Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak néhányan ilyen...

Miért vannak néhányan ilyen véleménnyel a tenyésztőkről? Miért gondoljátok, hogy a többség rossz?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon nagyon sokszor azt olvasom, hogy nagyon ritka a lelkiismeretes, a kutyáiért és a fajtáért mindent megtevő tenyésztő. Szerintem ez nem így van. Az én fajtámban(én nem vagyok tenyésztő, most tervezek nemsokára kiskutyát venni) azt tapasztalom, hogy majdnem mindenki jól tartja a kutyáit, nem hamisít törzskönyvet, egészségesek a kutyái és kiállítási eredményekkel, tenyészszemlével, szűrésekkel rendelkeznek.

Itt mindenki szidja a tenyésztőket, hogy hamisítják a papírokat, ketrecben tartják a kutyákat és csak pénzkeresés céljából tenyésztenek. Már pár hónapja beleástam magam a kutya témába és rengeteg jó tenyésztővel találkoztam, rosszal még nem.


2010. júl. 20. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
ők a szaporítókra gondolnak...de kb itt az az állás hogyha hasznod van szaporító vagy.akármit is csinálsz a kutyával, ha mindene megvan akkor is... annyira ellenségesek az emberek...:(
2010. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem a szaporítókra gondolok, hanem a tenyésztőkről, akik papírokkal árulják a kölyköket.
2010. júl. 20. 15:07
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Mert ez az igazság. Nagyon sok a rossz tenyésztő, vagy inkább szaporító.

Sok olyan szaporító is van, aki látszólag rendes tenyésztő, ad törzskönyvet, de mégis csak egy felelőtlen szaporító, aki tönkre teszi a kutyákat.

2010. júl. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Persze, a tenyésztők többsége szívvel-lélekkel csinálja, amit csinál, de tudod amikor az ember kifog egy olyan kutyust, aki valamilyen betegséget hordoz...hát azt nem könnyű feldolgozni. Viszont abba is bele kell gondolni, hogy élőlényekről van szó, akik remélhetőleg elélnek 10-15 évig. És hát olyan nincs, hogy 10-15 évig éljenek makk egészségesen. Viszont az ember ilyenkor bűnbakot keres...


Nekem lassan 4 éves lesz a yorkim, nem tenyésztőtől van. És mostanra derült ki, hogy van egy kis légcsőszűkülete (szerencsére nincs szó komoly fulladásokról), azt mondják ez nem veleszületett, nem örökletes betegség, hanem kialakult.


És azt se felejtsd el, hogy az emberek szinte mindig csak a negatív, és rossz dolgokat teszik szóvá:)

Ha most kiírnék egy kérdést, hogy ki az, akinek egészséges a kutyája, és ezért nagyon hálás a tenyésztőnek, oda is írnának sokan.


Sok sikert a leendő kutyushoz:)

2010. júl. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát sajnos voltak olyan esetek, ahol megszívták az emberek és amiatt pl. a vásárló a törzskönyvben észrevette, hogy az állat felmenői között testvéreket kereszteztek(bár erre van lehetőség de elég ritka), átverték őket a törzskönyvel, hogy nem kapták végül meg, kiderült, hogy a háznál tartott 2-3 kutya valóban szép és jó körülmények között és csak a család telkén pár kiló méterrel arréb van a szaporító telep, ahol aztán iszonytató körülmények vannak, a szerződésben nem valós adatok szerepeltek és mikor baja lett a kiskutyának nem lehetett semmit tenni mert olyan személy nem is létezett akivel a szerződést kötötték, a kiskutya genetikai betegséget hordozott, ami ki is jött rajta, de a szerződésben nem szerepelt erre garancia a tenyésztő meg mosta kezeit(mint kiderült a szülőknek sincsenek szűrési eredményei)... szóval azért igenis előfordulnak ilyen esetek. Az emberek eléggé felfújják ezeket az ügyeket de ez végül is érthető, hiszen lelki és anyagi kárt egyaránt okoznak.
2010. júl. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Dantes-nek is igaza van, hogy sokan csak pénzkereseti forrásnak tekintik a kutyákat.

De ha alapos vagy, és olyan tenyésztőtől vásárolsz, akiről jókat írnak/mondanak, akkor nagy baj nem lehet:)

2010. júl. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó és kérdező,


Nekem pont az általad utolsó mondatban felvázolttal van a legnagyobb gondom. Nincs pozitív reklám, hogy milyen jó xy kennelnél vásárolni lelkiismeretességük miatt vagy bármilyen más okból. Szinte napokig kell keresni az ilyen típusú hozzászólásokat az interneten, akkor sem biztos talál ilyeneket bárki. Arról nem is beszélve, hogy ha írsz neki egy emailt, hogy mennyire hullik a kutya szőre,kinek merné ajánlani, milyen körülmények az ideálisak, mire készüljön fel aki azt a bizonyos fajtát akarja tartani, vagy ehhez hasonlót mer kérdezni, mert ezzel nem akarja az illetőt telefonon zaklatni (tudja a fene akkor éppen mit csinál), szinte borítékolni tudom: nem fog érkezni válasz SOHA.

2010. júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Az első hozzászólóval értek egyet, nagyon nagyon ellenségesek itt az emberek akár tenyésztésről akár szaporításról van szó.
2010. júl. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg nagyon sokan csak a pénzt látják a kutyában, és nem csak azok, akik a kutyából akarnak álni, és eszetlenül szaporítani, hanem előfordulhat z jó tenyésztőknél is. Gondolj csak bele: Vettél egy kutyát tenyésztési céllal, képezted, versenyeztetted, prémium kajával etetted, tehát kétéves korára simán benne van másfél milliód. Majd kiderül a szűrésnél, hogy valamiért nem jó génállomány, örökít valamilyen betegséget.


Szerintem nagyon ritka az olyan lelkiismeretes ember, aki egy ilyet egyszeri fedezés nélkül ivartalaníttat, és kivon a tenyésztésből, majd élete végéig becsületesen tartja.

2010. júl. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akiteki ***** válasza:

Kedves utolsó!

Pedig van ilyen, hidd el nekem.

Igaz, nem gyakori. Nekem is van kutyám, akit 850 euroért vettem és hamarosan ivartalanítani fogom. A világ minden kincséért sem válnék meg tőle, de nem fogom tenyésztésbe vonni, egyszerűen csak azért, mert van itthon nála jobb is. A többitől sem tudok több almot lehozni, mint egyet, maximum kettőt, mert nincs annyi pénzem, hogy mindenkinek a legjobb kanhoz tudjak évente szaladni.

Az tény, hogy az én fajtámban is van olyan, hogy csak azért hozott le a középsz...r kutyájától még egy almot, mert milyen dolog az már, hogy csak egyszer ellett.

De nem kell mindenkire általánosítani. Vannak kategóriák. Tenyésztőnek nem azt hívjuk, aki évi 8-10 almot termel eladásra.

2010. júl. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!