Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám agresszív. Mit tegyek?

A kutyám agresszív. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltunk egy fekete labrador szuka kölyköt...most 4 hónapos és agresszív jeleket mutat felénk anyukám már el szeretné ajándékozni ő az első kutyánk nincs tapasztalatunk...ma valamit nem engedünk neki egyből ugat minket és megkap...kotyaoviban egy alkalommal volt nem volt semmi baj de utazás közben is ha nem engedjük hogy előrejöjjön harap és ugat ránk ezért többet autóban sem merjük vinni..Segitsetek mit tehetnénk?? Én semmiféleképpen nem szeretném elajándékozni

2015. aug. 22. 19:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Még csak 4 hónapos és ezt műveli???? Akkor mi lesz ha ivarérett lesz??? Ajándékozzátok el az lesz neki a legjobb és gratuláljatok magatoknak amiért vettetek egy kétes hátterű szaporított labit ( mert egy labinak ezt nem szabad csinálnia) aztán húzzátok el a seggeteket egy rendes tenyésztőhöz majd kutyasuliba de rögtön!!!
2015. aug. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
ha egy 4 hónapos kölyköt képtelenek vagytok leállítani, akkor annak a kutyának minél előbb másik gazdát keressetek. Legközelebb pedig ne labradort vegyetek.
2015. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

"ha nem engedjük hogy előrejöjjön harap és ugat ránk ezért többet autóban sem merjük vinni.."


Szállítóboxról hallottál már? Ahelyett, hogy vennétek egyet inkább nem viszitek kutyaoviba? Fú, anyám... Hát ilyen eszmefuttatással inkább tényleg ajándékozzátok el, mert ilyen embereknek nem való kutya. Ne haragudj, de a kutyaneveléshez gondolkodni is kell, tudni megoldani a problémákat és előrelátni a dolgokat. Nektek ez nem megy, gondolom 1 db könyvet se olvastatok arról, hogyan kell felnevelni egy kiskutyát. Így tényleg inkább ajándékozzátok el.

2015. aug. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Vagy nagyon elkapattátok vagy túlreagáljátok a viselkedését.

Egyáltalán nem biztos a leírásodból, hogy agresszív, inkább csak semmit nem tanítottatok meg neki. Pl. hogy nem szabad harapni.


Vigyétek ismét kutyaiskolába vagy hívjatok házhoz kiképzőt.

2015. aug. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Lelki szemeim előtt egy 4 hónapos (majdnem) babakutya, aki egy egész családod terrorban tart.... Kicsit megmosolyogtató. Kutyaovi, kutyasuli, olvasgassatok könyvet, videókat nézzetek. Csak elbírtok már egy alapjáratban nagyon emberszerető, barátságos kölyökkel.
2015. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkitől a nagyon kedves válaszokat...tényleg nem is tudom mit vártam...ahelyett hogy bárki is segit mindenki csak oltogat
2015. aug. 22. 21:42
 7/14 anonim ***** válasza:
4%
ha ugat rád és harapdá mutasd meg neki hogy nem ő a főnök és nekem rotim volt ilyen kicsinek de megtanulta hol a helye ha jól meg vertem ijenkor (nem agyonütöttem)
2015. aug. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

4-es vagyok, szerintem én normálisan válaszoltam neked :D


Ha tényleg ennyire kezdők vagytok, akkor olvassatok sokat kutyanevelés témában, kezdésnek ezen az oldalon nézz körül: [link]


Ami még fontos, hogy mindig legyél következetes a kutyával, ami TILOS (harapdálás), az mindig legyen tilos.

És minden szituációban maradj higgadt, idegeskedéssel, kiabálással, stb. nem sokra mész, de egy határozott nyugodt, de szigorú fellépéssel sokkal hatásosabb leszel.


A kutyád nem gonosz, csak egy neveletlen kölyök, ezen pedig nem késő változtatni.

2015. aug. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
4 hónapos és agresszív.... pfff, te tényleg csak képeskönyvben láttál még kutyát, vigyázz, nehogy szétmarcangoljon, nagy az esély rá b+...
2015. aug. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Vegyetek egy szállítóboxot az autóba, és vigyétek kutyaoviba rendszeresen, majd kutyasuliba. Már most beszéljetek a sulis kiképzőkkel, ők látják a kutyát, és ők tudnak a legjobban segíteni. A kutyaiskolában elsősorban nem a kutyát tanítják, hanem a gazdát tanítják meg arra, hogy hogyan nevelje a kutyáját. Tehát ez mindenképpen segíthet.

Ha ugat, és meg akar kapni benneteket, akkor ne sajnáljátok, hanem határozottan hozzátok a tudomására minden alkalommal, hogy ez elfogadhatatlan viselkedés. Megrázni, ráordítani, nagyon mérgesen, komolyan! Még nem agresszív ő, csak szimplán szemtelen, mert el van nézve neki. Nem kell tőle félni, rendre kell utasítani. Ha harap, akkor a szája szélét be kell gyűrni a fogai alá, harapja azt. Mindjárt nem lesz olyan buli neki, hogy saját magát harapja. :)

Tehát: több határozottság, és mindenképpen kutyasuli, kiképzőktől segítséget kérni!

2015. aug. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!