Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámat ugyan már egyszer...

Kutyámat ugyan már egyszer feltüntettem itt a gyakorin ám akkor külsőleg, nagyon + véleménnyel voltatok róla. ?

Figyelt kérdés

[link]



ő az,egy 3éves 23kg-os kutya aki naponta szokott másfél órát futni az erdőben(ugyanis kb 1 köpésre a házunktól hatalmas erdő található) (Faluban élek) szóval a kutyus rengeteget mozog,szeret enni ám inkább eddig konzerveket kapott(nem a legjobb minőségben) ám 300ft értékben naponta... kap még ezen kívül farhátat elég sürün és kacsát néha... nos az lenne a probléma hogy drága a konzerv és 80%a víz,de nem éhes a kutyli és érzem ahogy jóízűen jelez vissza a gyomra a kaja után... de nem jó ez a táplálkozás sztem számára ezért olvasgattam utána hogy hasznos számára a táp,vettem neki happy dogot amiben 32%hús van de csak akkor eszi ha a kezemből kapja... nem szereti annyira mi lehet az amivel rá tudnám szoktatni a tápra? és pesten hol van olyan hely ahol pl acana vagy vmi féle jobb minőségű kutyatápot tudnék kb 600ft/kg os áron ami nem nagy kiszerelésű mert 1xre az nagyon drága lenne most nekem(suliba járok).

A kutya egyébként dalmata(anyja) és vmi féle vörös fajtatiszta juhász keveréke


2010. márc. 9. 20:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Milyen etetési módszert,tápokat ajánlotok neki ami nagszerű és olcsóbb fajta???
2010. márc. 9. 20:42
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

figyelj,, mi nemtehetjük meg azt, hogy a kutyának 17-18ezres tápokjat vegyünk.de nem adok neki darlingot, meg chappit, meg friskiest- mert azok egy kalap szarok.. ha olcsó tápot veszel, egyszínűt vegyél, ne szíeset, ami legalább tuti nem szinezékes.

amugymeg én dogchow-t adok neki, ami 7ezer forint 15kiló, és imádja jóllakik tőle, és gyönyörű, egészséges.. vagy a fressnapfban vehető premier high 5tápot, ami szintá 7ezer, és nagyon jó, szertem...ezek középkategóriás táok, ezalatt ne adj a kutyának semmiképpen.

2010. márc. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

acana kimérve 800-1000ft körül mozog, de nem ajánlom. nem feltétlenül a legjobb. én pont most állok át a kutyámmal házi kosztra, mert a rengeteg jobbnál jobb táp egyszerűen kicsinálta a gyomrát... (acana, royal canin, hills, purina stb stb...) szóval inkább főtt husi meg rizs. nem vagyok hajlandó olyat adni, amiről nem tudom mi van benne. mert nem látom hogyan és miből készül! ez az én véleményem.


inkább házikoszt!

2010. márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

etetésimód pedig: e kutyának kiteszed az adagot.

nem eszik belőle, 20percig otthagyod előtte.

nem eszik: elveszed tőla, koplala.

következő nap: elé teszed: 20perc, nem eszik, elveszed, koplal.

kb 4nap mulva, de szerintem nem vár annyit, ugy megeszoi, hogy csak na.:D:)

víz legyen előtte mindig.

Ja és ne sajnáld, hogy nem eszik, van amelyik 2hónapig nem kap, neki van lehetősége, csak nem akarja.

A konzerv 90százaléka víz, tehát semmit nem érsz el vele, öregkorára beteges lesz nagyon. írj hogy milyen lett:D

2010. márc. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
az, meg hogy a kezedből eszik, az azt jelenti, hogy te laatta vagy, tehát ő a vezér, kézből etetni nem lehet..tilos.!!!
2010. márc. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hááát sajnos tényleg ilyen szinten vagyunk:D nem egy szófogadó kutyus,NAGYON jó kutya de sajnos nem hallgat rám mindig,pl ha sétáltatni viszem az erdőben folyton szabadon van,és él it sok őz akiket amint kiszúr megpróbál minden erejével azon lenni hogy elkapja őket,nem tudok parancsolni neki,van hogy más sétáltatókkal találkozunk és volt már rá példa hogy előbb reagált a kutyusára mint én és akkor elkezdett felé futni,szeencsére nem volt baj belőle mert rákiabáltam,mostanában már jobban hallgat rám,mert amikor ilyet csinál kicsit elverem:D
2010. márc. 9. 21:14
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Nekem 2 kutyusom van gyakran etetem kézből, de egyiksem gondolja magát falkavezérnek.
2010. márc. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Flatazor. elit felnőtt táp, 20 kg 12 e ft.

és jó nagyon, de lehetőleg kapjon házi kosztot is. a vegyes táplálás hive vagyok

2010. márc. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha tudod hogy nem hallgat rád, nem szabad elengedni.mert jön az erdőben egy olyan kutya ami nála testesebb, izmosabb, nagyobb az is elvan engedve, összeverekednek, ha éppen az sem hallgat a gazdira, valószinű a tied húzza a rövidebbet. hosszúpóráz,de elengedni nem szabad ha nem tudod irányítani.
2010. márc. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!