Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg semmi baja?

Tényleg semmi baja?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt feltűnt, hogy fura a kutyám, picit kedélytelen, picit kevesebbet eszik, picit bágyadt... de a legfurcsább, hogy felületesen és gyorsan veszi a levegőt. Hűvös van most nálunk (Berlin) ezért biztos nem hőguta. Utánaolvastam, ezerféle betegség tünete lehet ez a gyors, apró lélegzés. Tegnap elvittem orvoshoz, a nő hosszan vizsgálgatta, átnézte a tüdejét, gyomrát, szívét, lázat mért, szájába-fülébe belenézett, majd közölte, hogy semmi rendelkenesség nincs, minden rendben van. Hozzáteszem, 2 órát vártunk a rendelőben, időközben a kutya elkezdett a többi várakozóval ismerkedni, tehát mire beértünk úgy nézett ki, mint egy normális, egészséges kutya, a levegőt sem kapkodta. Na de valami baja csak volt, nem? Vigyem el máshová, hátha van valami nem annyira nyilvánvaló baja? Azt díjazom, hogy nem kezdte el vaktában kezelni, hanem bevallotta, hogy ő semmit nem talált, de gondolhatjátik, hogy lett volna jobb (és olcsóbb..) szórakozásom is, mint az állatorvosnál tölteni a délutánt, szóval tényleg aggasztóan nézett ki nyomorult eb. Ma úgy kb. normálisan viselkedik, mit csináljak? Vigyem el máshová is? Ti elvinnétek? Tanács, tapasztalat?
2015. aug. 19. 12:05
 1/2 A kérdező kommentje:
*rendellenesség, nem rendelkenesség
2015. aug. 19. 12:06
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem figyeld, és ha visszatér a furcsa viselkedés, mindenképpen vidd el más orvoshoz is. Lehet valami banális dologtól volt, de lehet komolyabb is. Az ilyesmi sokszor lehet fájdalom jele. Emésztésével, mozgásával minden rendben volt mostanában?

Nem akarlak megijeszteni, mert nekem nagyon rossz tapasztalatom volt ilyen zihálós, felületes légzéses tünetekkel, de mondjuk ő eleve nem volt egészséges kutya már akkor. Mindenesetre ha visszatér a tünet, csináltass egy alapos kivizsgálást, amiben van hasi-mellkasi ultrahang és labor is, én ezt ajánlanám.

2015. aug. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!