Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy az 1,5...

Miért van az, hogy az 1,5 éves kutyám a BARF-ot nem eszi meg de a tápot meg falja?

Figyelt kérdés
Egyáltalán hozzá sem nyúl, napokon át kínálgathatom neki semmi. Ha meg leteszem a tápot eléje azonnal eltűnik.
2015. aug. 22. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fura, hogy nem kell neki a nyers hús, de azért valamilyen szinten érthetőm Te sem eszel meg mindent gondolok, amit eléd raknak. Illetve ha eddig táppal volt etetve valószínűleg már megszokta, illetve annyira bejön neki, hogy ezért nem kell neki. Szerintem nem is kéne erőltetni a dolgot. Ha bejött a tàpos etetés, akkor maradjatok annàl...
2015. aug. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Próbáltál többféle húst is?
2015. aug. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Vaddisznő főzve lement, csrike nyak,szárny és farhát nem, csirke láb igen. zúza, belsőségek nem. főtt disznóhusi igen. Főtt csirkemell kb fél órán át rágta, kiköpte, felvette ( 58 kg ebzet)


A táppal eddig semmi probléma nem volt, jó a kakija, szép fényes a bundájá, energikus...

2015. aug. 22. 09:39
 4/10 anonim ***** válasza:

A BARF lényege, hogy nyersen kapja a kutya a húst és nem főzik meg előtte...

De ha a kutyával tényleg minden rendben van, akkor nem kell erőltetni. Add neki továbbiakban is a megszokott, bevállt tápot. Nem kell mindenkinek BARF szerint etetni... :)

2015. aug. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tartani kellene neki 1 koplaló napot mielőtt a barfnak nekiállsz még egyszer. Negyed órát előtte hagyod, ha nem kell neki elveszed másnap még egyszer. Nem kell aggódni 3 nap alatt semmi baja nem lesz, éhen halni nem fog 4. nap már ráveti magát a kajára.

Valószínűleg azért nem kell neki a nyers hús, mert nincs tele fűszerezve és ízfokozóval, aromával is tele tömve mint a táp. Ezen kívül rágni is kell, amit az elkényelmesedett kutyák eleinte "feleslegesnek" tartanak.

2015. aug. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam már úgy ahogy írod, de inkább éhezett. Ha odaadtam neki igaz én fél órára, akkor feléje állt egy darabig szagolgatta, majd húzogatta a száját és orrát és bámult engem. Elvettem tőle és elvonult feküdni. Ezt csináltam kb. 3-4 napig.
2015. aug. 22. 12:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen fajta tápot adsz neki?
2015. aug. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kölyökként Acanát evett, most már Josera Festivalt eszik.
2015. aug. 22. 13:06
 9/10 anonim ***** válasza:
6%

Majd mindjárt megkapod, hogy életképtelen a kutyád és "kihalt belőle a ragafozó" mint én múltkor... xD

Miért erőlteted a BARF-ot ha szereti a tápot és jó minőségűt kap? Ha nincs tőle semmi baja, akkor én nem erőltetném. Nem muszáj mindenben a divatot övetni, jó dolog a hús, de táppal is élhet jól egy kutya.


12:44 az én kutyám fél óra bevág egy nagy, rágásra szánt csontot... Mégsem eszi meg a nyers húst... Ennyit a rágásról...

2015. aug. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Amelyik kutya válogat, az nem éhes. A húsban nincs millió ízfokozó mint a tápokban. Koplaltatás, rengeteg mozgatás és hidd el ráveti magát. Ha hagyod válogatni, persze hogy meg is teszi.
2015. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!