Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bull terrierről vélemény?...

Bull terrierről vélemény? Milyen kutya? Megbízható? Ha jól tudom akkor ez egy "harci kutya". Gyerekekkel mennyire barátságos? Agresszív?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok, vélemények jöhetnek. Köszönöm. :)

2015. júl. 7. 00:37
 1/8 anonim válasza:
Rosszul tudod. A gazda formálja a kutyát..:)
2015. júl. 7. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod. Csak az a harci kutya, ami épp a ringben küzd az életéért.

A bullterrier egy végtelenül makacs, de nagyon kedves fajta, gyerekek mellé kifejezetten jó választás, mert jól tűri a "nyúzást", de házőrzésre teljesen alkalmatlan. Inkább kanapédísz. Röfög, büfög, fingik, előbbieket gyakran hiszik morgásnak, legalábbis a mi szomszédaink, pedig morogni csak álmában szokott, pláne nem emberre.

Fiatal korában igazi energiabomba, ha nincs alaposan lefárasztva, akkor rombol. A mi malacunk egyszer 2 óra alatt szétszedett egy gyerekheverőt, lyukat rágott a szivacsba, majd elaludt benne. Nem egy kezdő kutyásnak való fajta, még a gyakorlottaknak is meg kell küzdeni velük.

A sok szaporítónak köszönhetően elég betegesek, évente legalább két kutyát vehetnénk az orvosra költött összegből, de mivel a fajtamentéstől van, ezzel tisztában voltunk. Ekcémája és csirkeallergiája van, és az ízületei is gyulladtak.

2015. júl. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

inkább bohóc, különleges humorérzékkel, minden tevékenységet nagyon élvez de ha egyszer rászokik a verekedésre azt is ugyan ilyen lendülettel csinálja.

Nagyon makacs, tapasztalt kutyásnak is sűrű fejvakargatást okoz.

Nagyon gyakoriak a bőrbetegségek, így kifejezetten gondozás igényes érzékeny kutyának számít.

Nem való munkakutyának, házőrzőnek, nem fogja a parancsaidat azonnal és pontosan végrehajtani, de a világ legviccesebb kutyái.

2015. júl. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Ahogy már az előttem szólók is mondták a kutya viselkedése szinte teljes mértékben a gazdin múlik. Egyik kutyusba sincs belekódolva hogy agresszív legyen. Bár nekem még nem volt dolgom bullerrierekkel de meggyőződésem hogy csak azért van ilyen "rossz" hírük mert az idióta emberek ilyen célra hasznosították egy jó ideig. Ha kölyök korában kerül hozzátok akkor szerintem abszolút nevelhető. Egyébként még az előbbi mondandómat erősítendő van az utcánkban egy magyar vizsla szuka aki menhelyről lett befogadva és kicsit agresszívabb (értsd ha közel mész a kerítéshez kidugja a fejét és elkapja a ruhád táskád egyebed amit éppen elér). Neki született kölyke amit megtartottak de a gazdik sajnos nem foglalkoznak velük túl sokat így a kicsi is úgy viselkedik ahogy azt eltanulta az anyjától. Összegezve az a véleményem hogy egy kutya jellemét felnőtt korban javarészt az határozza meg hogyan viszonyulnak hozzá és mire tanítják. (bocs ha hosszú lett)
2015. júl. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
A mi bullterrierünk imádja a gyerekeket, viszont borzasztó durva a játéka, emiatt szerintem nem kifejezetten javadolt kisgyerekek mellé. Butább, mint a többi kutyám volt, sokkal nehezebben tanul. Viszont hatalmas szíve van!
2015. júl. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A mi bullunk a fiamat nagyon szereti.

https://www.youtube.com/watch?v=ghHtOeQajNc

2015. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

[link]

Szerintem ha megnézed a videót el tudod dönteni hogy szimpatikusak-e de szerintem egyértelmű :D

2015. aug. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egyszerűen tündériek, szórakoztatóak nagyon kedvesek és nagyon szeretnek. Ajánlott. Nem igazán harcias.
2016. jún. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!