitbull).Nemis igazán a tudatlanságuk ami elszomorít hanem h továbbadják a hülyeséget, és a kutyák tartási körülményeikről ne is beszéljünk.

Szerintetek mit kellene csinálni h legalább az alapvető dolgokkal tisztában legyenek az emberek ?Mi a véleményetek erről az egészről ?


2010. márc. 9. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Észt senkinek nem tudsz adni. Tudod Magyarországon divat, hogy sok ember akit kiagyal, azt igaznak hiszi.
2010. márc. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy másik kérdésnél már írtam: ez az egész oldal a "vak vezet világtalant" tipikus esete. Ha valaki tudja használni a google-t és van egy normális állatorvosa akitől kérdezhet, az sokkal többet ér mint itt a legtöbb válasz.
2010. márc. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre, hogy ezt az oldalt akkor tudja az ember igazán jól használni, ha már van elég tapasztalata a kutyázásról és meg tudja ítélni egyáltalán, hogy mi a hülyeség és mi a nem. Mert különben valóban vak vezet világtalant és bizony nagyon sokszor hozzá nem értő emberek írnak ide óriási hülyeségeket. Viszont nagyon sok jó válasz is van, látszik, hogy hozzáértőktől. De egy teljesen laikus és kezdő kutyásnak nagyon nehéz vagy szinte lehetetlen lehet felismerni a különbséget. Én inkább használom "vitafórumnak", eszmecserének. Kérdéseket csak olyanokat teszek fel, amiről már eleve tudom, hogy hozzá nem értők biztos nem fognak rá válaszolni... :) De ha olyan kérdésem lenne, amiről tudom, hogy nem vitaindító, hanem segítség jellegű és arra mindenféle bugyuta válasz is érkezhetne, akkor előbb használom a google-t, kérdezek meg más tapasztalt kutyás ismerőst vagy egy kiképzőt, vagy állatorvost.

De valahol azért tök jó, hogy van ez az oldal, mert sokszor sikerült már segíteni másoknak és nagyon jó érzés olyan privát üzenetet kapni, amiben megköszönik a hasznos tanácsomat. :) Az meg különösen jó érzés, mikor úgy köszönik meg, ha nem segítettünk volna, lehet a kutyát inkább elajándékozták volna... Ilyenkor úgy érzem, megéri a számat tépni vagy tanácsot adni, mert nem csak a gazdinak, de a kutyának is segítettem. :)

2010. márc. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem semmi bajom sincs az oldallal kapcsolatbn jókat szoktam nevetni mikor más témakörökben olvasgatok :D

De ha valamihez nemértek akkor nem szólok hozzá és ez lenne a lényege annak is ami idegesít, h ha valaki nemért a kutyákhoz akr minek ad tanácsot , pláne osszat ? Mitől lessz jobb neki azzal h hozzászól olyan dologhoz amihez nemért ? Taán így fontosabbnak érzi magát ? :P

A vita része tetszik ennek az oldalnak főleg kutyák terént a kistestű vs nagytestű kutyák tarása :D

Nemlehet megunni xD

2010. márc. 10. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!