Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

RavennaKennedy kérdése:

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Na, szóval már egy ideje győzködöm a családot idehaza, hogy legyen egy kutyánk, és végre el is értem a célomat, de egyből fel is merült egy újabb kérdés, milyen fajtájú legyen?

Panelben lakunk, ez egy fontos tényező, emiatt egyből ki is zártam az esetleges nagyobb mozgásigényű juhászkutyákat, mert nincs kert és én nem akarom kínozni a kis hellyel. A séta üggyel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy reggel, délután és este is levinném, minimum egy fél- háromnegyed órára, persze ez az időjárástól függően lehet több vagy kevesebb is.

VISZONT! Az egész család dolgozik/iskolában van nyolctól egészen délután kettőig-háromig, ekkor ér ugye haza a húgom, aki tudna foglalkozni vele, én négy környékén esek be, gimnáziumban tanulok, szinte minden nap 7-8 órám van, egy nap pedig 9 órám van. Viszont magamat ismerve tudom, hogy haza érve egyből vinném is le a kis padlócirkálót és visszaérve is folyamatosan csak vele foglalkoznék, még tanulás közben is szinte biztos simogatnám, mert nekem nagyban segít egy kutya társasága tanulás közben, így még akkor is figyelnék rá.

Nincsen túl sok kikötésem a kutyával kapcsolatban, csak 3, legyen intelligens, ne legyen túl nagy szőre, vagy ha van is szőre, akkor az ne hulljon annyira (mondjuk hozzá teszem, hogy én napi szinten biztos lekefélem a kutyát, szóval ez sem akkora nagy akadály), valamint az, hogy eltudjon lenni egyedül, ameddig haza nem ér valaki a családból.

Ezekre a kutyákra gondoltunk eddig: Tacskó, Basset Hound, Pembroke Welsh Corgi.

Ezeken kívül persze szívesen várok még ajánlatokat, de zsebkutyákat könyörgöm ne írjatok, szóval no Csivava, Shi-tzu és ehhez hasonlók, mert ezeket a fajokat az egész család rühelli.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 19. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Panelbe kutyát? Állatkínzás.

Vegyél tacskót, az hasznos ha elromlik a lift.:d

2015. aug. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom hogy mennyire vagy határozott személyiség, de én úgy tudom, hogy a tacskó elég önfejű, nehezen kezelhető.

A többiről nem tudok véleményt mondani. Esetleg West Highland terrier ? Bár ő terrier..nem könnyű esetek. Eszembe jutott még a Beagle, Cavalier King Charles spániel ( bár ő elég hosszúszőrű), Francia Bulldog, Angol Bulldog, Törpe pinscher.

Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2015. aug. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az első kommentelőnek írom, hogy nem 10 emeletes liftes pannelben lakom, hanem lépcsősben, első emeleten lakunk és pannelek között is nagyobb méretű a lakás, nem egy dobozban lakunk.
2015. aug. 19. 17:30
 4/12 A kérdező kommentje:
A második kommentelőnek pedig elmondanám, hogy a makacsságom híres családon belül, egyedül én vagyok az egyetlen az egész családban, aki ennyire eltökélt tudd lenni pár dologgal kapcsolatban, szóval elbírnák egy tacskóval, volt már, hogy az egyik rokonunknál egy Dán dogot utasítottam helyre úgy, hogy az nagyobb volt, mint én. :)
2015. aug. 19. 17:52
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Akkor viszont ajánlom a Tacskót :) nagyon aranyosak !!
2015. aug. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Tacskót első kutyának nagyon meggondolnám. Valóban makacs, önfejű, mérete ellenére nem egy édi-bédi kis kedvenc, hanem kőkemény munkakutya. Nagyon igényli a napi szintű fizikai és szellemi lefárasztást, különben frusztrált és kezelhetetlen kutya válhat belőle. Kemény kéz és következetes nevelés kell hozzá, minden körülmények között. Ezt gondold át.


Basset hound: nyugodt és kiegyensúlyozott kutya, első kutyának ideális.


Corgi: szintén jó választás lenne, nyugodt kutya, családi kedvencnek ideális, de sok mozgásra van szüksége. Amit még ennél a fajtánál számításba kell venni, hogy iszonyatosan drága kutya 300.000 alatt nem nagyon fogsz hozzájutni.

2015. aug. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentelőknek, nem írtam bele a kérdésbe, hogy nem első kutya se nekem, se az apámnak, így ezzel nincs annyira gond, tudom hogy mit kell tenni egy kis kutyával és hogy azt hogyan kell nevelni/szocializálni, valamint a testbeszéd jeleket is nagyon jól ismerem.
2015. aug. 19. 20:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem tacsim van, nem ajánlom a házba, nekem néha beszökik ide, és ha kívülről kutyaugatást hall, képes leszakítani a függönyt remélve hogy kilát. Viszont úgy jelzett hogy kakálni szeretne, hogy kaparta az ajtót hogy engedjük ki/pedig sose volt házba csak ha néha beszökött, bese volt tanítva/. Tacsit inkább kinti kutyának ajánlanám, ugyanis nagyon nagyon makacs, és kell neki hely a rohangálashoz is, nem elégel meg egy sétát!
2015. aug. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy végig olvastad-e a szövegemet, de írtam, hogy nem egy séta lenne, hanem három, megmozgatom a kutyát, nyilván nem hagyom hogy itt bent szenvedjen egész nap.
2015. aug. 21. 12:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Esetleg még uszkár vagy schnauzer?:) Nagyon okos fajták, és kezdőknek is ajánlják:) Nekem sok ismerősömnek van ilyen fajtája, és elvannak egész nap. Most már nem járunk iskolába (a legtöbben dolgozunk), de ugye sokan gimnazisták voltak, miközben ezek a fajták voltak nekik (meg még vannak is), és simán elvoltak. A legtöbben reggel csak leszaladtak egy 10percre a kutyával, és délután, plusz este vitték hosszabb sétára őket. És elég volt nekik.

Plusz egyik sem hullajtja a szőrét, kozmetikushoz kell vinni 2 havonta (kb.), de pont megspórolják a takarítást, mert egyáltalán nem volt szőrös a lakásuk, egyiknek sem, pedig sokan nem szerettek takarítani :)


De egyébként a tacskó is jó választás lehet, és a Basset Hound is :)

Valaki leírta a lényeget a Corgiknál..sajnos nagyon drágák :(

2015. szept. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!